Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Ploiesti

Reply
 
Thread Tools
Old 04-01-11, 18:12   #376
alex PH 88 NAS

Stage 4
 
alex PH 88 NAS's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 171
Default Re: STREET LEGAL Ploiesti

la driftuiala sariti cu totii,dar la benzinarii nu veniti,va tin minte
alex PH 88 NAS is offline   Reply With Quote
Old 05-01-11, 08:19   #377
alexone

Stage 5
 
alexone's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 1,690
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[Suzuki]
[BMW]
Default Re: STREET LEGAL Ploiesti

Frumos aseara ... drift printre copaci ...
Distractiv loc ai mai gasit jakale.
alexone is offline   Reply With Quote
Old 05-01-11, 13:16   #378
Andu_focus

Stage 5
 
Andu_focus's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 710
Member of:
[FORD]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: STREET LEGAL Ploiesti

si ce mare lucru rezolvam cu boicotarea benzinariilor nas? vrun rezultat ceva.... NU..pana cand nu o sa fim condusi de niste oameni capabili degeaba...
Andu_focus is offline   Reply With Quote
Old 05-01-11, 13:24   #379
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: STREET LEGAL Ploiesti

Quote:
Originally Posted by alexone View Post
Frumos aseara ... drift printre copaci ...
Distractiv loc ai mai gasit jakale.

Deci sa inteleg ca nu s-au topit ghetarii de la polul nord?
Ursii polari s-au simtit in elementul lor?

Daca mai e ceva in seara asta ma bag si eu. Aseara am avut roata stramba si tragea masina rau intr-o parte.
eMH is offline   Reply With Quote
Old 05-01-11, 13:34   #380
ALEX_BZN

Stage 5
 
ALEX_BZN's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,456
Member of:
[DAEWOO]
[VW]
Default Re: STREET LEGAL Ploiesti

Quote:
Originally Posted by Andu_focus View Post
si ce mare lucru rezolvam cu boicotarea benzinariilor nas? vrun rezultat ceva.... NU..pana cand nu o sa fim condusi de niste oameni capabili degeaba...
Boss daca toti gandim ca tine ar trebuii sa ne lasam calcati in picioare..macar incercam..ai vazut la greci si la francezi solidaritate..la noi romanul prefera sa stea sa se uite la TV cum se chinuie unii pentru ei..nu zic ca poate multi nu au venit din diferite probleme si e de inteles..nu toti au timp liber, la multi nu le-a permis serviciul sau familia dar sa stii ca sunt si foarte multi care nu au venit din comoditate, NAS a avut dreptate cand a zis ce a zis mai sus...foarte multi au promis ca vin si nu au venit iar altii au raspuns ca nu pot venii din diferite motive!!! Aia e, traim in Romania, toti ne vaitam dar nu facem nimic. Nu am vrut sa deranjez pe nimeni cu postul meu, e alegerea lor daca vin sau nu, dar cand aud ca se vaita fara sa faca nimic am un moment de tristete. daca 10% din toata tara ar fi facut un rptest iti spun eu ca se rezolva ceva...
Si toti aplaudacii aia care veneau la curse de te incurcau nu am mai vazut pe nici unul dintre ei la protest...avea dreptate Laur cand ii zgornea si nu era de acord...atunci veneau cu zecile si acum nici unul....era petromul plin in asteptarea curselor si acum cand te vad ca iesi la protest se feresc de tine!!

Last edited by ALEX_BZN; 05-01-11 at 13:40.
ALEX_BZN is offline   Reply With Quote
Old 05-01-11, 13:41   #381
DaNn.ZyX
Opel Driver

Stage 5
 
DaNn.ZyX's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 2,934
Member of:
[PEUGEOT]
[Opel]
Default Re: STREET LEGAL Ploiesti

Quote:
Originally Posted by ALEX_BZN View Post
Boss daca toti gandim ca tine ar trebuii sa ne lasam calcati in picioare..macar incercam..ai vazut la greci si la francezi solidaritate..la noi romanul prefera sa stea sa se uite la TV cum se chinuie unii pentru ei..nu zic ca poate multi nu au venit din diferite probleme si e de inteles..nu toti au tim liber, la multi nu le-a pesrmis serviciul sau familia dar sa stii ca sunt si foarte multi care nu au venit di comoditate, NAS a avut dreptate cand a zis ce a zis mai sus...foarte multi au promis ca vin si nu au venit iar altii au raspunca ca nu pot venii din diferite motive!!! Aia e, traim in Romania, toti ne vaitam dar nu facem nimic. Nu am vrut sa deranjez pe nimeni cu postul meu, e alegerea lor daca vin sau nu, dar cand aud ca se vaita fara sa faca nimic am un moment de tristete. daca 10% din toata tara ar fi facut un rptest iti spun eu ca se rezolva ceva...
Asta e problema aici ai mare dreptate BZN-ule multi sunt comozi,multi au trimis mass-ul ala pe messenger dar nimeni nu ia atitudine,toti prefera sa stea in casa si sa trimita massuri decat sa iasa in strada sa incerce sa schimbe ceva!
__________________
this
DaNn.ZyX is offline   Reply With Quote
Old 05-01-11, 13:50   #382
Andu_focus

Stage 5
 
Andu_focus's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 710
Member of:
[FORD]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: STREET LEGAL Ploiesti

Quote:
Originally Posted by ALEX_BZN View Post
Boss daca toti gandim ca tine ar trebuii sa ne lasam calcati in picioare..macar incercam..ai vazut la greci si la francezi solidaritate..la noi romanul prefera sa stea sa se uite la TV cum se chinuie unii pentru ei..nu zic ca poate multi nu au venit din diferite probleme si e de inteles..nu toti au timp liber, la multi nu le-a permis serviciul sau familia dar sa stii ca sunt si foarte multi care nu au venit din comoditate, NAS a avut dreptate cand a zis ce a zis mai sus...foarte multi au promis ca vin si nu au venit iar altii au raspuns ca nu pot venii din diferite motive!!! Aia e, traim in Romania, toti ne vaitam dar nu facem nimic. Nu am vrut sa deranjez pe nimeni cu postul meu, e alegerea lor daca vin sau nu, dar cand aud ca se vaita fara sa faca nimic am un moment de tristete. daca 10% din toata tara ar fi facut un rptest iti spun eu ca se rezolva ceva...
Si toti aplaudacii aia care veneau la curse de te incurcau nu am mai vazut pe nici unul dintre ei la protest...avea dreptate Laur cand ii zgornea si nu era de acord...atunci veneau cu zecile si acum nici unul....era petromul plin in asteptarea curselor si acum cand te vad ca iesi la protest se feresc de tine!!

da frate ai dreptate...si pe mn ma enerveaza treaba cu benzina k costa cat costa si asa e si normal...nu am zis k e rau ce faceti e treaba ca ramani cu un gust amar si iti distrugi sanatatea prin nervi cand vezi ca in tara asta nu misca nimic si nu esti bagat in seama dupa zeci de proteste si nu se ia atitudine...si eu nu am zis ca treb sa va lasati calcati in picioare,NIMANUI nu cred k ii place asa ceva si eu unu nu gandesc in felul asta sa fi luat de prost si facut una cu pamantu de toti....eu nu am cum sa vin in timpul saptamanii pt ca nu sunt in oras....daca stai sa te gandesti asa e natia romana crede ca tot ce zboara se manaca si este fff naiva...bafta in continuare si va sustin macar moral daca nu cu prezentza

Last edited by Andu_focus; 05-01-11 at 13:53.
Andu_focus is offline   Reply With Quote
Old 05-01-11, 14:27   #383
alex PH 88 NAS

Stage 4
 
alex PH 88 NAS's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 171
Default Re: STREET LEGAL Ploiesti

andu dak ai citit toate posturile si ai fost atent,eu am vb cu cnv d la buc care are mare legatura cu benzinariile,dak reusim sa ne strangem mai multi putem rezolva cv,dak nu asta e,asa k fiecare face c vrea nu oblig p nimeni,care vrea sa vina e bn venit
alex PH 88 NAS is offline   Reply With Quote
Old 05-01-11, 14:56   #384
ALEX_BZN

Stage 5
 
ALEX_BZN's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,456
Member of:
[DAEWOO]
[VW]
Default Re: STREET LEGAL Ploiesti

Quote:
Originally Posted by Andu_focus View Post
da frate ai dreptate...si pe mn ma enerveaza treaba cu benzina k costa cat costa si asa e si normal...nu am zis k e rau ce faceti e treaba ca ramani cu un gust amar si iti distrugi sanatatea prin nervi cand vezi ca in tara asta nu misca nimic si nu esti bagat in seama dupa zeci de proteste si nu se ia atitudine...si eu nu am zis ca treb sa va lasati calcati in picioare,NIMANUI nu cred k ii place asa ceva si eu unu nu gandesc in felul asta sa fi luat de prost si facut una cu pamantu de toti....eu nu am cum sa vin in timpul saptamanii pt ca nu sunt in oras....daca stai sa te gandesti asa e natia romana crede ca tot ce zboara se manaca si este fff naiva...bafta in continuare si va sustin macar moral daca nu cu prezentza
Eu nu m-am referit la tine ca nu ai venit, nu m-am referit la cineva anume..dar ai zis ca e in zadar si nu sunt de acord cu treaba asta...intai incerc si apoi vad daca e in zadar..daca zic ca e in zadar fara sa incerc sigur nu o sa reusesc ceva si daca gandim toti asa ne delasam de tot ca oameni..nu fac aia ca e in zadar, nu fac nu stiu ce ca fac degeaba..incercam si apoi aflam daca e in zadar sau nu!!!
ALEX_BZN is offline   Reply With Quote
Old 05-01-11, 15:06   #385
cynegeticos

Stage 5
 
Join Date: May 2010
Posts: 661
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: STREET LEGAL Ploiesti

Chiar daca nu rezolvam nimic prin aceste proteste, macar suntem impacati ca am incercat ceva si stim ca i-am enervat destul pentru ca de fiecare data au chemat ba Politia, ba comunitarii, ba jandarmeria plus Bidepa, deci nu e chiar in zadar, macar ne-am facut auziti...
Pierderi au avut, nu foarte mari dar cat de cat se simt!
cynegeticos is offline   Reply With Quote
Old 05-01-11, 15:20   #386
Andu_focus

Stage 5
 
Andu_focus's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 710
Member of:
[FORD]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: STREET LEGAL Ploiesti

hopa ma nu va mai agitati atata k ne ducem draq
Andu_focus is offline   Reply With Quote
Old 05-01-11, 15:56   #387
alexone

Stage 5
 
alexone's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 1,690
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[Suzuki]
[BMW]
Default Re: STREET LEGAL Ploiesti

Membrii STREET LEGAL vor veni in continuare si pe 07.01.2011 la urmatoarea boicotare. Nu mai folositi cuvantul protest. A protesta fara aprobare e ilegal.

Dar va rog comentarii legate de aceasta problema cu boicotarea sa apara la rubrica respectiva de la sectiunea Ploiesti.

Membrii STREET LEGAL vin si se implica de fiecare data, dar va rog abordati aceasta problema acolo.

On-topic.
Vineri - 07.01.2010 - ora: 19:00 - aceeasi locatie - Intalnire STREET LEGAL

Rog si putinii membrii care mai au de dat bani pentru acte sa isi achite restul de bani. O sa vorbim si de aderarea unor noi membrii surpriza .

www.streetlegal.ro - poze noi (mai vreau poze)
__________________

Oltcit 11 Club | Oltcit 11 RM | Dacia Supernova Clima 1.4 MPI | Opel Vectra Z22SE | Fiat Coupe 2.0 20V | Suzuki 750 GSXF | BMW E30 coupe 2.5 12V | BMW E30 coupe 2.5 24V | BMW E36 coupe 2.0 24V | BMW E36 318i cabrio | BMW E46 318i | BMW E30 coupe S50B30 | Mazda 323 coupe
www.streetlegal.ro
BBS - born to burn
alexone is offline   Reply With Quote
Old 05-01-11, 18:16   #388
iuliannsl

Stage 2
 
iuliannsl's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 69
Default Re: STREET LEGAL Ploiesti

In Romania tre sa faci revolutie k sa obtii ceva...ar trebui sa luam exemplu englezilor care dupa cum poate atzi vazut la tv,atunci cand s-au marit taxele la facultatzi au iesit in strada au vandalizat masini magazine s-au batut cu politia,etc..exact asta ar trebui sa se intample si la noi...poate asa s-au mai schimba niste lucruri...
iuliannsl is offline   Reply With Quote
Old 05-01-11, 22:35   #389
jakal
BMW Driver

Stage 5
 
jakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 9,203
Member of:
[Inferno Motorsport]
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: STREET LEGAL Ploiesti

Quote:
Originally Posted by alexone View Post
Frumos aseara ... drift printre copaci ...
Distractiv loc ai mai gasit jakale.
am fost si in seara asta....
jakal is offline   Reply With Quote
Old 05-01-11, 22:37   #390
cristian corbu

Stage 2
 
cristian corbu's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 30
Default Re: STREET LEGAL Ploiesti

salut tuturor! sunt nou pe 4 tuning/[ membru logan club ploiesti] acesta este primul meu post pe 4... si vreau sa spun ca desi lumea este reticenta ,lucrurile incep sa se miste .am participat si eu la ultimile doua actiuni si am adoptat ideea imediat ce am aflat de boicotul initiat de baietii din ploiesti.,, bravo!!!!!" ma bucur ca exista oameni cu initiativa,coloana vertebrala[ca sa nu zic ,,cu sange-n.......instalatie"]. Am incercat sa-mi conving colegii de serviciu ca trebuie sa luam atitudine , dar ca orice roman ,,adevarat'' omul alege varianta cea mai simpla ,adica cu o gluma, un misto, o vorba inteligenta si bine ,,rumegata '' de genul ,,si ce ati rezolvat?'' sau ,,...si s-a ieftinit?'' intr-un cuvant majoritatea prefera sa fie in continuare ,,calcati pe capete'' fara a incerca macar sa-si schimbe soarta .asta este faza 1!. Faza 2: cu putina putere de convingere,inarmat cu rabdare si un strop de minte, cu sacul plin de argumente si discutand cu oamenii am reusit sa schimb opinia majoritatii oamenilor cu care am discutat dar apoi se impart acestia in doua tabere:,,cocotele masculine " care desii sunt de acord cu ideea spun ca ar merge la protest dar,,... ii tine o scama" si ceilalti care trec la fapte! Asadar rog si eu pe toata lumea :ssa ne alegem fratilor ce suntem...cocote masculine care inventam motive sau oameni ce s-au saturat sa fie calcati pe cap.Bafta tuturor!
cristian corbu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -