Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 13-10-10, 17:43   #61
ady_viteza

Stage 5
 
ady_viteza's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,221
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[BMW]
[4Rally]
[SUBARU]
Default Re: E46 - 320 CI

Din motive necunoscute m-i s-a fisurat radiatorul de apa asa ca am fost nevoit sa-l inlocuiesc cu unul nou (desi nu avea 2 ani am schimbat si antigelul)...si pentru ca tot am desfacut fata masinii am schimbat si curelele de la AC si alternator cu role cu tot ca sa stiu ca-i totul perfect
Cat mai e cald ma mai bucur de masina....cu prima zapada masina va intra in garaj si va iesi la primavara....pe timpul iernii prefer s-o tin la caldura
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	HPIM2338.JPG
Views:	408
Size:	845.7 KB
ID:	1694033   Click image for larger version

Name:	HPIM2343.JPG
Views:	310
Size:	817.8 KB
ID:	1694034   Click image for larger version

Name:	HPIM2342.JPG
Views:	496
Size:	708.7 KB
ID:	1694035  

Click image for larger version

Name:	HPIM2341.JPG
Views:	244
Size:	879.6 KB
ID:	1694036   Click image for larger version

Name:	HPIM2340.JPG
Views:	235
Size:	899.9 KB
ID:	1694037   Click image for larger version

Name:	HPIM2347.JPG
Views:	494
Size:	629.0 KB
ID:	1694038  

__________________
My Race car-SUBARU IMPREZA GC8 COUPE PRODRIVE
My car-E46 Coupe 320 CI 170 CP
My family car- E38 728i
ady_viteza is offline   Reply With Quote
Old 13-10-10, 17:45   #62
BMnWA

Stage 5
 
BMnWA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9,826
Default Re: E46 - 320 CI

nu cred ca lasi masina ascunsa de aerul rece care il trage in plamani cu placere cand sare de 5000 rpm. nu necaji masina si las-o in libertate , ai vazut ca leii , tigrii nu pot fi domesticiti.. )
BMnWA is offline   Reply With Quote
Old 26-10-10, 11:00   #63
ady_viteza

Stage 5
 
ady_viteza's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,221
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[BMW]
[4Rally]
[SUBARU]
Default Re: E46 - 320 CI

M-au disperat hotii...este a 4-a oara cand mi se fura oglinzile....am lasat masina parcata langa banca bcr si tot degeaba...o data la o luna doua imi dispar oglinzile......tu-i in gura de tigani jegosi!!!!!!!!!!!!
ady_viteza is offline   Reply With Quote
Old 26-10-10, 12:01   #64
plictisit

Stage 5
 
plictisit's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 5,135
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Inferno Motorsport]
[Echipa de sprijin]
[4Rally]
Default Re: E46 - 320 CI

eu am record doar de 3 ori din fericire, dar de cand mi le-am inscriptionat, nu am mai patit-o, si au trecut cateva luni de la ultimul "incident"
__________________
There's a simple rule when buying a car. If it's been modified, especially lowered, walk away.
plictisit is offline   Reply With Quote
Old 26-10-10, 21:10   #65
lilimlk

Stage 3
 
lilimlk's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 150
Default Re: E46 - 320 CI

Pai daca o bagi si pe asta la garaj cu ce mai mergi? cu motoru?)
lilimlk is offline   Reply With Quote
Old 26-10-10, 21:23   #66
negoitacata
2 Roti

Stage 5
 
negoitacata's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,727
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[Opel]
Default Re: E46 - 320 CI

Quote:
Originally Posted by lilimlk View Post
Pai daca o bagi si pe asta la garaj cu ce mai mergi? cu motoru?)
Are un Peugeot.....Deci aceasta masina merge intr-un mare fel...cand te urci in ea zici ca ti-a astupat cineva urechile..
negoitacata is offline   Reply With Quote
Old 27-10-10, 07:24   #67
P A K E

Stage 5
 
P A K E's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 639
Default Re: E46 - 320 CI

Quote:
Originally Posted by ady_viteza View Post
M-au disperat hotii...este a 4-a oara cand mi se fura oglinzile....am lasat masina parcata langa banca bcr si tot degeaba...o data la o luna doua imi dispar oglinzile......tu-i in gura de tigani jegosi!!!!!!!!!!!!
Te invat eu ce sa faci, iti iei set nou de sticle asta daca nu ai deja, si le dai una sa se fisureze un pic (aici tine doar de noroc). Le ai fisurat un pic, si nu mai ai probleme, nu ti le mai fura nici dracu'... Nu te va deranja la condus deloc, te obisnuiesti repede cu treaba asta si crede-ma FUNCTIONEAZA! Bafta la spart!
__________________
Sandblasting / Powder Coating - Sablare / Vopsit in camp electrostatic

My Facebook: www.facebook.com/pak.racing

P A K E is offline   Reply With Quote
Old 27-10-10, 08:38   #68
RoByNeT
AirRide Lover

Stage 5
 
RoByNeT's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 6,023
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[SKODA]
[4Rally]
[Competitor CNCA]
[STREETMANIACS]
[AUDI]
Default Re: E46 - 320 CI

mi se pare o mare prostie ce zici tu. Am ajuns sa imi bat eu joc de masina din cauza tutoror nenorocitilor din romania asta ? ca nu sunt ei in stare sa se duca la munca si prefera ciorditu? Luar-ar foc de nenorociti !
__________________

RoByNeT is offline   Reply With Quote
Old 27-10-10, 09:29   #69
P A K E

Stage 5
 
P A K E's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 639
Default Re: E46 - 320 CI

Quote:
Originally Posted by RoByNeT View Post
mi se pare o mare prostie ce zici tu. Am ajuns sa imi bat eu joc de masina din cauza tutoror nenorocitilor din romania asta ? ca nu sunt ei in stare sa se duca la munca si prefera ciorditu? Luar-ar foc de nenorociti !

E testata si merge treaba cu oglinda fisurata, crede-ma... Stiu, e aiurea sa-ti ''bati joc de masina'' dar asta e. Ca nu muncesc jegosii si stau la cioarda prost e ala de cumpara de la ei... Ideea e ca e 50 RON o sticla pt e46 limo, iar la coupe ceva mai scump, 100 si ceva. Vorbesc preturi de noi... Nu merita luate second decat daca le iei de pe masina la dezmebrat si asta sa vezi tu cu ochii tai, altfel le dam de munca la jegosi.
Sunt patit si eu la fostul e46 coupe, stiu cum e, ce sentimente te incearca... Aiurea...
P A K E is offline   Reply With Quote
Old 27-10-10, 12:47   #70
Raz6633

Stage 5
 
Raz6633's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,153
Default Re: E46 - 320 CI

Quote:
Originally Posted by P A K E View Post
E testata si merge treaba cu oglinda fisurata, crede-ma... Stiu, e aiurea sa-ti ''bati joc de masina'' dar asta e. Ca nu muncesc jegosii si stau la cioarda prost e ala de cumpara de la ei... Ideea e ca e 50 RON o sticla pt e46 limo, iar la coupe ceva mai scump, 100 si ceva. Vorbesc preturi de noi... Nu merita luate second decat daca le iei de pe masina la dezmebrat si asta sa vezi tu cu ochii tai, altfel le dam de munca la jegosi.
Sunt patit si eu la fostul e46 coupe, stiu cum e, ce sentimente te incearca... Aiurea...
Asta cu oglinda fisurata de la mine o stii pake, si DA robynet e pe bune... merg de cateba luni bune fara sa se atinga de vreo oglinda... si in plus, nici nu-ti dai seama ca sunt crapate...

plm.. ori vinzi bamveul si treci la logan, ori faci sacrificii si traiesti in tara lu peste
__________________
1999' E46 320i (M52TUB20) - Status: Sold
1979' E12 525i (M30B25) - Status: Sold

2007' Infiniti G35s Coupe - Status: Confirmed

Raz6633 is offline   Reply With Quote
Old 27-10-10, 14:58   #71
RoByNeT
AirRide Lover

Stage 5
 
RoByNeT's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 6,023
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[SKODA]
[4Rally]
[Competitor CNCA]
[STREETMANIACS]
[AUDI]
Default Re: E46 - 320 CI

Quote:
Originally Posted by Raz6633 View Post
Asta cu oglinda fisurata de la mine o stii pake, si DA robynet e pe bune... merg de cateba luni bune fara sa se atinga de vreo oglinda... si in plus, nici nu-ti dai seama ca sunt crapate...

plm.. ori vinzi bamveul si treci la logan, ori faci sacrificii si traiesti in tara lu peste
de parca nu m`ai cunoaste
RoByNeT is offline   Reply With Quote
Old 12-11-10, 21:02   #72
ady_viteza

Stage 5
 
ady_viteza's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,221
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[BMW]
[4Rally]
[SUBARU]
Default Re: E46 - 320 CI

Quote:
Originally Posted by lilimlk View Post
Pai daca o bagi si pe asta la garaj cu ce mai mergi? cu motoru?)
Pai oricum nu-i masina de zi cu zi....am un Peugeot de la firma...coupe-ul este de weekend atunci cand nu scot ursu' sau chopper-ul

Quote:
Originally Posted by negoitacata View Post
Are un Peugeot.....Deci aceasta masina merge intr-un mare fel...cand te urci in ea zici ca ti-a astupat cineva urechile..
Si asa si trebuie sa mearga in continuare....am o problema la urechi ...nu suport zgomote...scartzaieli...soricei ...nimic....cand merg trebuie sa se auda doar motorul cum toarce
Quote:
Originally Posted by P A K E View Post
Te invat eu ce sa faci, iti iei set nou de sticle asta daca nu ai deja, si le dai una sa se fisureze un pic (aici tine doar de noroc). Le ai fisurat un pic, si nu mai ai probleme, nu ti le mai fura nici dracu'... Nu te va deranja la condus deloc, te obisnuiesti repede cu treaba asta si crede-ma FUNCTIONEAZA! Bafta la spart!
M-am gandit si eu de ceva timp la varianta asta....mi-am luat alt set acum...daca se va intampla sa mi le fure si a 5-a oara probabil ca voi face si treaba asta
ady_viteza is offline   Reply With Quote
Old 02-12-10, 17:27   #73
ady_viteza

Stage 5
 
ady_viteza's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,221
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[BMW]
[4Rally]
[SUBARU]
Default Re: E46 - 320 CI

Inainte de a intra in garaj pana la primavara pentru hibernare, masina a primit un mic cadou de sarbatori
Un volan nou de M

PS Ignorati data de pe poze...aparatul meu e setat cu un an in urma
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	HPIM2547.JPG
Views:	236
Size:	638.5 KB
ID:	1765570   Click image for larger version

Name:	HPIM2548.JPG
Views:	171
Size:	749.3 KB
ID:	1765571   Click image for larger version

Name:	HPIM2549.JPG
Views:	187
Size:	697.0 KB
ID:	1765572  

ady_viteza is offline   Reply With Quote
Old 02-12-10, 18:16   #74
CatalinM6

Stage 5
 
CatalinM6's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 4,466
Member of:
[BMW]
Default Re: E46 - 320 CI

Quote:
Originally Posted by ady_viteza View Post
Inainte de a intra in garaj pana la primavara pentru hibernare, masina a primit un mic cadou de sarbatori
Un volan nou de M

PS Ignorati data de pe poze...aparatul meu e setat cu un an in urma
parca nu iti trebuia alt volan ?
foarte frumos volanul!!!
sa-l "invarti" cu placere!
CatalinM6 is offline   Reply With Quote
Old 17-12-10, 13:11   #75
Mario_Dub

Stage 5
 
Mario_Dub's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,510
Default Re: E46 - 320 CI

salut si eu sunt patit cu oglinzile din pacate, dar luate cu tot cu brat, desigur bratul smuls din suport, usa putin strambata, mai mult ca sa faca paguba cred... negasind la momentul respectiv niste oglinzi de coupe/cabrio originale sh am ales varianta m3 e46, dar cu o mica modificare si anume am renuntat sa prind sticlele definitiv in suporti si am pus arici adeziv pe spatele sticlei si pe talpa mecanismului de reglare a oglinzii. asa cand stiu ac sunt mai mult timp plecat de langa masina (seara, oras, parcari) dau sticlele jos chiar si cu riscul de a fi ironizat de trecatori, dar deh mai bine cu oglinzile la purtator cum faceam pe vremuri cu casetofoanele la dacii decat cu paguba la fiecare saptamana/luna. bafta in continuare, masina arata extraordinar, sau hibernare placuta
Mario_Dub is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -