Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Ploiesti

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 14-01-11, 23:24   #406
Kitzsteinhorn91

Stage 3
 
Kitzsteinhorn91's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 88
Member of:
[DACIA]
Default Re: Boicot Benzinărie -> 14 ianuarie - ora 17.00

Pana la urma maine mai actionam in vreun loc ?
Kitzsteinhorn91 is offline  
Old 14-01-11, 23:31   #407
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: Boicot Benzinărie -> 14 ianuarie - ora 17.00

Quote:
Originally Posted by Kitzsteinhorn91 View Post
Ne bucuram ca nu am dat-o in bara din prima
Mie mi-a notat numarul si apoi m-am pus iar la coada in spatele baiatului cu Jetta, apoi cand am ajuns la pompa aceasta era oprita. Am plecat odata cu toti si intelesesem de mers pe la o alta benzinarie, dar n-a fost sa fie...
Tu si cu AvvM ati facut treaba buna frate.
Mi-a placut de voi.
Tu ai stat din prima la coada frumos, ai alimentat, ai omorat timpul la pompa apoi te-ai mutat la cealalta. Beton
Iar baiatul cu Oltcit-ul a fost maxim!
Cum picura el in rezervor cate 5 bani la pompa, mai statea un pic, mai picura nitel!
Fortza!
Adunati-va toti prietenii cu masini, posesori de permis, vecini si ce aveti si explicati-le ce au de facut.
Cand se organizeaza treburi d-astea trebuie sa fim multi si pusi pe treaba.
Nu e nimic ilegal sa alimentezi la pompa!
Eu personal voi incerca sa nu mai alimentez absolut deloc la PETROM SI OMV.

Bafta la toti si gand pe treaba!
__________________

If I win, I take the cash and I take the respect!™
2006 - VAUXHALL CORSA B - 1.2 45CP - Prima masina de DRIFT din Romania cu tractiune fata!
2006 - OPEL VECTRA - C20NE
2007 - 2009 - VW VENTO VR6
2009 - BMW E30 TURBO
2012 - VW GOLF MK5 GTI
PIESE TUNING PE COMANDA:
TURBINE, INJECTOARE, POMPE BENZINA, WASTEGATE, BLOW-OFF, INTERCOOLERE, DISCURI FRANA PERFORATE/STRIATE, KIT-URI AMBREIAJ SPORT SAU ORIGINALE, SUSPENSII, ETC.
CONTACT: donu_vr6@yahoo.com
DONU' is offline  
Old 14-01-11, 23:36   #408
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Boicot Benzinărie -> 14 ianuarie - ora 17.00

Quote:
Originally Posted by Kitzsteinhorn91 View Post
Pana la urma maine mai actionam in vreun loc ?
A inceput sa iti placa? )

Pacat ca nu am venit si eu de la inceput! Am trecut pe la 17:30 pe la benzinaria din vest (stiu, am intarziat, imi cer scuze) si nu era nimic. Am mers la KM 6 (am crezut ca acolo sunteti) nu era nimic nici acolo. Am fost si la Hipodrom, nu era nimic nici acolo. L-am sunat pe ZYX si ne-am intalnit la o shaorma, pentru ca nici la Bucov nu era nimic. Dupa aia s-a apucat GiuGIu de dat telefoane si am aflat ca sunteti la km6, si atunci am venit. Chiar imi pare rau ca nu am putut sa vin de la inceput...

Propun sa mai facem ceva Luni, pentru ca daca inseara asta am fost putini, va dati seama ca maine lumea pleaca la tara / munte / un club / mai stiu eu ce, si s-ar putea sa ne trezim 10 insi. Mai bine asteptam si facem ceva luni seara. Asa zic eu. Eu pot sa vin si maine, nu am nicio problema, dar v-am spus care e parerea mea!
eMH is offline  
Old 14-01-11, 23:45   #409
Kitzsteinhorn91

Stage 3
 
Kitzsteinhorn91's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 88
Member of:
[DACIA]
Default Re: Boicot Benzinărie -> 14 ianuarie - ora 17.00

Imi pare rau ca nu pot participa in timpul saptamanii Sunt cu facultatea in Bucuresti ! Nu e vorba ca a inceput sa imi placa, dar imi place cand vad oameni uniti si pusi pe treaba mai ales ca e vorba de interesul nostru si de buzunarele noastre...
Cea mai tare faza a fost cand m-am dus in Peco in seara asta si am schimbat initial una de 1 Leu ca sa imi iau cafea, iar apoi am gasit in masina 4 Lei si m-am dus si i-am schimbat in dalea de 10 bani. Ideea era ca tipa de la casa se bucura ca scapa de marunt, dar la final i-am dat dublu ) !
__________________
Dacia 1300 TS (1975)
BMW E34 520i (1995)
Kitzsteinhorn91 is offline  
Old 14-01-11, 23:48   #410
dumy_walker
Hyundai Driver

Stage 5
 
dumy_walker's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 541
Member of:
[Hyundai]
[DACIA]
Default Re: Boicot Benzinărie -> 14 ianuarie - ora 17.00

Quote:
Originally Posted by Kitzsteinhorn91 View Post
Imi pare rau ca nu pot participa in timpul saptamanii Sunt cu facultatea in Bucuresti ! Nu e vorba ca a inceput sa imi placa, dar imi place cand vad oameni uniti si pusi pe treaba mai ales ca e vorba de interesul nostru si de buzunarele noastre...
Cea mai tare faza a fost cand m-am dus in Peco in seara asta si am schimbat initial una de 1 Leu ca sa imi iau cafea, iar apoi am gasit in masina 4 Lei si m-am dus si i-am schimbat in dalea de 10 bani. Ideea era ca tipa de la casa se bucura ca scapa de marunt, dar la final i-am dat dublu ) !
tare asta ) mie mi-a cerut si paharu in care i-am adus maruntzisu ca nu mai avea loc in casa )
dumy_walker is offline  
Old 14-01-11, 23:53   #411
Kitzsteinhorn91

Stage 3
 
Kitzsteinhorn91's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 88
Member of:
[DACIA]
Default Re: Boicot Benzinărie -> 14 ianuarie - ora 17.00

Nu stiu daca ati observat dar au fost cativa soferi, care pur si simplu venisera sa alimenteze, si care inainte sa paraseasca benzinaria, ne-au felicitat si ne-au spus sa o tinem tot asa.
Kitzsteinhorn91 is offline  
Old 14-01-11, 23:53   #412
alex PH 88 NAS

Stage 4
 
alex PH 88 NAS's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 171
Default Re: Boicot Benzinărie -> 14 ianuarie - ora 17.00

nush c parere aveti voi d cum a mers treaba in seara asta,dar eu va spun k am fost d rasu tuturor,nu am facut nimic,foarte urat din partea celor care au plecat cu noi la lupta si nu siau dus planul pana la sfarsit,asta e,alta data nu vor mai fi sugur cu noi,pt k nu avem nevoie d admiratori



app,nu se mai face nimic maine,nush d und ati auzit voi k vom face maine
alex PH 88 NAS is offline  
Old 15-01-11, 00:02   #413
dumy_walker
Hyundai Driver

Stage 5
 
dumy_walker's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 541
Member of:
[Hyundai]
[DACIA]
Default Re: Boicot Benzinărie -> 14 ianuarie - ora 17.00

eu propun sa facem tot vinerea.. dar mai devreme dupa pranz(in jurul orei 4).. cand pleaca toti spre munte.... "stau pe dn1" si stiu traficul....

Azi cand am venit la intalnire... am stat la coada din romanesti ... bara la bara.. pana la sensul din barcanesti(unde intri pe centura) adica.. vreo 3-4 km...
__________________
- catalin_dum (YM)

Totul pare mare cand esti mic... NU-I NIMIC!
dumy_walker is offline  
Old 15-01-11, 00:07   #414
Kitzsteinhorn91

Stage 3
 
Kitzsteinhorn91's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 88
Member of:
[DACIA]
Default Re: Boicot Benzinărie -> 14 ianuarie - ora 17.00

Dar ce s-a intamplat pana la urma prin spate, ca sa zic asa ? Eu am stat mai mult prin jurul masinii care a fost mai mult la pompa ). Cine a plecat si de ce ?

Imi tot zicea baiatul care era cu mine, ca atunci cand eram eu la pompa, se uita tipa aia care era imbracata in salopeta albastra (probabil era ceva mai "mare" printre restul lucratorilor de acolo) la noi in ce ritm ne miscam si o apucau dracii ).

@dumy walker: Si eu am venit azi de le Bucuresti. Era aproape de rond (aprox. 200m) un accident, jaloane puse, politie, cred ca a fost lovit un pieton fiindca era un pantof pe jos. De asemenea, ai vazut Mustangul ala pe dreapta facut scrum ?
Kitzsteinhorn91 is offline  
Old 15-01-11, 00:11   #415
dumy_walker
Hyundai Driver

Stage 5
 
dumy_walker's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 541
Member of:
[Hyundai]
[DACIA]
Default Re: Boicot Benzinărie -> 14 ianuarie - ora 17.00

Quote:
Originally Posted by Kitzsteinhorn91 View Post
Dar ce s-a intamplat pana la urma prin spate, ca sa zic asa ? Eu am stat mai mult prin jurul masinii care a fost mai mult la pompa ). Cine a plecat si de ce ?

Imi tot zicea baiatul care era cu mine, ca atunci cand eram eu la pompa, se uita tipa aia care era imbracata in salopeta albastra (probabil era ceva mai "mare" printre restul lucratorilor de acolo) la noi in ce ritm ne miscam si o apucau dracii ).
a luat-o in buze doamna aia..
eu am pus primu masina la pompa 5 am alimentat 1 litru si ceva si abia dupa ce a venit politia si mi-a notat numaru (neinteresant oricum _|_) m-am dus la masina...
in tot acest timp cred ca a venit de 10 ori la pompa ) sa verifice....

si dupa ce am achitat, am luat-o roata.. si m-am asezat iar la coada
dumy_walker is offline  
Old 15-01-11, 00:14   #416
roby wws

Stage 5
 
roby wws's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,170
Member of:
[Opel]
Default Re: Boicot Benzinărie -> 14 ianuarie - ora 17.00

Quote:
Originally Posted by Kitzsteinhorn91 View Post
Nu stiu daca ati observat dar au fost cativa soferi, care pur si simplu venisera sa alimenteze, si care inainte sa paraseasca benzinaria, ne-au felicitat si ne-au spus sa o tinem tot asa.
ala eram eu dar am fost la protest de la inceput,de la vest chiar am ajuns mai devreme,dar nu am putut sa stau mai mult,asta e bine ca am alimentat de 10 lei in marunt de 1 ban am spalat geamurile,o cafea o vb cu baietii
mi-a placut de nas,ca eu am fost in spatele lui la pompa,a last-o pur si simplu nici-nici,si apoi chiar baiat de treaba a vazut ca nu erau toate pompele ocupate si el trecea de la una la alta
per total a fost bine dar pacat ca masinile din spate nu au stat in coloana toate la pompa ci mai mult in parcare,asta e sa speram ca alta se vor alatura si ei la pompe

numai bine si sa ne vedem data viitoare la fel de numerosi daca nu chiar mai multi
__________________
Acvarii si acesorii din stoc sau pe comanda
Next step:coming sone
roby wws is offline  
Old 15-01-11, 00:14   #417
Kitzsteinhorn91

Stage 3
 
Kitzsteinhorn91's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 88
Member of:
[DACIA]
Default Re: Boicot Benzinărie -> 14 ianuarie - ora 17.00

A venit Militia din lipsa de activitate acasa. Ne-au luat numerele de ce ? Sa mai exerseze scrisul cred, ca si asa stau cam prost la capitolul asta ! Imi venea sa ma duc sa-l intreb daca asa se duce si noteaza numere si intr-o zi normala prin benzinarii ).
Kitzsteinhorn91 is offline  
Old 15-01-11, 00:15   #418
dumy_walker
Hyundai Driver

Stage 5
 
dumy_walker's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 541
Member of:
[Hyundai]
[DACIA]
Default Re: Boicot Benzinărie -> 14 ianuarie - ora 17.00

Quote:
Originally Posted by Kitzsteinhorn91 View Post
@dumy walker: Si eu am venit azi de le Bucuresti. Era aproape de rond (aprox. 200m) un accident, jaloane puse, politie, cred ca a fost lovit un pieton fiindca era un pantof pe jos. De asemenea, ai vazut Mustangul ala pe dreapta facut scrum ?
da.. imediat dupa accident a inceput balamucu, ca m-a sunat un prieten.
si in legatura cu mustangu.. da.. am vazut...reglare de conturi intre..."romanii bronzati") i-au dat foc aseara
dumy_walker is offline  
Old 15-01-11, 00:50   #419
Kitzsteinhorn91

Stage 3
 
Kitzsteinhorn91's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 88
Member of:
[DACIA]
Default Re: Boicot Benzinărie -> 14 ianuarie - ora 17.00

Mama prietenului meu care a fost azi cu mine, lucreaza la trezorerie, asa ca i-am dat tema pana vinerea viitoare cand urmeaza urmatoarea manifestare, sa imi schimbe 100 de Lei in mondede de 1 BAN.
Kitzsteinhorn91 is offline  
Old 15-01-11, 00:59   #420
dumy_walker
Hyundai Driver

Stage 5
 
dumy_walker's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 541
Member of:
[Hyundai]
[DACIA]
Default Re: Boicot Benzinărie -> 14 ianuarie - ora 17.00

Quote:
Originally Posted by Kitzsteinhorn91 View Post
Mama prietenului meu care a fost azi cu mine, lucreaza la trezorerie, asa ca i-am dat tema pana vinerea viitoare cand urmeaza urmatoarea manifestare, sa imi schimbe 100 de Lei in mondede de 1 BAN.
da.. daca am avea numai de 1 ban... crima) bagi o data 1 litru.. te duci inapoi la coada... iar iti vine randu.. iar o pui pe aia sa numere.. tot asa)
dumy_walker is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -