Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Ploiesti

Reply
 
Thread Tools
Old 02-12-09, 12:32   #106
riv_gms
Opel Driver

Stage 5
 
riv_gms's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,411
Member of:
[Opel]
[DACIA]
Default Re: Emisiune Auto

ne bucuram ca sunt persoane care gandesc pozitiv si vad in emisiune un proiect bun ,
va multumesc
riv_gms is offline   Reply With Quote
Old 02-12-09, 17:51   #107
bodykits

Stage 3
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 145
Default Re: Emisiune Auto

multumesc pentru aprecieri. Desi stiu ca emisiunea nu e chiar ceea ce trebuie, sper ca in perioada imediat urmatoare sa putem dezvolta emisiunea si sa reusim sa o aducem la un nivel calitativ ce se poate bate cu emisiunile nationale. Un pic de rabdare si foarte multi bani...asta trebuie
__________________
www.shoptuning.ro - Tuning inteligent pentru masini adevarate!
bodykits is offline   Reply With Quote
Old 02-12-09, 18:15   #108
PH86MIN

Stage 5
 
PH86MIN's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,408
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: Emisiune Auto

Emisiunea e destul de buna,avand in vedere ca e la inceput,dar ca o mica paranteza:incercati sa prezentati cat mai bine masinile,mai ales cele de la test drive ca de exemplu:comportare tren de rulare,calitatea materialelor,raport calitate pret,pozitie la volan,etc ....adica sa fie o prezentare cat mai profesionista,nu date luate dupa "net" .Bafta mai departe cu proiectul.
__________________
Kia Pro_Ceed 1.6GSL,Facelift,White. https://forum.4tuning.ro/591-masina-m...ml#post3454299
Renault Symbol 1.5 Dci
Honda CBR 600F

Vand becuri cu leduri SMD: https://forum.4tuning.ro/460-faruri-s...ml#post5250005
PH86MIN is offline   Reply With Quote
Old 02-12-09, 18:41   #109
bodykits

Stage 3
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 145
Default Re: Emisiune Auto

multumesc de sugestii. masinile de la test drive sunt masinile dealerilor, imaginile sunt filmate de noi, nici macar un cadru nu este luat de pe net. de pe net intr-adevar folosim imagini pentru prezentari si asta pentru ca, asa cum am mai spus dealerii prahoveni nu dau masini la tes drive, prezentare, etc, nu au nevoie de promovare, vanzarile merg mult prea bine.oricum voi lua in calcul sugestiile tale si iti multumesc.
bodykits is offline   Reply With Quote
Old 02-12-09, 18:48   #110
PH86MIN

Stage 5
 
PH86MIN's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,408
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: Emisiune Auto

Cu placere,nu,nu ma refeream ca le luati dupa net,d'aia am si scris net in ghilimele,am zis ca as vrea niste informatii prezentate mai succint,nu doar insirate(nu ca de exemplu:masina are servodirectie,abs,etc.....ci:masina are servodirectie care se comporta nu stiu cum,franele raspund promp si are discuri pe fata si spate etc) cred ca ai prins ideea

L.E:Cu partea cu dealerii sunt perfect de acord,daca nu prea isi dau interesul fata de clienti,dar de voi?Eu astept de 2 luni si ceva la masina,si nici macar seria la sasiu nu o am pana in momentul de fata
PH86MIN is offline   Reply With Quote
Old 07-12-09, 17:25   #111
bogdan_wrc
Audi Driver

Stage 5
 
bogdan_wrc's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,152
Member of:
[AUDI]
Default Re: Emisiune Auto

m-am tot abtinut...dar cuvantul care o descrie e...penibila !!
printre multe altele..alegeti un loc mai linistit...fara TIRuri, poate gasiti chiar si o persoana responsabila cu sunetul (stiti ce e aia, nu?)...alegeti un decor mai atragator nu toate curtile de fier vechi sau parcarile tirurilor...alegeti niste discutii mai de oameni maturi..alegeti niste comantarii mai de oameni maturi...incercati sa va adresati si altui target, nu doar raserilor de NFS si de clasa 2...

cum sa va dea masini la TD? pai ce...le faceti vreo vanzare cu emisiunea asta de 2 lei? vreti sa puneti fundu' in masini noi..pe gratis sa le rupeti aiurea...de test drive...aveti vreo experienta...ceva background?

de reclame au nevoie..dar eu un target...nu vreti pe mana un Ferrari sa faceti TD doar asa de amorul artei???

aveti de unde invata dar nu va intra domnilor..nu merge...faceti ceva doar ca sa umpleti spatiu de emisie. mai bine bagat copiere dupa 2-3 melodii si gata!
aveti nspe emisiuni de unde sa furati machete de emisiune...idei, conceptii...NIMIC>..ZERO va credeti mai buni decat altii cand de fapt sunteti cu ani lumina in urma.

si mai ales...CUM SA CHEMI OMU' LA FILMARE, SI SA-I SPUI CA AI UITAT DE FILMARE...VINE OMU CU MASINA DEGEABA!! asa emisiune???
rusine !!! in ce hal de nesimtire poate fi asta???

si stiti la cine ma refer...ca nu de mine e vorba...

nu va chinuiti sa-mi rapsundeti...ca nu ma intereseaza vitejia dupa razboi...explicati si altora care mai citesc ce s-a intamplat de fapt...sa va judece si ei...
__________________
Objects in the mirror tend to disappear

It will never have enough power until I can spin the wheels at the end of the straightaway in high gear
bogdan_wrc is offline   Reply With Quote
Old 07-12-09, 22:36   #112
shantzu

Stage 5
 
shantzu's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 6,372
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: Emisiune Auto

Initial nu vroiam sa postez dar dupa ce am vazut clipul m-am razgandit ...
Eu unul cand ma uit la emisiuni cu masini ma uit deobicei pentru imaginile difuzate ,detalii despre masina sau zona gasesc cu 2 click-uri, insa montaje de calitate nu prea gasesti deloc ...
Uitat-e la Top Gear , o sa zici ca ei au echipament scump si etc dar cadrele conteaza cel mai mult intr-o filmare , au montaje care pur si simplu te face sa nu mai fi atent la ce spune prezentatorul.
wagenwerks - la fel , sunt niste pusti din america care nu au echipament deloc scump si totusi au cele mai tari montaje cu masini din lume dupa parerea mea.
Ce a fost porcaria aia cu droopy ? Am inceput sa rad sincer ... Din locatia unde s-a filmat putea sa iasa ceva tare ...Cat timp ai vb cu Droopy puteau sa fie imagini cu masina , cei care se uita la emisiune ii intereseaza sa vada altceva , nu posesorul masinii..
Uita-te la montaje , noteaza pe o foaie ce cadre sa tragi daca nu poti sa le tii minte.
Spor in continuare ...
shantzu is offline   Reply With Quote
Old 07-12-09, 22:51   #113
bodykits

Stage 3
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 145
Default Re: Emisiune Auto

salut shantzu, multumesc de idei. totusi e enorm de mare (chiar deplasata) comparatia intre emisiuni dedicate mondial si ceea ce vreau eu sa fac. am nevoie de oameni care sa stie ce sa faca, oameni pe care nu ii am, am nevoie de timp si nici d`asta nu prea am. da, multumesc si eu ma uit la top gear, si eu stiu de wagenwerks....dar daca zici tu ca ei nu au echipament scump...da-mi voie sa te contrazic. sunt filmari facute de pe steady (suportul giroscopic pentru camera), de pe macara, de pe dolly (trepied mobil giroscopic), etc. Sa nu mai vorbim de camere HD, camere multi frame si de cameramani. Eu am viziunea pentru cadre...dar nu pot da ochiul meu unui alt om. mai ales daca nu e profesionist si abia stie sa tina camera in mana. Despre editat...ce vrei sa iti spun? ca imi editeaza azi cineva maine altcineva si tot asa? O sa zici ca imi caut scuze...dar astea sunt dotarile pentru moment si astia sunt oamenii. Daca as avea si eu macar 2 cameramani si necesarul MINIM pentru asta, s-ar schimba situatia. pana atunci insa...fac tot ceea ce pot
bodykits is offline   Reply With Quote
Old 07-12-09, 23:09   #114
shantzu

Stage 5
 
shantzu's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 6,372
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: Emisiune Auto

Quote:
Originally Posted by bodykits View Post
dar daca zici tu ca ei nu au echipament scump...da-mi voie sa te contrazic. sunt filmari facute de pe steady (suportul giroscopic pentru camera), de pe macara, de pe dolly (trepied mobil giroscopic), etc. Sa nu mai vorbim de camere HD, camere multi frame si de cameramani. Eu am viziunea pentru cadre...dar nu pot da ochiul meu unui alt om. mai ales daca nu e profesionist si abia stie sa tina camera in mana.
Poate ca au macarale , dolly dar nu ele fac treaba ... Calitatea HD nu prea conteaza , e un moft pot sa zic ...
Eu sunt de parerea ca daca tot ai atatea lipsuri , mai bine faci o pauza si iti faci o echipa a ta pe care poti sa te bazezi mereu. Tu , un cameraman si pe cineva la editare.Incepeti toti de jos , dar cu fiecare emisiune invatati toti cateceva si o sa fie din ce in ce mai bine. Asa daca de fiecare data incepi de la zero nu o sa ai rezultate deloc bune.
shantzu is offline   Reply With Quote
Old 07-12-09, 23:50   #115
bodykits

Stage 3
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 145
Default Re: Emisiune Auto

sunt multe probleme pe care nu am cum sa le acopar. cameramani in primul rand. sunt putini cameramani buni in ploiesti. si toti lucreaza la televiziuni. deci in timpul saptamanii sunt ocupati. in wend au nunti si botezuri....cu editarea la fel....plus ca toti vor bani...si nu putini...ceea ce nu imi permit in acest moment.
bodykits is offline   Reply With Quote
Old 07-12-09, 23:55   #116
ALEX_BZN

Stage 5
 
ALEX_BZN's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,456
Member of:
[DAEWOO]
[VW]
Default Re: Emisiune Auto

eu nu stiu de ce te agiti sa dai atatea explicatii...intotdeauna o sa fie cineva care sa aiba nemultumiri..intr-adevar au dreptate..calitatea este minima dar si Dan Diaconescu filma emisiuni la OTV intr-un apartament si uso-usor a evoluat....e clar ca trebuie sa faci ceva ca daca se mentine asa si nu creste caliatea emisiunii o sa ramai fara telespectatori...Bogdan WRC are dreptate intr-un fel....pana la urma nu stabileste nimeni pe banii tai..faci cum stii si cum crezi dupa vb aia:"fiecare cu ale lor"..deci bafta in continuare.


PSoti face f frumos o filmare in stanca aia ca un tunel cum te duci spre paltinu pe valea doftanei..toata valea prahovei daca te abati de la Dn1 pe un drum pietruit undeva si ar fi mai interesant decat la tiristi,plus alte locatii:slanic,maneciu,snagov,cheia..pana si la bucov..ca de sala sporturilor sunt toti plictisiti...sugestiile mele sunt f aproape de ploiesti..nu necesita consum mare de benzina si nici timp pierdut aiurea pe drum...parerea mea.Click image for larger version

Name:	21062008553.jpg
Views:	141
Size:	2.31 MB
ID:	1209975

Click image for larger version

Name:	21062008552.jpg
Views:	92
Size:	876.2 KB
ID:	1209976

Last edited by ALEX_BZN; 08-12-09 at 00:03.
ALEX_BZN is offline   Reply With Quote
Old 08-12-09, 01:23   #117
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: Emisiune Auto

Nu te mai bucura pentru ca "avem o emisiune, cum o fi ea acolo, dar exista".
Lasa partea plina a paharului fiindca asa fac toti romanii de vreo 20 de ani incoace... vad partea plina si s-au invatat asa... cum o fi acolo..., bine ca e. E pe draq.
Daca se poate mai bine, sa fie mai bine atunci. Sa nu ne obisnuim cu cadre din santiere, drumuri pline de tiruri si gropi... ca nu suntem la "D-ale lui Mitica".
Masinile tuning le prezinti in locuri frumoase, curate, cadre diferite, arati detaliile masinii, lucruri in care s-au bagat bani.
Eu nu-l critic pe Gabi, il inteleg. Nu sunt bani, nu sunt cameramani, macar sa fie ideile puse in practica.
Nu avem nevoie de filmari HD pentru ca stim ca totul costa, iar la o televiziune care nu e prea cunoscuta nu e asa simplu, dar sa fie emisiunea asa cum trebuie, nu un reportaj evaziv.
__________________

If I win, I take the cash and I take the respect!™
2006 - VAUXHALL CORSA B - 1.2 45CP - Prima masina de DRIFT din Romania cu tractiune fata!
2006 - OPEL VECTRA - C20NE
2007 - 2009 - VW VENTO VR6
2009 - BMW E30 TURBO
2012 - VW GOLF MK5 GTI
PIESE TUNING PE COMANDA:
TURBINE, INJECTOARE, POMPE BENZINA, WASTEGATE, BLOW-OFF, INTERCOOLERE, DISCURI FRANA PERFORATE/STRIATE, KIT-URI AMBREIAJ SPORT SAU ORIGINALE, SUSPENSII, ETC.
CONTACT: donu_vr6@yahoo.com

Last edited by shantzu; 09-12-09 at 10:31.
DONU' is offline   Reply With Quote
Old 09-12-09, 10:32   #118
shantzu

Stage 5
 
shantzu's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 6,372
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: Emisiune Auto - Speed Limit

Am facut curat , sper sa nu ai fie nevoie sa mai fac lucrul asta
shantzu is offline   Reply With Quote
Old 09-12-09, 14:47   #119
DRooPY

Stage 5
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 2,292
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default Re: Emisiune Auto - Speed Limit

bvo shantii
DRooPY is offline   Reply With Quote
Old 10-12-09, 01:48   #120
T@zMania

Stage 5
 
T@zMania's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 3,341
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[RENAULT]
[4Rally]
Default Re: Emisiune Auto - Speed Limit

Quote:
Originally Posted by shantzu View Post
Am facut curat , sper sa nu ai fie nevoie sa mai fac lucrul asta
unde mama dracului ai facut ma curat?!
nici curat nu stii sa faci
T@zMania is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -