Go Back   Forum 4Tuning > MOTORSPORT > WRC - FORMULA 1 - Alte sporturi cu motor

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 03-04-09, 09:28   #1
r27kul
4Rally

Stage 5
 
r27kul's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,651
Member of:
[Colectionar Machete]
[VW]
[4Rally]
[FOTO]
Default M-am saturat de Miki si de Vichi

Daca si voi ii "apreciati" pe cei doi comentatori care ne tortureaza la fiecare GP la fel de mult ca si mine,puteti foarte frumos sa treceti de la TVR1 la internet : http://www.justin.tv/dragons_bar,Australia a functionat,Malaezia functioneaza chiar acum cand sunt antrenamentele libere.Ce sa zic mai mult,fara comentarii plicticoase,fara glume idioate,fara balbaieli si comfuzii de piloti,singurul dezavantaj ar fi limba engleza,dar sincer prefer un comentariu in congoleza decat sa-i mai ascult pe "luminatii" de la TVR.
Si niste link-uri daca aveti ceva de bine sa le urati in niste petitii:http://www.petitieonline.ro/petitie/...p10750043.html ,
http://www.petitiononline.com/mod_perl/signed.cgi?miki
__________________
Colin McRae forever!
http://r27kul.blogspot.com
r27kul is offline  
Old 08-04-09, 17:05   #2
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: M-am saturat de Miki si de Vichi

preluare a unui comentariu trimis lor de un telespectaor:
Quote:
@comentatori (DEMOnick, scuderia si camil_1)
Ca de obicei, comentatoirii TVR "s-au intrecut" pe sine in prostii! In disperare de cauza, le-am trimis urmatorul mesaj prin e-mail: "Buna ziua. Doresc ca acest mesaj sa parvina d-lor Dan Mihai Alexandrescu si Victor Bonifaciu. Urmaresc constant Formula 1 incepand din anul/campionatul 1990. Pana atunci, am urmarit-o sporadic, atat cat a permis regimul Ceausescu. Referitor la MODUL d-voastra de a comenta cursele F1 in general... doresc sa va atrag SERIOS atentia asupra urmatoarelor "deficiente" - exemplificate chiar cu comentariile voastre de la marele premiu al Malaesiei de anul acesta (2009): 1) Tot vorbiti si ii laudati la fiecare cursa F1 pe Sechelariu, Marinescu, etc... Dar de ROMĂ‚NUL Michael Herck, care concureaza DE DEMULT CU SUCCES in GP2 Series(http://gp2.gpupdate.net/en/persons/michael-herck/) si care CHIAR AZI, 5 apr. 2009 cand voi deja comentati cursa F1 din Malaesia, el, Herck luase locul 13(!) din 26 in prima cursa de GP2 din acest weekend (http://gp2.gpupdate.net/en/raceresul...acepartID=2836) - de el NU ZICETI NIMIC?!?!? De Michael Herck se scrie deja in Wikipedia, de Sechelariu nu! 2) Deseori sunteti prea preocupati cu febrilitate de lucruri marunte in timpul transmisiunii F1 si pierdeti ESENTA de pe circuit. Ieri, in calificarile F1 din Malaesia, erati super-preocupati la finalul transimisiei TV daca se va intercala cineva intre Button si... Barrichello (!) pe prima linie a grilei de start... asta in conditiile in care Barrichello ORICUM era DEJA penalizat cu 5 pozitii pe grila de start... Un non-sens total!!! )))) Iar in timpul cursei de duminica, nici macar nu ati sesizat ca la al treilea pit-stop al celor 2 piloti Brawn GP, acestia au optat pentru cauciucuri intermediare de ploaie! Si multe altele de genul acesta... lista e MULT prea lunga! 3) Mult prea des sunteti ATAT de NEATENTI incat faceti confuzii FOARTE DERANJANTE intre piloti! Ex, in cursa F1 de azi din Malaesia, la inceputul cursei l-ati confundat pe Barrichello cu Button in timp ce acesta (Barrichello) se lupta cu Webber si Alonso pe circuit! Nu veniti cu scuze ca nu aveti informatii suficiente, si noi, telespectatorii nu avem decat tot un monitor/TV la dispozitie! Dar noi SUNTEM atenti la cursa, nu ca "altii"! 4) De cele mai multe ori vorbiti PESTE transmisia "team radio" de pe ecran... si astfel nu intelegem nici noi, telespectatorii, si nici voi ce se spune in transmisia radio respectiva! Si acolo se spun lucruri IMPORTANTE, chiar daca voua vi se par amuzante, d-le Bonifaciu! (ma refer inclusiv la transmisia radio din Malaesia, in care Massa era disperat ca nu vedea nimic din cauza foliei de plastic de pe viziera). 5) D-le Alexandrescu, TOATE informatiile de pe parcursul unei curse SUNT IMPORTANTE, inclusiv GREUTATEA masinilor la start. Acestea nu sunt "simple estimari", ci sunt DATE REALE, care - asa cum ati patit chiar dvs ulterior, cand ati fi dorit totusi sa stiti "ce greutate are masina lui Rosberg" - sunt foarte importante in "economia" ulterioara a cursei! 6) Va plangeti de lipsa Internetului si a informatiilor aduse de acesta?! Cum se poate ca un GIGANT ca TVR sa aiba probleme cu conexiunea Internet?!?!?! E ABERANT! Si nu-mi spuneti mie ca nu stiati de serviciul oficial "LIVE TIMING" de pe situl oficial www.formula1.com ca nu va cred! Faceti-va d-lor un cont acolo, dureaza un minut, si-o sa aveti la dispozitie TOATE datele importante de pe parcursul oricarei curse F1 in timp real! D-lor, acest mesaj "il tot coc" de vreo 2 ani incoace, dar acum s-a umplut paharul! Tineti cont ca daca mi-am permis sa-mi aloc 20 minute din timpul meu pretios ca sa va scriu acest mesaj, inseamna ca CHIAR am ajuns la capatul rabdarii! Schimbati-va d-lor atitudinea, deveniti mai profesionisti si faceti-va datoria de comentatori IMPARTIALI! Daca nu, dati-va demisia si lasati pe altii in locul vostru care sa o faca asa cum trebuie! PS Uneori greselile si scaparile voastre au fost asa de crase, incat - de disperare - am preferat sa urmaresc cursele F1 la RTL, desi nu stiu o boaba de limba germana! Asta CHIAR ar trebui sa va dea de gandit." Poate ar trebui facuta o petite online sa facem ceva cu dinozaurii astia doi, desi parca s-a mai facut chestia asta in trecut, fara mare succes.
aleks is offline  
Old 08-04-09, 19:06   #3
r27kul
4Rally

Stage 5
 
r27kul's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,651
Member of:
[Colectionar Machete]
[VW]
[4Rally]
[FOTO]
Default Re: M-am saturat de Miki si de Vichi

Oare chiar nu se poate face nimica?Sa adunam semnaturi ca la alegeri pe liste?
r27kul is offline  
Old 08-04-09, 19:33   #4
wazzaaa

Stage 2
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 56
Thumbs down Re: M-am saturat de Miki si de Vichi

Sunt niste penibili, in special Bonifaq care nici macar nu are permis de conducere. Se plang mereu ca stau in studio si nu se bucura si ei de calatorii de pomina la curse pe banii TVR. Ma bucur ca macar pe Eurosport avem comentariu decent si nu mai comenteaza Bonifaq.

Cat despre limbile pe care i le da Michi lui Sechelariu, stati linistiti ca isi ia o gramada de bani sa sa vorbeasca despre el de 10 ori pe cursa. Seche in sus si Seche in jos. Ce scarbos incerca la cursa din Malaezia sa-l bage pe Doruletz la evenimentul Red Bull de la Constantza.
wazzaaa is offline  
Old 08-04-09, 22:48   #5
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: M-am saturat de Miki si de Vichi

MIchi e angajat al Selena Motor Sport de pe vremea când era Sechelariu primar, venea la fiecare cursă şi comenta la televiziunea, postul de radio şi ziarul lui Seche ce îi făcea odrasla. Singura parte bună în toată mizeria asta e faptul că într-adevăr copilul are talent de pilot.
aleks is offline  
Old 09-04-09, 13:13   #6
Calimero2003

Stage 5
 
Calimero2003's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 853
Default Re: M-am saturat de Miki si de Vichi

Adevarul este ca cei doi sunt inexplicabil de idioti ... fac comentarii aiurea pe tot parcursul unei curse .. nu ofera date despre cursa/masini/piloti/echipe/evolutii ... sunt total pe dinafara ... vorbesc de plictiseala si de multe ori ajung sa dispute subiecte care nu au nici o treaba cu F1.
De cele mai multe ori devin pictisitori si Miki ala incepe sa bata campii cu toate aberatiile lui (un idiot dupa parerea mea) ... sincer imi este scarba sa ma uit la formula 1 pe TVR si asta numai datorita lor ... fac parte dintrun grup de 20 persoane ce urmaresc cu mare interes fiecare cursa de F1 si am ajuns toti la disperare datorita acestor 2 idioti ... sper in curand sa scapam de ei ...
Daca va exista vre-o petitie de genu asta , va rog sa-mi spuneti si mie ca sa pot si eu si prietenii mei sa cerem disparitia acestor 2 idioti ... pe noi ne-au scarbit rau de tot ...
__________________
E46 323 Turbo - Horsepower Freaks
"I hope you're not going to be an irresponsible driver.
"This thing is scary.
"This thing is serious.
"This thing is fucking sonofabitch.
Calimero2003 is offline  
Old 16-04-09, 12:23   #7
wazzaaa

Stage 2
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 56
Thumbs up Re: M-am saturat de Miki si de Vichi

Daca esti fan de Formula 1 si vrei sa-ti satisfaci aceasta mica placere duminicala, in Romania ai o problema. Palavrageala comentatorilor iti poate strica toata bucuria, oricat de frumos ar fi spectacolul pe circuit. Peroratii fara noima pentru a umple "timpul de antena", glume nesarate, amatorism in exprimare, eterne confuzii intre piloti, aberatii in jurul unor chestii straine de desfasurarea cursei, reclame mascate la vreun pilot care isi aude constant numele pe post, toate se aduna si cresc in urechile tale ca niste buruieni mucegaite si enervante de care nu mai poti sa scapi, in fiecare duminica de Mare Premiu.

Acum este timpul sa scrii ce te deranjeaza la comentariul de F1 de la TVR, iar parerea ta va fi trimisa conducerii postului national de televiziune. Scrie-ti opinia in formularul "Petitie TopGear pentru vizionarea Formulei 1 la TVR fara comentarii penibile" :

http://www.topgear.ro/petitie
wazzaaa is offline  
Old 04-05-09, 01:15   #8
bogg

Stage 5
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 576
Default Re: M-am saturat de Miki si de Vichi

Ok, sa zicem ca va scapati de cei doi comentatori. Cine va veni in locul lor?
Credeti ca sunt altii mai capapili? Domnul Mitoman spre deosebire de domnul Bonifaciu a mai fost trimis la o cursa ... doua, a mai luat o masa cu Frank Williams si chiar a pilotat un monopost. Acum serios, lasand gluma deoparte.... nu cred ca altcineva va face alta treaba. Nu le tin partea dar de 9 ani ma uit la F1 si m-am obisnuit cu ei... parca fac parte din acest ,,mare circ" ...fara ei e ca si atunci cand au interzis FIA reclamele la tigari(a mai murit putin din spiritul F1)
Aveti dreptate, comenteaza aiurea si multe alte chestii care oricum le-ati amintit dar nu mi se pare extraordinar de deranjant avand in vedere ca avem si alte surse de informatii asupra cursei, pilotilor, etc...
bogg is offline  
Old 05-05-09, 11:47   #9
Marius

Stage 5
 
Marius's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 378
Member of:
[VW]
Default Re: M-am saturat de Miki si de Vichi

Quote:
Originally Posted by wazzaaa View Post
Acum este timpul sa scrii ce te deranjeaza la comentariul de F1 de la TVR, iar parerea ta va fi trimisa conducerii postului national de televiziune. Scrie-ti opinia in formularul "Petitie TopGear pentru vizionarea Formulei 1 la TVR fara comentarii penibile" :
http://www.topgear.ro/petitie
Am semnat si eu petitia.
Marius is offline  
Old 06-05-09, 21:16   #10
NWZeu

Stage 5
 
NWZeu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,034
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[DAEWOO]
[FORD]
[BMW]
Default Re: M-am saturat de Miki si de Vichi

Semnat ... intre primii ... "Doamne ajuta"
NWZeu is offline  
Old 06-05-09, 21:18   #11
r27kul
4Rally

Stage 5
 
r27kul's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,651
Member of:
[Colectionar Machete]
[VW]
[4Rally]
[FOTO]
Default Re: M-am saturat de Miki si de Vichi

Daca e democratie in TVR,poate majoritatea dicteaza ,om vedea...
r27kul is offline  
Old 06-05-09, 21:22   #12
NWZeu

Stage 5
 
NWZeu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,034
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[DAEWOO]
[FORD]
[BMW]
Default Re: M-am saturat de Miki si de Vichi

Nu e vorba de reclama, insa verificati TopGear.ro ..... si semnati petitia, cine stie poate cineva se va simti si ne va face un bine, daca nu, asteptam sa apara cursa in format avi de la BBC si ne uitam ....
__________________
Ford Mondeo MK3 DuratecHE --- BMW E46 FL 320D --- Daewoo Cielo Executive DOHC 16V
uita-te bine in oglinda, aparentele insala
NWZeu is offline  
Old 10-05-09, 16:20   #13
r27kul
4Rally

Stage 5
 
r27kul's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,651
Member of:
[Colectionar Machete]
[VW]
[4Rally]
[FOTO]
Default Re: M-am saturat de Miki si de Vichi

Inca un comentariu in care cei doi nu s-au dezis de obisnuintele lor.Mihai Marinescu singurul cu picioarele pe pamant de acolo,nu era lasat sa se exprime ca era contrazis imediat de Miki.Acum sa fim seriosi,care e mai tare,noua prietena a lui Button sau Nicole a lu' Hami ?
r27kul is offline  
Old 10-05-09, 16:47   #14
ROAD EMPIRE
Dacia Driver

Stage 5
 
ROAD EMPIRE's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,563
Member of:
[DACIA]
Default Re: M-am saturat de Miki si de Vichi

Deci nu mai suport!
Astia 2 sunt penibilitatea intruchipata.....Rusineeeeeeeee!!!!
Votat petitia.
ROAD EMPIRE is offline  
Old 10-05-09, 19:11   #15
mihai88


Stage 5
 
mihai88's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,590
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: M-am saturat de Miki si de Vichi

astazi nu a fost marele premiu al spaniei ,ci al lui mihai marinescu,au uitat ca sunt comentatori la F1.....
oare i-au gasit sponsor lui m.marinescu?
nu au nici o treaba cu F1,astazi pur si simplu au uitat care le-a fost rolu


(a nu se intelege ca am ceva cu mihai marinescu,din contra a zis unele lucruri pe care nu cred ca le-am fi auzit de la cei 2 comentatori,bravo lui)
mihai88 is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -