Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Piese BMW de vanzare

Reply
 
Thread Tools
Old 05-03-11, 22:22   #1
stefiPJJ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
stefiPJJ's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,979
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[DACIA]
Default Donatii Piese E30 - toata Tara !

Donatii Piese BMW E30 pentru Toata tara !
Dupa discutii cu membrii E30 Romania de pe Facebook, am decis sa deschidem acest topic.

Cine are pe acasa, prin garaj, prin masina, prin beci piese de E30 , coupe sedan, break, orice piesa care nu va trebuie, poate ca cineva are nevoie de ea si din lipsa banilor ( care e din ce in ce mai mare ) nu-si permite s-o cumpere, postati aici .
Cel care doreste sa ia piesa donata plateste transportul ei, posta sau Curier.

Se accepta piese de orice fel, plastice, butoate, piese de mecanica , etc.

PS : Nu folositi asta ca pe un tomberon, Postati doar piese care pot fi folosite, sau care au defecte reparabile.

PS: Recunosc, ideea am luat-o de la sectiunea Dacia
__________________
stefiPJJ is offline   Reply With Quote
Old 05-03-11, 23:51   #2
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Donatii Piese E30 - toata Tara !

E un topic bun desi eu n-am vazut discutia/discutiile pe facebook, cel putin nu pe grup la E30 Romania
Si ca sa incep eu ...se doneaza capota portbagaj E30 coupe cu gauri pentru eleron ...pentru doritori pun poza, este de culoare alba (Alpin Weiss)
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 05-03-11, 23:59   #3
stefiPJJ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
stefiPJJ's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,979
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[DACIA]
Default Re: Donatii Piese E30 - toata Tara !

Eu donez un set de pleoape Kamey , culoare negru.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	pc_hdrImg_alexE30.jpg
Views:	510
Size:	34.9 KB
ID:	1904857  
stefiPJJ is offline   Reply With Quote
Old 06-03-11, 00:06   #4
hirig

Stage 3
 
hirig's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 160
Default Re: Donatii Piese E30 - toata Tara !

donez capota, usa stg fara oglinda, geam spate, geam laterala stg, coupe, capota portbagaj, negaurit, alb, discuri frana fata neventilate, stare buna, groase, mai caut. si revin, de preferat fara curieri etc, is din TG mures!

Last edited by hirig; 06-03-11 at 00:26.
hirig is offline   Reply With Quote
Old 06-03-11, 00:11   #5
CaZu

Stage 5
 
CaZu's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 1,419
Member of:
[VW]
Default Re: Donatii Piese E30 - toata Tara !

am nevoie de DETENTA e30 320i daca are cineva sa mi lase un mesaj privat.. multumesc frumos .. STIMA
CaZu is offline   Reply With Quote
Old 06-03-11, 00:21   #6
haristeas51

Stage 5
 
haristeas51's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 1,481
Member of:
[4 Speed Squad]
Default Re: Donatii Piese E30 - toata Tara !

vreau eu ploapele, te rog.
haristeas51 is offline   Reply With Quote
Old 06-03-11, 00:27   #7
BMnWA

Stage 5
 
BMnWA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9,826
Default Re: Donatii Piese E30 - toata Tara !

Am o nelamurire,donam,ok dar o donatie nu se adreseaza celor care chiar nu au posibilitati prea mari sa faca una alta masinii? Vreau sa evidentiez ca lacomia unora e sa ia orice moca,chiar daca si-ar permite piesa respectiva.. Si inca ceva,nu se poate sa fie titlul Donatii piese Bmw ? (orice model) Sau trebuie un topic facut separat ?
BMnWA is offline   Reply With Quote
Old 06-03-11, 00:34   #8
hirig

Stage 3
 
hirig's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 160
Default Re: Donatii Piese E30 - toata Tara !

Quote:
Originally Posted by BMnWA View Post
Am o nelamurire,donam,ok dar o donatie nu se adreseaza celor care chiar nu au posibilitati prea mari sa faca una alta masinii? Vreau sa evidentiez ca lacomia unora e sa ia orice moca,chiar daca si-ar permite piesa respectiva.. Si inca ceva,nu se poate sa fie titlul Donatii piese Bmw ? (orice model) Sau trebuie un topic facut separat ?
Asa e mai simplu sa ne concentram pe un model, si e mai simplu daca cineva zice de pilda, parbriz, sau oglinda, etc, stim ca e pt modelul din topic.

P.S. Sa nu apara cerinte de pilda: "Vreau un motor M50 vanos" si din astea...ca nu e gluma!
hirig is offline   Reply With Quote
Old 06-03-11, 00:34   #9
stefiPJJ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
stefiPJJ's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,979
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[DACIA]
Default Re: Donatii Piese E30 - toata Tara !

Speram sa fie cu bun simt, adica nu iei o piese pe care cineva ti-o doneaza si o bagi dupa o sapt la vanzare , sa faci bani. Eu zic sa fim corecti intre noi.

Ar fi de preferat inca un topic cu Donatii piese BMW orice model, E30-uri sunt multe pe forum si piese destule.
PS: da-i drumu si la topicul ala ca am o carcasa de filtru de 328 e36 care imi sta in cale , si mai am ceva prin subsol dar sa vad exact ce
stefiPJJ is offline   Reply With Quote
Old 06-03-11, 00:38   #10
hirig

Stage 3
 
hirig's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 160
Default Re: Donatii Piese E30 - toata Tara !

Am si grila fata stg/drp necrapate, centrala cu crom, si fusta de sub bara, jos, modelul pre 88"
hirig is offline   Reply With Quote
Old 06-03-11, 02:22   #11
lopezz

Stage 5
 
lopezz's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 711
Default Re: Donatii Piese E30 - toata Tara !

nu e treaba... multi or sa zica ca nu au banii etc .tocmai sa le ia pe moca...adica daca pe forum se doneaza faruri cu lupa ...de ce sa dau 150 lei pe unele ..cand le iau moca .si zic ... nu am banii( vreau eu farurilee......sanky..nu o sa mearga treaba deloc..era alcva daca ..un om intreba .stie cineva cumva daca are cineva un set de faruri cu lupa? mi-ar fi de mare folos .la ce pret?.si atunci sa ii raspunda un donator ..da am eu frate ..lasa nu imi da nimic ..ti le dau tie ca eu nu am ce face cu ele..era alcva ..o sa vedeti ca o sa fie haos .
lopezz is offline   Reply With Quote
Old 06-03-11, 03:18   #12
hirig

Stage 3
 
hirig's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 160
Default Re: Donatii Piese E30 - toata Tara !

Quote:
Originally Posted by lopezz View Post
nu e treaba... multi or sa zica ca nu au banii etc .tocmai sa le ia pe moca...adica daca pe forum se doneaza faruri cu lupa ...de ce sa dau 150 lei pe unele ..cand le iau moca .si zic ... nu am banii( vreau eu farurilee......sanky..nu o sa mearga treaba deloc..era alcva daca ..un om intreba .stie cineva cumva daca are cineva un set de faruri cu lupa? mi-ar fi de mare folos .la ce pret?.si atunci sa ii raspunda un donator ..da am eu frate ..lasa nu imi da nimic ..ti le dau tie ca eu nu am ce face cu ele..era alcva ..o sa vedeti ca o sa fie haos .

Da, scz de off, dar asa e pe thread de donatii, si nu numai aici, orice obiect, in orice domeniu, ca voluntari o sa fie destul, numai sa se faca "maine"
hirig is offline   Reply With Quote
Old 06-03-11, 08:12   #13
MIHAI_NEBUNU

Stage 5
 
MIHAI_NEBUNU's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,048
Default Re: Donatii Piese E30 - toata Tara !

eu cred ca avem cu totii piese care nu ne mai trebuiesc si de care cred ca ne impiedicam aiurea . piese chiar bune
o sa ma uit si eu prin ale mele si o sa postez
din pacate de e30 nu am pt ca abia l-am achizitionat dar de e36 am garla piese
MIHAI_NEBUNU is offline   Reply With Quote
Old 06-03-11, 09:16   #14
Job20
Opel Driver

Stage 5
 
Job20's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 418
Member of:
[Opel]
Default Re: Donatii Piese E30 - toata Tara !

eu donez o janta . e de alt model de masina , aliaj ,sau ceva de genu 195/60/r14, 4x100 . e buna ca rezerva, o aveam pe urs .




eu caut un inel de far ... ca mi a cazut ... daca are careva ...
__________________
-Smoking the streets-

Ursu`neprietenos & Opelu politicos . .

-Piese auto pentru orice masina 30% sub pretul pietei.- : 0786079086.
----Si eu mai sunt pisoi, din cand in cand o mai ard in Opel cu motor de 1.Doi.----
Job20 is offline   Reply With Quote
Old 06-03-11, 10:06   #15
JD_RFTR

Stage 5
 
JD_RFTR's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 2,497
Default Re: Donatii Piese E30 - toata Tara !

Quote:
Originally Posted by hirig View Post
donez capota, usa stg fara oglinda, geam spate, geam laterala stg, coupe, capota portbagaj, negaurit, alb, discuri frana fata neventilate, stare buna, groase, mai caut. si revin, de preferat fara curieri etc, is din TG mures!
pot sa te rog de o poza cu discurile fata? mi-ar fi de folos, multumesc.

@stefiPJJJ
Eu donez un set de pleoape Kamey , culoare negru.

daca nu le ia colegul te rog sa ma anunti, le vinzi sau le donezi oricum le vreau


P.S. Respect initiatorilor, de abia am cumparat un e30 si sunt multe fleacuri mici de care am nevoie, dar pe net costa+plus transportul, fleacuri pe care eu la e36 le arunc sau le donez si eu.
__________________
www.BMWPower.md
JD_RFTR is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -