Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

Reply
 
Thread Tools
Old 08-05-05, 22:37   #31
Doc

Stage 5
 
Doc's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 608
Member of:
[Honda]
Default

Pai si ce sanse avea in C? Omul nu s-a inscris cu gandul de a castiga, ci pur si simplu pentru spectacol. Eu m-am dat cu el, cu toate ca mi-o furam. Cel de 1.6l 16V 115CP era albastru metalizat. Nu a fost corect, dar asta e. Si la libere m-am dat cu Octavia Superb si proprietarul mi-a spus ca are 110CP, dar dupa T\"DI\" rosu avea 130CP. Oricum nu m-am suparat.
Doc is offline   Reply With Quote
Old 08-05-05, 22:58   #32
RoSonic
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
RoSonic's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 5,778
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default

Da... nu era problema ca afecteaza podiumul grupei. Ci pur si simplu as fi fost curios de modul in care a ajuns in grupa, adica a zis ca e la limita si ca poate sa ramana in B.. sau din greseala...

Cu ala cu Superb a fost chiar tare... ca m-a batut si pe mine la cap sa ma dau cu el... si imi tot zicea ca are si el tot 110 cai ca mine... de parca nu i se vedea D si I rosu... si i-am zis ca are alt motor... dar el o tinea pe a lui ca are 110 cai
RoSonic is offline   Reply With Quote
Old 08-05-05, 23:13   #33
Doc

Stage 5
 
Doc's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 608
Member of:
[Honda]
Default

Oricum m-am dat doar asa de amorul artei cu el. Faza tare a fost ca a lasat-o pe nevasta'sa sa conduca, ca sa vezi domne ce tare e ea. Noroc ca avea motorul de 130CP ca plecarea am avut mult mai bune pe treapta a-1a si a -2 a. A recuperat pe a 3 a.
Daca era de 110CP cum zicea el si-o fura ca si Audi A4 alb.
Doc is offline   Reply With Quote
Old 09-05-05, 08:07   #34
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default

Nu e frumos ce a facut. Nu m-a batut pt ca avea 138 cai ci pt ca am plecat eu prost. Totusi ... au existat contestatii pt ca un Golf 4 s-a inscris la A cu 101 cai. Daca el s-a inscris cu 138 cai la B , ce sanse avea cu el un 115 cai stock ? Nu e cazul meu dar ... nu e frumos .
__________________

RENAULT Clio RS 197

SMART ROADSTER

AUDI A3 SPORTBACK
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 09-05-05, 08:26   #35
Gabi_323i

Stage 5
 
Gabi_323i's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 3,014
Member of:
[BMW]
Default

red ca nu are rost sa amintim ce golfurile diesel de prin grupe, care se lauda pe aici ca au nu stiu cate zeci/sute de cai
Gabi_323i is offline   Reply With Quote
Old 20-05-05, 07:58   #36
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default

Pana la urma cred ca 3/4 din post-urile de aici ar trebui mutate in alt topic .
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 20-05-05, 14:17   #37
79BYG

Stage 5
 
79BYG's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 529
Member of:
[X-Team Racing Club]
[VW]
[2 Roti]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Lucian\"
Pana la urma cred ca 3/4 din post-urile de aici ar trebui mutate in alt topic .
Mersii. Prima si ultima data cand te intreb ceva .
scuze OFF-TOPIC..
79BYG is offline   Reply With Quote
Old 20-05-05, 14:42   #38
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"79BYG\"
Quote:
Originally Posted by \"Lucian\"
Pana la urma cred ca 3/4 din post-urile de aici ar trebui mutate in alt topic .
Mersii. Prima si ultima data cand te intreb ceva .
scuze OFF-TOPIC..
Nu ma refeream strict la postul tau. Cred ca ma refeream chiar si la multe din posturile mele de aici . Ce esti asa sensibil man ? Nu prea am cum sa-ti dau un pret. sorry . Nu e meritul meu modificarea masinii ...
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 20-05-05, 14:45   #39
79BYG

Stage 5
 
79BYG's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 529
Member of:
[X-Team Racing Club]
[VW]
[2 Roti]
Default

ok am inteles .... Stai linistit ca nu sunt sensibil ... fa si tu un post in alta parte unde putem discuta despre masina si modificarile tale .. banuiesc ca intereseaza pe multa lume .
__________________
79BYG is offline   Reply With Quote
Old 20-05-05, 14:52   #40
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default

Poate se sesiseaza un admin si face mutarea la o sectiune adecvata a posturilor ce fac referire mai mult la motor decat la nova vs. 320d pt a nu se pierde sirul ideilor .
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 16-06-05, 10:22   #41
RoSonic
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
RoSonic's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 5,778
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default

Lucian, am mutat eu aici cam tot ce era legat strict de masina: https://www.4tuning.ro/forum/viewtopi...t=8475&start=0

eventual, daca vrei, modifca primul post de acolo, cu o descriere a masinii, ca sa inceapa frumos topicul.

si deci discutati acolo despre masinutza lui Lucian.

pe topicul de aici speram sa aflam rezultatul Provocarii...
RoSonic is offline   Reply With Quote
Old 16-06-05, 19:32   #42
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default

Merci ! Si eu sper sa ajung sa aflu deznodamantul acestei posibile intreceri .
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 25-06-05, 13:30   #43
bogdanelius

Stage 3
 
bogdanelius's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 107
Default

Luciane ce ma oftic ca ne-a sparg gashca politia aseara ca tare as fi vrut sa ne dam ... oricum ai vazut m-am tinut cu 325 (VEC_ul) ma luat putin la plecare ca nah are tractiune spate dar m-am tinut egal cu el apoi ... oricum astept vinerea viitoare ...
__________________
Toyota Garage Cluj Napoca
bogdanelius is offline   Reply With Quote
Old 25-06-05, 13:42   #44
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"bogdanelius\"
Luciane ce ma oftic ca ne-a sparg gashca politia aseara ca tare as fi vrut sa ne dam ... oricum ai vazut m-am tinut cu 325 (VEC_ul) ma luat putin la plecare ca nah are tractiune spate dar m-am tinut egal cu el apoi ... oricum astept vinerea viitoare ...
Opaaaaaaaaaa dar ce vad eu in semnatura ta ? 16v ? Pai parca era 8v !!! Sau prin eliminarea catalizatorului a luat inca 8v ? ) Man .. uite cum stau lucrurile : Trebuie sa ai si ceva onoare . Te va respecta oricum lumea pt modificarile facute motorului . Nu trebuei sa vinzi gogosi cu \"2000 8v fara catalizator \" care rupe masina de 150 cai si sta cu VEC-ul ! Nu e frumos . Nu de alta .. dar imi era simplu sa-ti spun ca i-am schimbat jiglerele la nova si in rest o motorul ei . Si ... ti-ai luat 3 masini de la Nova !!! Urat ! Dar bine ca ai curatat catalizatorul si acum scoate 170 cai . Scuza-mi indignarea dar nu suport oamenii care imping motorul si apoi spun ca ... au pus filru de aer sport si asta e motivul pt care trage !
P.S. - Aseara , dupa ce am zburat la propriu dupa impactul cu o groapa din 1-a ... dadeam 3 . 2 nu mai cupleaza . Revansa ... cel mai sigur pe 10 la Craiova . Iti spun de acum ce modificari voi avea - presiunea 1.2 bar , alt intercooler , cutie de renault 5 gtt .
Si inca ceva ... nu stiu cum stateai cu VEC (poate nu-i dadea) ca eu si hyundai ne suiam pe voi . Eram in 3 cu pedala la 1/2 . Daca ii dadeam blana nu aveam loc de voi . Asta asa k sa te ambitionez putin . Poate faci toata evacuarea de inox si trage si ea la 200 cai. Dupa cum spuneam ... la cunostintele mele elementare la capitolul motoare ... sa-mi spui ca ai curatat catalizatorul si acum stai cu 325 ... ori ma iei de prost ori ai dat bani la 325 sa nu o calce . Sper ca ai dat bani ...
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 25-06-05, 15:50   #45
bogdanelius

Stage 3
 
bogdanelius's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 107
Default

Frate e semnatura veche asta cu 16v aseara chiar am deschis capota sa dovedesc faptul ca am 8v ... cand ne vedem o sa iti arat ca e 8v si in plus aseara cand ziceai tu ca erai in a 3-a cu pedala la jumatate eu si cu VEC-ul (325) eram paraleli si stateam de vorba nicidecum nu alergam ... apoi in timpul drumului i-am dat tare cand deja voi erati cu mult in spatele nostru ... cat despre Hyundai coupe 2000 16v fac pariu pe orice ca il fac .

Apropo aseara m-am mai dat cu un 525 24v ... am fost egali ...

PS: Deci iti spun sincer omule a mea avea catalizatorul infundat si nu putea sa se tureze bine ... se plafona pe la 4-5k ...
bogdanelius is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -