Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Alte activitati > Feedback comercial - Recomandari si Reclamatii

Feedback comercial - Recomandari si Reclamatii Loc pentru reclamat tranzactii nereusite. Sunt acceptate doar reclamatiile insotite de dovezi clare.

Reply
 
Thread Tools
Old 22-09-09, 12:06   #16
danteo23

Stage 2
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 46
Default Re: Reclamatie user: bluexenon

Vin in intampinarea celor care nu cred doar in povestirea mea si cu ultimul mail trimis de mine, la care mi s-a dat un rapuns, mai exact ultimul lor raspuns scris, datat 02.04.2009 (acum 6 luni). De atunci, o singura data am mai luat legatura cu ei telefonic si mi s-a spus ca nu au instalatii pe stoc si sa astept tel lor intr-o saptamana, telefon care n-a mai venit nici in ziua de azi.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	untitled.JPG
Views:	500
Size:	274.1 KB
ID:	1096329  
danteo23 is offline   Reply With Quote
Old 06-11-09, 22:37   #17
oltcitmaniac

Stock
 
Join Date: May 2006
Posts: 1
Default Re: Reclamatie user: bluexenon

Subscriu si eu cu un vot negativ pentru cei de la bluexenon.
Am cumparat un kit xenon cu becuri H7R, in oferta scria ca sunt ultimele modele de balast, can care nu dau eroare...bla, bla, in realitate dupa ce am primit coletul prin curier, am gasit intradevar 2 becuri h7r si 2 balasturi vechi, reparate care au functionat 30minute... Unul din becuri este 4300k, asa cum am cerut celalalt probabil 5000k, oricum difera.
Dupa ce am contactat telefonic pe dl Mircea, ma asigurat ca le schimba doar sa le trimit, am platit iarasi curierul si am primit in schimb alte balasturi care au functionat fix o luna, am sunat, am trimis mizeriile la targoviste si ...am primit in schimb doua balasturi folosite si care aprindeau becurile, dar palpaiau, parca erau pom de craciun.
Iarasi telefoane...raspunsuri...ca sa vedeti...am avut un lot prost dar vom primi altele si o sa va dam cea mai buna calitate...am spus ca sunt dispus sa platesc in plus diferenta de 5-10 euro pentru cele mai bune din oferta lor, dar am primit asigurari ca nu este nevoie...dupa 3 saptamani de asteptare, cu scuza...a fost ziua chinezilor si nu au lucrat, dar daca nu sunam nici ca se deranjau sa trimita ...am primit noile balasturi, noi si proaste, palpaie becurile ca naiba...nici nu ma mai chinui sa le trimit la schimb, ca la cat a costat curierul cumparam altele de la o firma ce are marfa buna. Toate mizeriile de balasturi produceau paraziti care influentau receptia pe radio si scoteau un tiuit de parca erau aparate de indepartat tantarii.

Nu cumparati mizerii de la bluexenon...

editare ulterioară:
Uite si dovezi, nu cred ca are sens sa rog secretara sa faca copii de pe awb-urile fan courier,.
Vi se pare normal sa primesti ca produs nou, un aparat, la care sa constati ca are un surub lipit cu superglue?.
Dupa ce au trimis altele in schimb, nici acelea nu au functionat, le am si acum, am renuntat la garantie si de curiozitate am desfacut capacele.
Surpriza!, arata ca niste rebuturi modificate si se vede clar ca au fost scoase componente de pe ele, probabil arse.
Sunt inscris aici pentru ca ma intereseaza anumite motoare si masini, pe cale de disparitie ce-i drept dar...asta este.
Aveţi mai jos cateva poze facute mizeriilor cumparate de la bluexenon.


Cele cu surubul lipit cu superglue si care au functionat o jumatate de ora.
si cele primite ulterior, care aprind becurile dar nu pastreaza o tensiune constanta, deci palpaie...sigur ai observat fenomenul daca circuli cu masina.

aici se vede ca au umblat si la transformator...

Chiar nu ma intereseaza sa le mai schimb la ei, ori sa recuperez banii, deja am alocat prea mult timp mizeriilor de convertoare.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	hid004.jpg
Views:	153
Size:	68.6 KB
ID:	1229659   Click image for larger version

Name:	chitilaseptembrie023.jpg
Views:	138
Size:	179.2 KB
ID:	1229660   Click image for larger version

Name:	chitilaseptembrie039.jpg
Views:	145
Size:	155.0 KB
ID:	1229661  


Last edited by aleks; 20-12-09 at 12:00.
oltcitmaniac is offline   Reply With Quote
Old 09-12-09, 18:30   #18
Bogdan G

Stock
 
Bogdan G's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 7
Default Re: Reclamatie user: bluexenon

@Dante cred ca faci o confuzie, eu nu ti-am scris nici un mail EU nu sunt Bluexenon, eu sunt un revanzator al acestei firme pt zona Bucuresti.

Din cate imi aduc aminte ai avut problema cu un bec si l-am schimbat dar celalalt bec a fost cu firul sau ciuperca de etansare rupta si pe alea nu le schimba nimeni pe garantie.

Si ai uitat sa spui ceva, mi-ai trimis un balast cu mufa rupta si nu am comentat, iar daca vrei sa schimbi ceva pe garantie la mine trebuie sa vii personal nu prin posta, tu ai venit la mine la poarta si ti-am vandut o instalatie dupa care ai avut pretentia sa-ti rezolv problema prin curier, ei bine de aia te-am trimis la Targoviste sa-ti rezolvi problema pt ca eu sunt montator nu vanzator ONLINE, pt asta poti apela la cei de la www.bluexenon.ro .
Si da este adevarat in ultimele 3 luni nu a fost marfa, mie abia saptamana asta mi-au rezolvat garantiile toate .
Bogdan G is offline   Reply With Quote
Old 14-10-10, 18:58   #19
pumapeople

Stage 2
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 39
Default Re: Reclamatie user: bluexenon

Poate e cam tarziu dar imi aduc si eu contributia la acest subiect.Desi am fost un client multumit se pare ca serialul " hit and run" se poate aplica si la mine.
Acum 2 ani am cumparat de la ei o instalatie.Pare simplu dar s-a petrecut asa: am facut comanda joi si am primit instalatia marti, deci transport rapid pe naiba si cost curier 50 lei.Dar am fost multumit de faptul ca a mers si totul era ok.
Acum 1 saptamana , deoarece instaltia veche s-a stricat, am facut comanda tot la ei.Am facut comanda vineri.Pana luni nimic.Sun la un numar..nimic.Sun la altul...nimic.Ma uit pe site si ce am observat a fost faptul ca au schimbat pretul la instalatia comandata.In cele din urma reusesc de vorbesc cu dl.X care imi spune{ exact ce gandeam si eu} ca stocul este zero si voi fi sunat cand primesc.Deci de vineri si pana luni la amiaza a trebuit sa face eu pe dracu in patru ca sa vorbesc cu cineva de la ei si sa aflu asta.Frumos era sa le si platesc factura proforma si apoi sa stau sa cant in fruza cainilor pana imi vedeam banii inapoi.
Deci dragilor, de la un client multumit, pentru promptitudine si seriozitate , nota 1 { unu}


Stimate Domnule/Doamna BCristian ,


Va trimitem in continuare factura proforma ce a fost emisa pentru comanda dumneavoastra.
Va rugam ca atunci cand faceti plata sa inscrieti pe ordinul de plata/mandat postal/foaie de varsamant numarul facturii 855.
Factura Proforma
Nr. factura: 855
Data factura: 10.08.2010
Beneficiar
B Cristian
constanta, Constanta
RO
Buletin/CI: KT
Plateste catre
SC HILLARY SRL
Cod Fiscal (V.A.T. ID): RO 6721154
Reg. Comert: J15/1692/1994
Banca: Unicredit Tiriac - Sucursala Targoviste
Cont: RO77BACX 0000 0045 6174 5001
Localitate: Targoviste Judet: Dambovita
Produs comandat U.M. Cantitatea Pretul unitar
(fara TVA) - lei - Valoarea
- lei - Valoarea T.V.A.
- lei -
Kit bixenon H4 / 35w 9-16 V buc. 1 172,21 RON 172,21 RON 32,72 RON
Kit xenon / 55W / 9-16V buc. 1 175,80 RON 175,80 RON 33,40 RON
Total din care: 348,01 RON 66,12 RON
accize X
Total de plata (inclusiv TVA): 414,13 RON
Detalii plata
Cota T.V.A. 19 %
Atribut fiscal: RO Adresa
Sediu Social: Targoviste, Dambovita
Str. Arsenalului, bl. G1 parter Date Contact
Telefon:+40-245-20.61.69
Mobil:+40-729-47.13.93
Mobil: +40-788-37.78.20
Fax: +40-245-20.61.69
Email: vanzari@bluexenon.ro
Web: www.bluexenon.ro
Va multumim pentru ca ati folosit serviciile BLUEXENON.RO !
BLUEXENON.RO - Unic importator in Romania de becuri xenon, kituri xenon si balasturi, preturi foarte avantajoase. Mareste valoarea masinii tale si sporeste-ti confortul in timpul drumului cu lumina data de xenon.

Va multumim.

Toate bune,

Departament plati @ Hillary Srl

Targoviste, str. Arsenalului, bl. G1 parter

[ Fix ] +40-245-20.61.69
[ Fax ] +40-245-20.61.69
[ Mobil] +40-729-47.13.93
[ Mobil] +40-788-37.78.20
[ Email ] vanzari@bluexenon.ro
pumapeople is offline   Reply With Quote
Old 01-12-10, 22:00   #20
Cristi_XP

Stage 5
 
Cristi_XP's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,393
Member of:
[Moderators]
[DACIA]
Default Re: Reclamatie user: bluexenon

cred ca au dat faliment intre timp.Am facut o comanda si eu acum 2 luni , si nici in ziua de astazi nu am primit niciun raspuns, nici la numerele de telefon nu raspunde nimeni .
__________________

Cristi_XP is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -