Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 12-05-08, 22:24   #1456
weedboy

Stage 5
 
weedboy's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 699
Default Re: E30 - 3 2.5 12v Coupe ( wip )

motorul ala e crima pe e30(cred)....acuma doar tu esti singurul care poate lua decizia in cumpararea acestui motor....de cumparat este normal foarte bene sa-l cumperi daca e bun,dar daca il poti intretine&stuff depinde de tene,succes la luarea deciziei corecte
weedboy is offline   Reply With Quote
Old 12-05-08, 22:31   #1457
leonard

Stage 5
 
leonard's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 3,059
Default Re: E30 - 3 2.5 12v Coupe ( wip )

deci v8 pe urs e crima frate...avem si noi unu in cta....trf da e 3.5 parca. are un cuplu imens....derapeaza de zici ce-i aia....si sunetu ala demential....
sincer daca , crezi ca iti poti permite un v8...i-al ca merita din plin.
leonard is offline   Reply With Quote
Old 12-05-08, 22:39   #1458
ZerO_CooL

Stage 5
 
ZerO_CooL's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 2,801
Member of:
[BMW]
Default Re: E30 - 3 2.5 12v Coupe ( wip )

Quote:
Originally Posted by leonard View Post
deci v8 pe urs e crima frate...avem si noi unu in cta....trf da e 3.5 parca. are un cuplu imens....derapeaza de zici ce-i aia....si sunetu ala demential....
sincer daca , crezi ca iti poti permite un v8...i-al ca merita din plin.
TRF e 3.0...
Daca tu esti sigur ca o sa poti sa te stapanesti pe tine... si sa stapanesti masina cu motorul ala... ia-l !
ZerO_CooL is offline   Reply With Quote
Old 12-05-08, 23:07   #1459
alias_gsi

Stage 5
 
alias_gsi's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 566
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: E30 - 3 2.5 12v Coupe ( wip )

Quote:
Originally Posted by EvLSant0S View Post
e vb de a cumpara motorul ala ... nu exact ala din film , nu masina din film


deci sa cumpar un 4000 v8
l-am gasit la 800 de euro
si sa-l pun pe urs ..
da sau nu ?
daaaa da daa logic ca da
alias_gsi is offline   Reply With Quote
Old 12-05-08, 23:12   #1460
Bestie

Stage 5
 
Bestie's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 794
Member of:
[VW]
Default Re: E30 - 3 2.5 12v Coupe ( wip )

Man, nu vreau sa-ti stric starea entuziasta care o ai dar...eu zic sa nu. Pentru ca daca pui acel motor pe masina nu rezolvi vreo problema. Tot o sa mai ai de bagat bani in masina, sa iti rezolvi problemele la ea. Cele care nu tin de motor. Tu de ce vrei sa dai ursu asta care-l ai acum? Te nemultumeste puterea? Nu cred sa fie asta motivul, ci altele. Deci in concluzie, acele motive care te-au determinat sa zici ca vrei sa dai ursul nu or sa dispara, doar ca puterea motorului o sa fie mai mare. Gandeste-te ca de exemplu, daca tie nu-ti merge clanta la o usa, si dupa ce pui V8-ul, acea clanta tot stricata o sa fie... Si mai gandeste-te la costurile de intretinere ca or sa fie mult mai mari, consumul mult mai mare... Pana la urma e decizia ta dar gandeste-te bine de tot inainte. Bafta
Bestie is offline   Reply With Quote
Old 12-05-08, 23:19   #1461
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,744
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Re: E30 - 3 2.5 12v Coupe ( wip )

din cate stiu io 85 90% din persoanele care gandesc cu sufletul fac greseli....tu te-ai atasat de urs...io acu 3 ani ma atasasem de dacie....dupa vreo 6 luni mi-a trecut, a ramas o amintire placuta...zile la rand cu piese insirate...erau zile cand ieseam dimineaza cu o sticla de 2 l de apa si intram seara la 6 in casa nu imi trebuia mancare numai trebuia nimic...da mergea...si a mers un timp bine pana a explodat motoru...atunci am zis gata ajunge cu banii pierduti ajunge...si tot mi-am spus o sa vina si ziua in care o sa am destul timp liber si destui bani incat sa-mi pot face alta cum vreau...si uite a aparut matizu....care a fost exact cum zici tu sa ma duca din A in B, nu poti sa compari acum dacia cu ursu....dar...poate pe undeva...cine stie...e mai bine sa-l dai acum.
__________________


De ce sa-ti iei audi????? Cand exista ALFA ROMEO
si pentru ca n-am avut bani nici de audi nici de Alfa Romeo, mi-am luat Peugeot.
Sindrom is offline   Reply With Quote
Old 13-05-08, 00:30   #1462
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: E30 - 3 2.5 12v Coupe ( wip )

da nu zic ca e bine sa gandesti cu sufletul ..
am pus problema in felul urmator. .
o sa regret mai putin faptul ca n-am luat golful ..
decat as fi regretat daca as fi vandut ursul ..

astazi am vorbit si cu alti oameni ...
live..
ce pot sa va spun e ca viitorul e nesigur
vedem ce alegem ..
__________________
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 13-05-08, 00:36   #1463
quze

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,477
Default Re: E30 - 3 2.5 12v Coupe ( wip )

Uita un pic de urs, ia o masina de zi cu zi si apuca-te de el
quze is offline   Reply With Quote
Old 13-05-08, 01:01   #1464
alias_gsi

Stage 5
 
alias_gsi's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 566
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

fratilor ma refer la ultimele 3 posturi
imi permit sa fac aceste afirmati deoarece ne aflam pe un site de tuning unde pasiunea nu are limite
deci noi suntem pasionati de putere,nerv,si tot ce include drag,drift si etc...
nu suntem pasionati de clantza masinii si nici a celor care ne recomanda un disell
nu vreau sa intru in polemici cu nimeni dar eu prefer putere si sa incui portiera cu surubelnitza
imi cer scuze daca sunt off topik dar sunt si eu putin pasionat de acest sport cu toate ca parintii mai nu prea au avut posibilitazti,incerc si eu sa scot dintr-un trabant ceva performante....:PP
deci hai sa vorbim de pasiune
cunoscindul personal pe SANTOSICA sunt convins ca e destul de cerebral sa isi faca el calculele si sa ia o decizie ce si cum va face
eu ash prefera un urs sa imi satisfac nebuniile si o dacie de zi cu zi...
mi-am dorit mult un urs dar din pakate nu am reusit sa imi iau unul...de ce nu am idee...
respect si scuze de off topik

Santose iti recomand un scuter ecologic ,consum,e util la cum se circula in buc,
iti ofer aceasta varianta eu ca mai mult ca sigur se gasea vreun °°pasionat°°sa iti dea sfatul asta)))
__________________

Eu sunt EU...Nu am nevoie de TITLURI, Nu am nevoie de FUNCTII, Eu am MARCA mea, BRANDUL meu...
A PIERDE E O CONDITIE MENTALA....
Incearca sa nu fii un succes, ci incearca sa fii o valoare...

Last edited by aleks; 13-05-08 at 16:45.
alias_gsi is offline   Reply With Quote
Old 13-05-08, 16:42   #1465
Bestie

Stage 5
 
Bestie's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 794
Member of:
[VW]
Default Re: E30 - 3 2.5 12v Coupe ( wip )

@ alias_gsi Nu cred ca vrea nimeni sa se certe cu nimeni aici. Vorbind strict despre mine, ca am vazut ca ai facut aluzie la faza cu "clanta" si vorbeai de motoare diesel si m-am simtit, eu doar i-am spus lui Santos parerea mea, cum probabil au facut si ceilalti colegi de mai sus. Nu am scris aici ca sa intre altii si sa-si dea cu parerea vis-a-vis raspunsul meu... Santos a cerut niste pareri si eu mi-am spus punctul de vedere si atat. Faptul ca tu ai merge cu o masina care se incuie cu surubelnita ...e problema ta. Nu era pentru tine postarea mea de mai sus.
Bestie is offline   Reply With Quote
Old 13-05-08, 17:01   #1466
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: E30 - 3 2.5 12v Coupe ( wip )

Quote:
Originally Posted by Bestie View Post
Man, nu vreau sa-ti stric starea entuziasta care o ai dar...eu zic sa nu. Pentru ca daca pui acel motor pe masina nu rezolvi vreo problema. Tot o sa mai ai de bagat bani in masina, sa iti rezolvi problemele la ea. Cele care nu tin de motor. Tu de ce vrei sa dai ursu asta care-l ai acum? Te nemultumeste puterea? Nu cred sa fie asta motivul, ci altele. Deci in concluzie, acele motive care te-au determinat sa zici ca vrei sa dai ursul nu or sa dispara, doar ca puterea motorului o sa fie mai mare. Gandeste-te ca de exemplu, daca tie nu-ti merge clanta la o usa, si dupa ce pui V8-ul, acea clanta tot stricata o sa fie... Si mai gandeste-te la costurile de intretinere ca or sa fie mult mai mari, consumul mult mai mare... Pana la urma e decizia ta dar gandeste-te bine de tot inainte. Bafta
nu pot decat sa sustin postul tau, e scris cu mintea, nu la nervi
asa este, si eu spun tot la fel santosica...
aleks is offline   Reply With Quote
Old 13-05-08, 23:41   #1467
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: E30 - 3 2.5 12v Coupe ( wip )

vand ursu , 2950 fara autoblocant
3250 cu
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 14-05-08, 03:03   #1468
Maroo

Stage 5
 
Maroo's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 915
Default Re: E30 - 3 2.5 12v Coupe ( wip )

o sa-ti para rau mai bine strangi bani si-ti mai iei o masina sa te duca din a in b sau cum a zis cineva mai sus un scuter...
__________________
cucu!!!
Maroo is offline   Reply With Quote
Old 14-05-08, 03:22   #1469
VaLeX
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
VaLeX's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 8,256
Member of:
[Opel]
[KATANA TEAM]
Default Re: E30 - 3 2.5 12v Coupe ( wip )

sunt foarte multe pg in care s`a discutat problema vinderii sau nu a ursului, poate nu am fost eu atent..am sarit unele posturi, dar dc vrei sa'l dai? am inteles ca vrei o masina care sa te duca din A in B , pai si ce? ursu nu te duce? ..poate cu mai multa benzina, dar nush ce masina iti poate oferi aceeasi senzatie care ti'o ofera un BMW , la banii investiti ...na..e decizia ta, insa eu spun sa te mai gandesti, de jumatate de an ma rog de fratele meu sa'mi aduca un urs din germania, am mai avut unul in primavara , dar s'a dat [nu aveam nici carnet pe atunci] ...si de abia astept ..stiu ca o sa fie sacrificii , dar sper sa merite

inca odata, sper sa te razgandesti ...numai bine!
VaLeX is offline   Reply With Quote
Old 14-05-08, 05:51   #1470
vladdaman

Stage 5
 
vladdaman's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,374
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PEUGEOT]
Default Re: E30 - 3 2.5 12v Coupe ( wip )

gandeste-te mai bine cand iei decizia in privinta urmatoarei masini...ai 19 ani ai nevoie de o masina care sa nu te plictiseasca, ai nevoie de o masina de care iti e drag cand te sui in ea, dar in acelasi timp...ai 19 ani si bani insuficienti pentru asa ceva, o masina puternica, o masina pe care sa o iubesti e ceva ce momentan iti va lua ochii in fata unei masini normale...dar toti banii tai se vor duce in ea indifierent cat e de ingrijita...masinile sport sunt bune noi si daca nu platesti nimic la ele...eu cred ca foarte curand voi trece la alt gen de masina...suntem tineri avem tot timpul in fata sa ne luam ce ferrari-uri vrem evident daca ne duce capul sa ni le permitem...momentan nu cred ca o masina de suflet e o prioritate pentru multi dintre noi
eu unu mi-am facut damblaua cu masinile poate inveti din greselile mele...nu mai vreau masina veche si pretentioasa...vreau o masina normala...cu un consum normal...cu niste forme normale si cu cat mai putine probleme
__________________
the cars i've owned: audi a4 1.8i, audi a4 2.5 tdi quattro, bmw 316i e46, bmw 323ci e46, bmw 725 tds, fiat brava 1.8 16v, mitsubishi 3000gt mk1, mitsubishi 3000gt mk3, nissan 200sx s14a, opel vectra 2.2dti, peugeot 205 1.3i, peugeot 406 coupe 3.0, peugeot 607 3.0 v6, volvo s60t5 2.3t, clio sport...still here:kia pro ceed, infiniti fx35, bora VR6 4M, audi a3
vladdaman is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -