Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

Reply
 
Thread Tools
Old 21-04-08, 11:16   #841
UniculSGM
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
UniculSGM's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,551
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
Default Re: Opel Speedster vs. ???

Eu cred ca Pepy are orgoliu si nu va fi multumit de o victorie in fata unei masini defecte .

Daca Cezar nu s-ar mai fi dat , a-ti fi sarit cu gura pe el ca este las.

Orice ai face, niciodata nu or sa fie toti chibitarii multumiti si tot o sa se gaseasca unu sa comenteze. Ca de, doar asta e rolul chibitului.

Asteptam o noua cursa, cu ambele masini operationale la capacitate maxima.
__________________

www.rustans.ro
UniculSGM is offline   Reply With Quote
Old 21-04-08, 11:23   #842
maryo

Stage 5
 
maryo's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,480
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Opel Speedster vs. ???

Eu zic ca momentan pepy a castigat - a fost mai bun!
Bafta in continuare ambilor concurenti!
maryo is offline   Reply With Quote
Old 21-04-08, 12:27   #843
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Opel Speedster vs. ???

Quote:
Originally Posted by maryo View Post
Eu zic ca momentan pepy a castigat - a fost mai bun!
Bafta in continuare ambilor concurenti!
Corect...insa NU CRED ca este macar UN om care sa fi fost prezent si care sa nu fi realizat ca masina lui cezar nu mergea deloc in mintile ei...din pacate,cezar nu prea este un bun mecanic (sau deloc) ,ca atare nu a reusit s-o dreaga ....Imi pare rau de el,l-am vazut cat era de suparat si trist, nu m-am bagat in seama,era un mecanic la masina si...am sperat ca va rezolva.
PS: NU-L cunosc deloc personal,nu-s in nici un club,nu-mi place cand foloseste el in scris zeci de "k" pe post,insa asta nu da dreptul nimanui sa nege realitatea....eu spun DOAR ce am vazut.
E greu cand bagi bani pasiune ,preocupare si timp in ceva ,si dezamagirea vine necrutatoare,indiferent de vointa ta...
Cezar,incearca sa gandesti pozitiv !...nu cauta vinovati,cauta rezolvare (asta e valabil in ORICE) si modalitatea prin care sa eviti pe cat posibil surprizele pe viitor...poate daca ti-ai face timp sa stai langa mecanic cateva ore pe zi,iar in prealabil sa "bagi" ceva informatii....

Succes si scuze ca m-am bagat cam aiurea
__________________
...
un cumul de idei si de concepte, menite sa ne confere identitate, inglobate intr-un pachet avand capacitatea de a le perpetua...
*Ma destind jongland cu propriile-mi ganduri in vasta cultura de amintiri trecute si viitoare*
Gold_Fm - purest form of entertainment music; Romānia Muzical - only music.
lascarica is offline   Reply With Quote
Old 21-04-08, 12:38   #844
ESPinoza

Stage 5
 
ESPinoza's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 3,232
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
Default Re: Opel Speedster vs. ???

ce atatea scuze felicitari pt PEPY!!
ESPinoza is offline   Reply With Quote
Old 21-04-08, 12:39   #845
Doc

Stage 5
 
Doc's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 608
Member of:
[Honda]
Default Re: Opel Speedster vs. ???

Asta e, nu a fost sa fie. Cursa dintre ei era mult mai interesanta daca ambele masinii avea randament bun. Deja provocarea a fost aruncata acum de CZR pentru 3 MAI cand ambele masini vor fi diferite de ce s-a vazut acum.

Felicitari lui Peppy pentru a sa masinuta si victoria in fata TT-ului. Insa imi pare rau si de CZR pentru ca stiu cat s-a straduit pana in ultima zi sa faca masina functionala special pentru aceasta cursa.

Nu ramane decat sa le urez bafta la amandoi data viitoare si sper sa avem parte de un spectacol pe cinste.
Doc is offline   Reply With Quote
Old 21-04-08, 12:48   #846
mad max

Stage 5
 
mad max's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 1,206
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Opel Speedster vs. ???

Toata lumea invoca faptul ca masina lui Cezar nu a fost competitiva ... asta este ... ghinion... trebuia sa o revizuiasca inainte de cursa. A spus ca masina acum e mult mai fiabila .... s-a vazut cat de fiabila e. Asta sa zicem ca a fost o defectiune mai drastica , dar cand s-au mai dat si alta data s-a gandit cineva la faptul ca poate si celalalt a avut o mica defectiune tehnica si masina nu a tras la capacitate maxima? Nu cred ... Victoria e victorie ! Tine de 2 elemente: mecanica si sofer. Si cand se castiga o cursa castiga amandoua. Degeaba ai masina de 400 cp daca nu stii sa ii strunesti si degeaba stii sa strunesti 400cp daca conduci un cazan. Simplu,nu?
__________________
STOCK IS FOR LOOSERS. BAUBAU Racing!
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti nu de teama ca le-ai putea pierde ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!!!
Everybody can buy a car, but not everybody can modify a car...
DE VANZARE CIELO GSI 16V!!! https://forum.4tuning.ro/496-anunturi...o-gsi-16v.html
mad max is offline   Reply With Quote
Old 21-04-08, 13:03   #847
Doc

Stage 5
 
Doc's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 608
Member of:
[Honda]
Default Re: Opel Speedster vs. ???

Eu nu am invocat nimic, chiar l-am felicitat pe castigator. Ii cunosc pe amandoi nu am de ce sa tin cu unul sau altul, insa pentru spectacol era bine sa mearga si TT-ul la capacitate maxima. Eu pentru asta am venit la Braila, sa vad un spectacol nu sa injur pe unul sau altul cum s-a intamplat in public. De asemenea Pepy s-a dat tot pentru spectacol cu acel motor chiar daca stia ca poate pierde la o distanta foarte mare. Inca o data felicitari pentru masina si asteptam reeditarea cursei pe 3 MAI cand din zvonuri se anunta ca masinile vor face si mai mare spectacol.

Last edited by Doc; 21-04-08 at 13:08.
Doc is offline   Reply With Quote
Old 21-04-08, 13:10   #848
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Opel Speedster vs. ???

La momentul respectiv.....fie ca au mers sau nu masinile in parametrii normali....opelul a fost mai rapid, la urmatoarea linie poa sa fie audi. Parca opelurile erau masinile alea putin fiabile......dar acum a fost pe dos. Si nu inteleg o chestie......cum poate un participant la curse sa rateze o treapta de viteza? Nu se mai poarta faza cu "mi-a agatat presul ambreaiajul?
__________________

2,0 MPI.......109 iepe si shase cai frumosi
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 21-04-08, 13:20   #849
pepy
Vice Presedinte Speedline Motorsport

Stage 5
 
pepy's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 424
Member of:
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[Delta Racing Crew]
Default Re: Opel Speedster vs. ???

m-am intors multumit!
cursa cu evo: prima cursa am gresit rau si nu as fi vrut sa povestesc ce s-a intamplat dar a fost necesar, am pierdut la o distantza foarte mare(2-3masini) si stiam ca nu e aceea diferentza intre masini. gresala mea ... am pierdut. l-am rugat sa mai incercam odata si ii multumesc ca a acceptat inca o data, a doua oara am plecat bine amandoi am gresit amandoi trepte de viteze dar toate astea nu conteaza m-am recunoscut invins pt ca asa a fost! felicitari pt masina pe care o conduci si pt felul in care o conduci!!nu ma consider spulberat! si te astept la mare
cursa cu cezar: ma bucur ca am castigat indiferent cum s-a intamplat asta! ultima noastra cursa a fost invers (nu mergea masina mea) si nu a contat foarte mult. am refuzat sa ne dam incontinuare pt ca NU ITI MERGEA MASINA si nu as fi avut nici o satisfactie castigand de mai multe ori daca tu spuneai ca nu iti mergea masina " Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti; nu din teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le."(Gelu Negrea).ne vedem la mare !!
__________________
Intre prieteni nu conteaza cine ajunge primul, conteaza sa plece amandoi odata.
pepy is offline   Reply With Quote
Old 21-04-08, 16:13   #850
CZR

Stage 5
 
CZR's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 915
Default Re: Opel Speedster vs. ???

pepy,apreciez citatul tau si felul in kre expui faptele
insa...la mom cand ti-am zis sa ne mai dam o data era exact dupa ce am schimbat furtunul de la turbo pe kre l-ai vazut si tu cu ochii tai k avea 3 crestaturi,2 dintre ele de 3 cm
nici eu nu stiam k inlocuirea furtunului nu va elimina defectiunile
asa k ... sincer vorbind... mie mi s-a parut mai mult a lasitate (parerea mea)
ultima data ne-am dat cu razvan subaru si tu singur ai venit,de bunavoie si nu ai zis k e ceva in neregula atunci,oricum,eu unul mi-am facut deja o parere despre tine
o zi buna
CZR is offline   Reply With Quote
Old 21-04-08, 16:14   #851
59AFA

Stage 5
 
59AFA's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 978
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
Default Re: Opel Speedster vs. ???

Quote:
Originally Posted by pepy View Post
m-am intors multumit!
cursa cu evo: prima cursa am gresit rau si nu as fi vrut sa povestesc ce s-a intamplat dar a fost necesar, am pierdut la o distantza foarte mare(2-3masini) si stiam ca nu e aceea diferentza intre masini. gresala mea ... am pierdut. l-am rugat sa mai incercam odata si ii multumesc ca a acceptat inca o data, a doua oara am plecat bine amandoi am gresit amandoi trepte de viteze dar toate astea nu conteaza m-am recunoscut invins pt ca asa a fost! felicitari pt masina pe care o conduci si pt felul in care o conduci!!nu ma consider spulberat! si te astept la mare
cursa cu cezar: ma bucur ca am castigat indiferent cum s-a intamplat asta! ultima noastra cursa a fost invers (nu mergea masina mea) si nu a contat foarte mult. am refuzat sa ne dam incontinuare pt ca NU ITI MERGEA MASINA si nu as fi avut nici o satisfactie castigand de mai multe ori daca tu spuneai ca nu iti mergea masina " Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti; nu din teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le."(Gelu Negrea).ne vedem la mare !!
e cam aiurea ceea ce spui tu in postul asta despre cursa cu Cezar...initial am crezut ca doar furtunul de la turbo a fost problema , iar imediat cum l-a schimbat te-a provocat a doua oara...iar tu l-ai refuzat...cum stiai tu ca masina nu e in mintile ei daca nici macar Cezar nu stia ?!
__________________
--------------------------------
Renault Clio 1.5 dci
Renault Megane II 1.9 dci
Renault Clio Sport 2.0 16v

--------------------------------
59AFA is offline   Reply With Quote
Old 21-04-08, 16:28   #852
pepy
Vice Presedinte Speedline Motorsport

Stage 5
 
pepy's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 424
Member of:
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[Delta Racing Crew]
Default Re: Opel Speedster vs. ???

ar fi fost de apreciat sa faci si tu la fel! sa nu povestesti despre ce defecte ai , ci sa le rezolvi , visavi de ocazii de a te da cu mine nu trebuie sa iti faci problema ca vor fi tottimpul, lucru pe care nu pot sa il spun si invers! ne vedem la mare sper sa iti tina toate furtunele!
pepy is offline   Reply With Quote
Old 21-04-08, 16:32   #853
pepy
Vice Presedinte Speedline Motorsport

Stage 5
 
pepy's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 424
Member of:
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[Delta Racing Crew]
Default Re: Opel Speedster vs. ???

vreau sa il felicit publiuc pe George (vectra OPC) si profit de ratingul pe care il face topicul asta!! BRVA george ai o super masina!!
ps: de la 130km/h in sus este cea mai rapida masina cu care m-am dat!!
pepy is offline   Reply With Quote
Old 21-04-08, 16:44   #854
CZR

Stage 5
 
CZR's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 915
Default Re: Opel Speedster vs. ???

eu am spus k in momentul in kre ti-am zis sa ne mai dam o data,nici makr eu nu stiam k nu doar furtunul ala era kuza functionarii ffff defectuoase a masinii,deci refuzul tau avea alte motive
si eu il felicit cu george,sper sa reuseask proiectul
faza e k si eu stiu cum stau cu el din mers,desi amandoi am imbunatatit softul de atunci,ar fi interesanta o cursa intre el si wpp
CZR is offline   Reply With Quote
Old 21-04-08, 18:17   #855
vectra_gts

Stage 5
 
vectra_gts's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 396
Default Re: Opel Speedster vs. ???

felicitari pepy pentru victorie. se pare ca sebastian avea dreptate cand spunea ca CZR nu are o masina competitiva.
vectra_gts is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -