Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Pitesti (https://forum.4tuning.ro/65-pitesti.html)
-   -   Dacii modificate din Pitesti (https://forum.4tuning.ro/65-pitesti/33103-dacii-modificate-pitesti.html)

bobby_gsi2 25-02-09 09:26

Re: Daci modificate din Pitesti!!!....
 
Azi iar ma duc pe la mutu....poate il conving sa arate bestiutza la lume la Craiova pe 15.

TwentyOne 25-02-09 11:23

Re: Daci modificate din Pitesti!!!....
 
ar fi ceva...dar bara spate ai vazut-o pana acum?

bobby_gsi2 25-02-09 11:59

Re: Daci modificate din Pitesti!!!....
 
Sunt cele vechi care erau pe masina in pozele de la inceputul thread-ului....iar bara fatza va suferii ceva modificari.

crysty11 25-02-09 18:57

Re: Daci modificate din Pitesti!!!....
 
Quote:

Originally Posted by TwentyOne (Post 2098798)
ar fi ceva...dar bara spate ai vazut-o pana acum?

am vazut si bara spate cadoar sta langa mine in acelasi bloc
zicea ca vrea sa puna si praguri dar nu stie sigur ca vrea sa o vanda iar la int e belea masina se infige superbine

Antonyo20 25-02-09 22:07

Re: Daci modificate din Pitesti!!!....
 
Daca vrea sa o vanda..sa ma anuntati si pe mine...apropo`..unde lucreaza sau unde pot da de el?:D

TwentyOne 25-02-09 22:09

Re: Daci modificate din Pitesti!!!....
 
la un service , primu la intrarea in oras dinspre slatina

bobby_gsi2 26-02-09 08:53

Re: Daci modificate din Pitesti!!!....
 
Quote:

Originally Posted by crysty11 (Post 2100150)
am vazut si bara spate cadoar sta langa mine in acelasi bloc
zicea ca vrea sa puna si praguri dar nu stie sigur ca vrea sa o vanda iar la int e belea masina se infige superbine

Daca vecinul tau a zis ca ii pune parguri......ar fi mai bine sa te uiti lapoze sa vezi ca pragurile sunt deja facute din tabla. eu vorbesc doar asa din auzite...nu am vazut masina in viata mea......eu unu cred ca nici macar nu exista si e facuta in photoshop.
Pentru o suma modica de 10000 euro mutu sigur s-ar despartii de ea :)

crysty11 26-02-09 17:23

Re: Daci modificate din Pitesti!!!....
 
Quote:

Originally Posted by Antonyo20 (Post 2100763)
Daca vrea sa o vanda..sa ma anuntati si pe mine...apropo`..unde lucreaza sau unde pot da de el?:D

o sa v cu el si te anunt daca mai vrea sa o vanda daca vrea osati dau id lui

crysty11 01-03-09 21:08

Re: Daci modificate din Pitesti!!!....
 
Quote:

Originally Posted by Antonyo20 (Post 2100763)
Daca vrea sa o vanda..sa ma anuntati si pe mine...apropo`..unde lucreaza sau unde pot da de el?:D

dami id tau sa il dau lu ala sa v cu u

TwentyOne 01-03-09 21:42

Re: Daci modificate din Pitesti!!!....
 
Quote:

Originally Posted by crysty11 (Post 2110615)
dami id tau sa il dau lu ala sa v cu u

Incearca sa citesti ce scrie in link-ul de mai jos, mai ales la punctul 3, e spre binele tuturor.
https://forum.4tuning.ro/29-coltul-incepatorului/1562-reguli-generale-forumul-4tuning.html

Cristi01 18-07-09 12:12

Re: Daci modificate din Pitesti!!!....
 
Nu prea mai sunt dacii tunate pe la noi:lol:?DACIA SPORT(YAD):D si Dacia DEM:D astea au cam ramas cele mai tari,altele nu am mai vazut in ziua de azi:).Aia cu MIG se afla intr-o curte si e cam demontata:rolleyes2: ca tot se vorbea inainte pe aici de ea.

tomita 04-12-09 15:16

Re: Daci modificate din Pitesti
 
11 Attachment(s)
:arrow:

ag66wrc 09-12-09 00:57

Re: Daci modificate din Pitesti
 
salutari am vazut din intamplare o discutie pe tema daciei cu wyc cum ca nu prea are ce cauta in acest theard, chear daca acum nu o mai conduc decat knd mi se face dor de sofatul unei dacii vreau sa amintesc niste modificari surferite: chiuloasa rectificata, pistoane forjate, grup de camioneta, alta axa cu came( nu stiu exact de la ce masina provine doar ca nu e de dacie), carburator dublu corp Weber, filtru sport kn, evacuare inox cap coada, bara de torsiune de renault cutie modificata ( ceva pinioane de renault scade turatia motorului, la 130km/h aveam 3000 rot/min), scaune fata de bmw pisicuta cu reglaj pe inaltime, ceasuri de bord albe cu lumina albastra( ceva frumos nu facuta cu leduri de bricheta cum fac altii:D)... vreau sa spun ca cu modifiacrile de mai sus am reusit performanta de a merge cu 180 km/h cu o dacie si asta demonstrabil nu asa vorbe in vant

o sa revin cu poze din interior

AG_XX_VLO 19-12-09 21:54

Re: Daci modificate din Pitesti
 
1 Attachment(s)
Inca o baba in pitesti

lucy-vr6 03-01-10 19:29

Re: Dacii modificate din Pitesti
 
Am vazut si eu dacia aia cu AAE prin pitesti :)


All times are GMT +2. The time now is 12:54.

- Copyright 2024 4Tuning