Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 10-06-08, 17:23   #76
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: E30 - 318 i - XUC - noua mea masina

imi pare rau, sincer...
dar capota esti sigur ca nu se indreapta?
mai intreaba un tinichigiu...
aleks is offline  
Old 10-06-08, 19:59   #77
Maskatu

Stage 5
 
Maskatu's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 620
Default Re: E30 - 318 i - XUC - noua mea masina

Eu ti-am zis sa nu mai mergi cu viteza prin bucuresti ca o sa patesti ceva. Zi ms ca ai scapat intreg. Poate acum o sa te potoleasca amenda si suspendarea permisului si data viitoare sa te gandesti de 2 ori inainte de a merge cum nu trebuie.
__________________
Soferul prudent se uita in ambele sensuri inainte de a trece pe rosu...
Dacia SuperNova,1.4i clima,73cp ...ce holograma?? noi aici lucram pe incredere !!
Maskatu is offline  
Old 10-06-08, 20:34   #78
funkycosty

Stage 4
 
funkycosty's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 261
Default Re: E30 - 318 i - XUC - noua mea masina

Ti-am zis sa ai grija .......NU cred k era de tine masina asta(si tu vroiai 2.500cm).....mai ales la felul cum conduci...nu sunt eu mare sofer dar te-am vazut cum ai mers atunci si am presimtit k o s'o trosnesti.............
Asta e acum se mai intampla si necazuri.......dar sa speram k o faci tu..... Bafta si astept sa vad k ai facut-o (my ex. car )
funkycosty is offline  
Old 10-06-08, 20:51   #79
Cataaa_

Stage 5
 
Cataaa_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,772
Member of:
[VW]
[Nissan]
Default Re: E30 - 318 i - XUC - noua mea masina

ghinion frate si cu masina si ca stai pe bara 2 luni . si eu sunt la fel , conduc la fel cand sunt cu polo si strazile sunt la fel , gropane ca in alpi nu vrem sa ne invatam minte nu ?? la mine e mai grav cand oi lovi`o nu mai vin acasa

acum sincer , cati si`au luat bmw sa mearga 50`60?
asta e , sper ca ai invatat din greseli si eu din ale tale
__________________
The best part of falling still is getting back up again - by David Belle
Cataaa_ is offline  
Old 10-06-08, 21:01   #80
Maskatu

Stage 5
 
Maskatu's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 620
Default Re: E30 - 318 i - XUC - noua mea masina

da poti sa mergi si cu 150, dar nu in oras... cum face sebaaa doamne fereste iti iese un copil in cale sau dai cu roata intr-o groapa, sant, dai de o juma de metru de asfalt ud, atata trebuie si poc...... te trezesti unde nu ai vrea.
Maskatu is offline  
Old 10-06-08, 21:30   #81
Cataaa_

Stage 5
 
Cataaa_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,772
Member of:
[VW]
[Nissan]
Default Re: E30 - 318 i - XUC - noua mea masina

asa e dar nah , teribilismul varstei ... eu sunt constient de consecinte da` tot nu pot sa ma abtin , parca altcineva impinge pedala pana jos si asta cu polo , sincer imi e frica de ziua in care o sa imi iau bmw zi care se apropie foarte repede


eu il inteleg , sa treci de la dieselar lenes la benzinar pervers... adrenalina e mare
Cataaa_ is offline  
Old 10-06-08, 21:41   #82
Tzzantaru

Stage 5
 
Tzzantaru's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 933
Default Re: E30 - 318 i - XUC - noua mea masina

nu vreau sa par rautacios dar 1.8 nu e un motor din care sa storci prea multe performante sau de mers mai tot timpu in forja.imi pare rau pt masina mai ales k nu e ceva placut sa o indoi , dar se repara.bine k nu a fost mai grav
Tzzantaru is offline  
Old 10-06-08, 22:27   #83
sebaaa

Stage 5
 
sebaaa's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,662
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: E30 - 318 i - XUC - noua mea masina

Quote:
Originally Posted by MertzCobra View Post
eu il inteleg , sa treci de la dieselar lenes la benzinar pervers... adrenalina e mare
eu nu am avut dieselar..

astazi am facut rost de o fusta de 90 , bara de 90, bara model vechi din care o sa iau semnalizatoarele , aripa stanga, capota, mai trebuie nasul(cred)..o sa pun o poza cu ce mai e pe acolo..macar le am pe astea..

cat despre accident , l-am facut nu din vina masinii ci din incapatanarea si prostia mea.. am fost un idiot la momentul respectiv si ma bucur nespus ca nu a patit nimic pasagerul meu si nici eu , si nici aia din cealalta masina..
asta e acuma , gresesti si inveti , gresesti si platesti.
si cand ma gandesc cum ar fi fost daca m-as fi dus direct sa o parchez cum intentionam..
bine ca a fost doar atat si nu altceva...toata ziua m-am gandit la asta azi..
imi imaginasem ca pot sa trec pe langa el si mi-am dat seama prea tarziu ca nu se poate..
doamne cat de prost am putut sa fiu zici ca aveam tarate in cap
si zic ca am facut accidentul din vina mea si nu a masinii prin faptul ca puteam sa fac cu aproape orice masina accidentul asta ( banuiam ca e liber pe unde mergeam , si l-am vazut pe asta ,a aveam 50 cand am inceput sa franez dar am franat prea tarziu ca speram sa trec pe langa el, si aveam "cedeaza trecerea" )
asta e am gresit, acum suport consecintele
sper sa o repar cat de curand, deja am cheltuit toti banii din salariul primit ieri..sper sa ma pot imprumuta la o banca ceva ca innebunesc sa stiu ca am 2 masini care nu merg..una e de ajuns , si tare rau imi pare ca nu o pot repara si pe aia (e vorba de mercedesul meu)

costi, ai si tu dreptate aici, mergeam "bomba" cand am mers atunci cu tine, m-am mai temperat intr-un fel , dar prea putin se pare..
si eu care ziceam ca mie nu mi se poate intampla, ca eu cedez mereu prioritate.. tocmai acuma m-am trezit

asta e situatia acuma, mergem mai departe
va tin la curent cu ce am facut la masina
sebaaa is offline  
Old 10-06-08, 23:32   #84
Cipilica
BMW Driver

Stage 5
 
Cipilica's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,911
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default Re: E30 - 318 i - XUC - noua mea masina

Sa zici merci ca ai scapat doar cu atat, sper sa iti fie invatatura. Eu am patit putin mai rau decat tine, am indoit zdravan si calandrul. Si asta dupa 11 ani de condus si vreo 3 de mers cu masina (e30-325) fara nici o zgarietura. Ideea e sa calci pedala unde se "poate" dar si acolo cu atentie. Sper sa o rezolvi cat mai repede. Multa bafta!
Cipilica is offline  
Old 11-06-08, 00:09   #85
kezz

Stage 5
 
kezz's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 666
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: E30 - 318 i - XUC - noua mea masina

nu ii sunt apropiat acestui baiat..dar voi ca prieteni cum sa ii reprosati asa ceva..si mai ales pe forum!nush ce si cum ganditi voi dar eu in locul vostru taceam..FIERUL E FIER TE PISI PE EL importanta e viata,sanatatea..lasati dreaq fieru` ca ala se face,se cumpara..sprijiniti`l indiferent ce face..imi pare rau seba,se intampla!daca te putem ajuta cu ceva un telefon si facem timp si pt masina ta!salut
kezz is offline  
Old 11-06-08, 00:43   #86
SiloS@1300

Stage 5
 
SiloS@1300's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 727
Default Re: E30 - 318 i - XUC - noua mea masina

Frumos post, kezz !

@sebaa, cum adica ai crezut ca ai loc pe langa el ? El de unde venea ? Tu unde te duceai ? In alta ordine de idei, imi doresc sa o repari cat mai repede! Urmaresc topicul tau de la prima pagina .
__________________
Calitatea esentiala nu consta in a conduce incet , ci in a conduce bine !
O masina performanta nu te face sofer bun.

1988 E30 325i Coupe M20 Europe Left hand drive Manual
19** BMW E30 3** UNDER CONSTRUCTION
SiloS@1300 is offline  
Old 11-06-08, 02:06   #87
sebaaa

Stage 5
 
sebaaa's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,662
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: E30 - 318 i - XUC - noua mea masina

Quote:
Originally Posted by kezz View Post
.imi pare rau seba,se intampla!daca te putem ajuta cu ceva un telefon si facem timp si pt masina ta!salut
multumesc pentru sprijin, kezz .
ca sa fie mai clar , atasat pun o schema cu incidentul :
linia aceea rosie sunt eu, si pe unde am mers , si mergeam spre "1" .. traseul lui e linia albastra, si ne-am ciocnit la punctul alb cu negru
el facea dreapta si eu mergeam inainte.
ca sa va faceti o idee despre locul ciocnirii, nu e in centrul intersectiei, ci imaginati-va o trecere de pietoni desenata, in locul la trecere, deci el deja ajunsese pe strada si era un pic pe banda mea, si eu am urma de franat pe linia alba..
sper ca am reusit sa explic..
oricum..m-am invatat minte din treaba asta, azi m-am gandit numai la ce s-a intampla si momentul cand ne-am ciocnit si putin inainte..imi tot reluam in cap momentul cand ne-am lovit si eu m-am uitat la pasagerul meu sa vad ce face el in timp ce trageam de volan..
realizez ca am scapat usor si ca putea fi mult mai rau - si la asta m-am tot gandit azi..
bine ca nu erau in vreun tico sau ca nu l-am luat in lateral - la cum s-a deformat matizu..ar fi fost tragic
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	schema.JPG
Views:	312
Size:	100.2 KB
ID:	559988  
sebaaa is offline  
Old 11-06-08, 08:25   #88
Maskatu

Stage 5
 
Maskatu's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 620
Default Re: E30 - 318 i - XUC - noua mea masina

Quote:
Originally Posted by kezz View Post
nu ii sunt apropiat acestui baiat..dar voi ca prieteni cum sa ii reprosati asa ceva..si mai ales pe forum!nush ce si cum ganditi voi dar eu in locul vostru taceam..FIERUL E FIER TE PISI PE EL importanta e viata,sanatatea..lasati dreaq fieru` ca ala se face,se cumpara..sprijiniti`l indiferent ce face..imi pare rau seba,se intampla!daca te putem ajuta cu ceva un telefon si facem timp si pt masina ta!salut
nu ii reprosam, dar noi stim cum conduce si lasand ironiile la o parte, eu personal i-am zis de n ori "seba ai grija mergi atent, nu o mai calca ca o sa o lovesti" acuma il ustura si curu si buzunaru. stiu si eu cum e sa lovesti masina din neatentie, te gandesti toata ziua cum ar fi fost daca erai atent in fractiunea aia de secunda. sau daca mai bine nu ieseai din casa. fier, fier dar pentru unii masina e mai mult decat atat....
Maskatu is offline  
Old 11-06-08, 09:47   #89
sebaaa

Stage 5
 
sebaaa's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,662
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: E30 - 318 i - XUC - noua mea masina

Quote:
Originally Posted by Maskatu View Post
dar noi stim cum conduce fier, fier dar pentru unii masina e mai mult decat atat....
tu nu ai mers in masina cu mine niciodata,ci doar am vorbit pe mess si ai vorbit cu varul tau care a fost cu mine in masina de cateva ori. costi m-a vazut in prima zi cu ea dupa o perioada lunga de inactivitate
recunosc,au fost momente cand am condus imprudent,si stiu asta..
a trecut deja momentul cand puteam sa schimb ceva..asta e nu ramane decat sa merg mai prudent pe viitor..
se repara si asta

Last edited by sebaaa; 11-06-08 at 09:51.
sebaaa is offline  
Old 11-06-08, 10:11   #90
Maskatu

Stage 5
 
Maskatu's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 620
Default Re: E30 - 318 i - XUC - noua mea masina

poi la ce mi-a povestit varu, cum sa am tupeu sa ma urc cu tine ehhhh noi sa fim sanatosi. pacat ca l-ai lovit rau pe ala ca asa poate te intelegeai cu el si nu ramaneai fara permis. asta e .... (((((((
Maskatu is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -