Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Pitesti

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 30-08-08, 18:36   #46
sco211
FullSpeed Racing Member

Stage 5
 
sco211's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,364
Member of:
[FullSpeed Racing]
Default Re: Clubul nostru Pitestean reinvie

trece timpu si ciuciu investitiile...dar trebuie sa fie club...
sco211 is offline  
Old 30-08-08, 19:38   #47
gigilogan

Stage 4
 
gigilogan's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 266
Member of:
[DACIA]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Clubul nostru Pitestean reinvie

consider ca daca e club de masini tunate pai atunci masini tunate sa fie acolo,dar nu tuning by targ sau str. dumbravei.problema vine insa de la bani si nu toti au posibilitatea sa bage constant in masina.eu am bagat in ultimele luni cam 2000 ron in masina(si nu e mult) dar pentru altii banii astia sunt o avere.
daca e sa fie un club atunci as vrea sa nu fie impuse modificari ale masini asa cum cunosc in alte cluburi(nu dau nume dar sunt la nivel national)
gigilogan is offline  
Old 30-08-08, 19:47   #48
KillerINC

Stage 5
 
KillerINC's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 3,212
Member of:
[Street 4 Cars]
[ALFA ROMEO]
[RENAULT]
Default Re: Clubul nostru Pitestean reinvie

si eu sunt de parere cu gigilogan . avem nevoie de un club pentru "pasionati'\ , nu pentru "pasionatii cu bani" , asa cum exista la ora actuala neoficial in pitesti.

eu in ultima luna am bagat peste 1000 de euro in masina, si in afara de jenti si xenoane nu se vede mare lucru . usor-usor bag , dar totul pe parcurs. acum urmeaza pleoapele , filtru sport , resoftare+chip , si folie neagra pe capota+pavilion. dupa care vor veni pe rand evacuarea sport si altele....dar totul in timp , ca parintii nostri nu au sa ne dea 2000 de euro pe seara "sa ne luam un suc" ...

si ca sa dau un exemplu de club fara pretentii de genul asta , NSL Bucuresti , in care sunt mai multe dacii care au tuning facut din targ , si nu le zice nimeni nimic , pentru ca sunt pasionati , le plac masinile, le place tuningul , si il fac in limita posibilitatilor .
__________________

KillerINC is offline  
Old 30-08-08, 20:40   #49
sebyan23

Stage 2
 
sebyan23's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 59
Default Re: Clubul nostru Pitestean reinvie

WORD UP mare dreptate aveti si eu vreau sa i fac tuning dar vreau ceva de bun gust si ca sa faci tuning de bun gust trebuie bani pe care yo momentan nu i mai am aveam de gand sa mi iau niste jante la 15 mil dar au aparut mici probleme ca sa zic asa trebuie sa mi schimb ulei filtre si distributie cred si sper sa mi ajunga 15 mil.
sebyan23 is offline  
Old 31-08-08, 01:22   #50
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Clubul nostru Pitestean reinvie

Quote:
Originally Posted by KillerINC View Post
si eu sunt de parere cu gigilogan . avem nevoie de un club pentru "pasionati'\ , nu pentru "pasionatii cu bani" , asa cum exista la ora actuala neoficial in pitesti.

eu in ultima luna am bagat peste 1000 de euro in masina, si in afara de jenti si xenoane nu se vede mare lucru . usor-usor bag , dar totul pe parcurs. acum urmeaza pleoapele , filtru sport , resoftare+chip , si folie neagra pe capota+pavilion. dupa care vor veni pe rand evacuarea sport si altele....dar totul in timp , ca parintii nostri nu au sa ne dea 2000 de euro pe seara "sa ne luam un suc" ...

si ca sa dau un exemplu de club fara pretentii de genul asta , NSL Bucuresti , in care sunt mai multe dacii care au tuning facut din targ , si nu le zice nimeni nimic , pentru ca sunt pasionati , le plac masinile, le place tuningul , si il fac in limita posibilitatilor .
tu ai bagat in jante si xenon 1000 de euro si planetara zici ca face zgomot si ca motorul e la pamant plus nu stiu ce la suspensie. Pai crezi ca asta e ordinea corecta ? Eu unul intal o puneam la punct si apoi toate cele. Chiar daca am o masina veche dar stiu ce are si ce nu are.....iar daca la noapte la ora 2 tre sa plec la cluj...am curaj sa ma sui in ea sa ii dau cheie si sa plec. In legatura cu pasionatii....faci pe dreaq in 4 si tot iei ce vrei.....eu muncesc pe aproape 300 de euro pe luna...si ultima achizitie pt masina a depasit cu mult suma de 300, deci asta cu banii mi se pare relativa. Tre sa ai si vointa si ceva cunostiinte.....altfel risti sa fii un simplu aplaudaci.
__________________

2,0 MPI.......109 iepe si shase cai frumosi
bobby_gsi2 is offline  
Old 31-08-08, 01:42   #51
KillerINC

Stage 5
 
KillerINC's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 3,212
Member of:
[Street 4 Cars]
[ALFA ROMEO]
[RENAULT]
Default Re: Clubul nostru Pitestean reinvie

Quote:
Originally Posted by bobby_gsi2 View Post
tu ai bagat in jante si xenon 1000 de euro si planetara zici ca face zgomot si ca motorul e la pamant plus nu stiu ce la suspensie. Pai crezi ca asta e ordinea corecta ? Eu unul intal o puneam la punct si apoi toate cele. Chiar daca am o masina veche dar stiu ce are si ce nu are.....iar daca la noapte la ora 2 tre sa plec la cluj...am curaj sa ma sui in ea sa ii dau cheie si sa plec. In legatura cu pasionatii....faci pe dreaq in 4 si tot iei ce vrei.....eu muncesc pe aproape 300 de euro pe luna...si ultima achizitie pt masina a depasit cu mult suma de 300, deci asta cu banii mi se pare relativa. Tre sa ai si vointa si ceva cunostiinte.....altfel risti sa fii un simplu aplaudaci.

intainte sa o bag in service pentru planetare si alte alea , vreau sa ii fac resoftarea motorului , ca atunci sa imi faca si diagnoza . faza cu planetarele e minora , dar trebuie facuta ... inca nu arde , dar stim cu totii ce se paote intampla .
KillerINC is offline  
Old 31-08-08, 19:53   #52
sco211
FullSpeed Racing Member

Stage 5
 
sco211's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,364
Member of:
[FullSpeed Racing]
Default Re: Clubul nostru Pitestean reinvie

asa
sa faci resoftare si dupaia sa o bagi in service sa gaseasca aia probleme si sa iti faca la loc "resoftarea" si asa ai dat banii degeaba.
sco211 is offline  
Old 31-08-08, 22:52   #53
KillerINC

Stage 5
 
KillerINC's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 3,212
Member of:
[Street 4 Cars]
[ALFA ROMEO]
[RENAULT]
Default Re: Clubul nostru Pitestean reinvie

Quote:
Originally Posted by sco211 View Post
asa
sa faci resoftare si dupaia sa o bagi in service sa gaseasca aia probleme si sa iti faca la loc "resoftarea" si asa ai dat banii degeaba.
stai linistit ca la service o bag unde stiu eu , si unde am blat. astfel incat sa nu se atinga de soft , ci numai de mecanica
KillerINC is offline  
Old 01-09-08, 23:31   #54
sco211
FullSpeed Racing Member

Stage 5
 
sco211's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,364
Member of:
[FullSpeed Racing]
Default Re: Clubul nostru Pitestean reinvie

nu au c sa faca pt ca in raportul d constatare apare tot c e pe masina
sco211 is offline  
Old 03-09-08, 18:31   #55
gigilogan

Stage 4
 
gigilogan's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 266
Member of:
[DACIA]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Clubul nostru Pitestean reinvie

eu am patit-o cu resoftarea la dacia.
gigilogan is offline  
Old 03-09-08, 19:48   #56
sebyan23

Stage 2
 
sebyan23's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 59
Default Re: Clubul nostru Pitestean reinvie

Salut !!!! Sper sa nu devin iritant cu intrebarea asta dar cand se tin frate intalnirile ?? As vrea sa va mai intreb pot sa devin si yo membru full speed???Si aveti cumva un sticker cum este cel de la 4tuning pe care sa-l aibe toti membrii F.S.R.??

Last edited by sebyan23; 03-09-08 at 19:54.
sebyan23 is offline  
Old 03-09-08, 19:55   #57
KillerINC

Stage 5
 
KillerINC's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 3,212
Member of:
[Street 4 Cars]
[ALFA ROMEO]
[RENAULT]
Default Re: Clubul nostru Pitestean reinvie

pentru mine intalnirile vor incepe de la sfarsitul lui septembrie , dupa ce termin cu renovarea si lansarea firmei.

cu toate ca sambata noapte s-ar putea sa ies la o tura prelungita
KillerINC is offline  
Old 03-09-08, 22:34   #58
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Clubul nostru Pitestean reinvie

Intalnirea se face in fiecare duminica dupa ora 20 in parcare la finante. ulterior locatia se va schimba.....dar nu se va spune pe net.
bobby_gsi2 is offline  
Old 04-09-08, 11:35   #59
sco211
FullSpeed Racing Member

Stage 5
 
sco211's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,364
Member of:
[FullSpeed Racing]
Default Re: Clubul nostru Pitestean reinvie

de subliniat ca intalnirea nu este fsr si nici stikere nu o sa primeasca nimeni...
sco211 is offline  
Old 04-09-08, 12:28   #60
KillerINC

Stage 5
 
KillerINC's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 3,212
Member of:
[Street 4 Cars]
[ALFA ROMEO]
[RENAULT]
Default Re: Clubul nostru Pitestean reinvie

=)) )
KillerINC is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -