Go Back   Forum 4Tuning > MOTORSPORT > RALIURI - COASTA - RALLY SPRINT - CRR

Reply
 
Thread Tools
Old 16-07-09, 13:28   #1
boy_wonder

Stage 5
 
boy_wonder's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 8,889
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4TuningRO]
Default MUSCEL RACING CONTEST - 31 iulie-2 august



Campulung Muscel Weekend on Wheels - 31 iulie-2 august

31 iulie – 2 august – The Hatters si Primaria Municipiului Campulung Muscel impreuna cu Brothers Motorsport organizeaza Campulung Muscel Weekend on Wheels, un concept care transforma doua etape din Campionatul National de Viteza in Coasta Dunlop 2009 intr-un spectacol al adrenalinei si pasiunii pentru sportul cu motor.

Participantii - pilotii profesionisti din Campionatul National de Viteza in Coasta Dunlop 2009 vor avea ocazia pe parcursul celor doua zile sa isi testeze masinile si indemanarea intr-o competitie a cailor putere la turatie maxima pe un traseu care a intrat in circuitul celor mai spectaculoase etape din campionat.

Public
- Atmosfera de sarbatoare automobilistica asigurata de organizatori precum si numarul mare de pasionati care participa de obicei la aceasta etapa, ne determina sa estimam un numar de aproximativ 10.000 de spectatori. Competitia si spectacolul vor fi la cele mai inalte cote, si vor avea un public numeros asigurat prin activitatile pregatite pentru amatori, oferindu-le ocazia unica de a participa la un eveniment alaturi de piloti consacrati, de a se apropia de acest sport intr-un mod activ, de a vedea demonstratii si de a participa la concursurile pregatite de organizatori, cu premii si surprize pe patru roti.

Implicarea spectatorilor alaturi de piloti si presa in intreaga desfasurare a evenimentului urmareste popularizarea sportului cu motor, schimbarea perceptiei de competitie exclusivista si atragerea unui numar cat mai mare de participanti si spectatori.

Etapele a VII-a si a VIII-a din Campionatul National de Viteza in Coasta Dunlop 2009

Cele doua etape inscrise in Campionatul National de Viteza in Coasta Dunlop 2009 se vor desfasura in zilele de 31 iulie si 2 august, pe un traseu situat in jurul Municipilui Campulung Muscel, pe DN 73A, Mateias, in conditiile organizatorice agreate de Federatia Romana de Automobilism Sportiv, cu sprijinul si suportul logistic al acesteia si va alinia la start cei mai importanti piloti din CNVC si Campionatul National de Raliuri.

Parcul inchis, Centrul organizatoric, centrul de presa, startul festiv, scena si locul de desfasurare al festivitatii de premiere vor fi in centrul orasului Campulung Muscel, in fata Primariei, unde atmosfera de spectacol automobilistic va fi asigurata prin decorarea specifica, muzica, sonorizare pe proba, MC, TV Screen-uri si alte efecte speciale care vor transforma orasul in principalul centru de intalnire al pasionatilor sportului cu motor din toata tara.

Concursuri pentru amatori

Organizatorii pregatesc pentru spectatori, concursuri cu intrebari din istoria sportului cu motor din Romania, care se vor desfasura on line pe site-ul evenimentului cat si la fata locului, cu premii in promotionale si cateva premii speciale constand in posibilitate de a seconda in drepta pilotii profesionisti pe traseul de VC in antrenemantele cronometratet din mansa de Duminica.

Program
Joi 30 Iulie: Conferinta de presa, verificari tehnice, inscrieri
Vineri 31 Iulie: 8.00-16.00 Etapa a VII-a din Campionatul Natioanl de Viteza in Coasta Dunlop 2009
Vineri 31 Iulie: 18.00 Festivitate de premiere, conferinta de presa
Sambata 01 August: Verificari tehnice, inscrieri
Sambata 01 August: 20.00 Barbeque pentru piloti, ziaristi, vedete
Duminica 2 August: 8.00 – 16.00 Etapa a VIII-a din Campionatul Natioanl de Viteza in Coasta Dunlop 2009
Duminica 2 August: 18.00 Festivitate de premiere, conferinta de presa
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	mrc.jpg
Views:	135
Size:	56.6 KB
ID:	1009691  
__________________
boy_wonder is offline   Reply With Quote
Old 16-07-09, 13:42   #2
Drag_Event_Addict

Stage 5
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 305
Member of:
[4Rally]
Default Re: Campulung Muscel Weekend on Wheels - 31 iulie-2 august

de abia astept,stiam ca se anulase dar este bine ca se tine sper sa vina si Hora cu trupa
Drag_Event_Addict is offline   Reply With Quote
Old 16-07-09, 14:17   #3
pushtiu_teribil_22

Stage 4
 
pushtiu_teribil_22's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 177
Default Re: Campulung Muscel Weekend on Wheels - 31 iulie-2 august

am si yo pe cineva care , cred k va participa
pushtiu_teribil_22 is offline   Reply With Quote
Old 16-07-09, 15:02   #4
alinush27

Stage 5
 
alinush27's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 408
Member of:
[4Rally]
Default Re: Campulung Muscel Weekend on Wheels - 31 iulie-2 august

Quote:
Originally Posted by Drag_Event_Addict View Post
de abia astept,stiam ca se anulase dar este bine ca se tine sper sa vina si Hora cu trupa
Foarte mici sansele sa vina Luci ( ca sa nu zic chiar nule ) + restul echipei . Peste 3 saptamani merg la etapa de campionat european in Slovenia (la o saptamana distanta de etapele de la Campulung) . Ar fi prea mare riscul sa vina ; daca sar afara la C-lung s-a dus etapa europeana. Plus ca stim cu totii ce a fost si cum a fost anul trecut intre UCMR si FRAS.
alinush27 is offline   Reply With Quote
Old 16-07-09, 16:25   #5
Sonny
Peugeot Driver

Stage 5
 
Sonny's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,680
Member of:
[PEUGEOT]
[4Rally]
Default Re: Campulung Muscel Weekend on Wheels - 31 iulie-2 august

UCM Resita nu se mai da in CNVCD. Sezonul asta cu siguranta nu.
Sonny is offline   Reply With Quote
Old 16-07-09, 18:53   #6
rAdU87

Stage 5
 
rAdU87's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 894
Member of:
[Fiat]
Default Re: Campulung Muscel Weekend on Wheels - 31 iulie-2 august

abia astept:X "mausoleu" rulz
rAdU87 is offline   Reply With Quote
Old 16-07-09, 22:39   #7
D.Y ¬

Stage 5
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1,490
Member of:
[2 Roti]
Default Re: MUSCEL RACING CONTEST - 31 iulie-2 august

Sper sa ajung in tara pana pe 30 iulie. Nu vreau sa ratez nicio zi.
D.Y ¬ is offline   Reply With Quote
Old 17-07-09, 10:06   #8
ono41

Stage 5
 
ono41's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,008
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: MUSCEL RACING CONTEST - 31 iulie-2 august

Cred ca o sa fie o etapa reusita la Campulung, de obicei vin mii de oameni iar atmosfera e unica, stiu ca sunt vanzatori ambulanti cu mici, fripturi, bere, sucuri, etc. De data asta organizatorul va pune la dispozitie MC, TV Screen-uri si alte efecte speciale si sunt sigur ca va veti simti bine.

Pentru mine Campulung inseamna prima victorie in clasamentul general din cariera si ma simt foarte bine acolo.

Lupta la varf este din ce in ce mai interesanta, inca sunt lider in campionat cu 54 P iar pe locul secund se afla Titi Aur cu 46 P.

La grupa A Alex Mirea va merge mai tare pentru ca s-a invatat cat de cat cu noua masina si sunt sigur ca o sa-i puna probleme experimentatului pilot James Emet.

La grupa N Catalin Cismaru e lider detasat si nu cred ca cineva ii va pune probleme.

PS. UCM Resita nu va participa anul acesta la vreo etapa organizata de FRAS din pacate.

Iata o filmare din 2007: ONO vs HORA video onboard in paralel
https://www.youtube.com/watch?v=--QJuKwKb7g
__________________
www.ono41.ro (NOU)
ono41 is offline   Reply With Quote
Old 17-07-09, 15:23   #9
villytzah

Stage 5
 
villytzah's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 636
Default Re: MUSCEL RACING CONTEST - 31 iulie-2 august

Unde pot gasi mai multe detalii, o harta a traseului, ceva video, asementaor cu ce s-a facut la Sinaia Forever. Nu de alta, dar vreau sa stiu din timp zona in care o sa-mi amplasez cortul
villytzah is offline   Reply With Quote
Old 17-07-09, 16:58   #10
john17

Stage 5
 
john17's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,988
Default Re: MUSCEL RACING CONTEST - 31 iulie-2 august

Misto de pus cortul acolo, daca da o ploaie se face buncar de la cat praf de ciment este in zona! Harta traseului o ai mai jos, ceva filmari on board am vz dar nu mai stiu daca la Ono pe site sau in alta parte, parca era si o imagine de Google map undeva, cauta pe topicurile dedicate cursei din primavara care s-a tinut pe acelasi traseu! Ca idee startul e la fabrica de ciment - intersectia cu drumul spre Targoviste - si finisul la mausoleu (pe drumul Campulung-Brasov)
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	harta.jpg
Views:	200
Size:	199.0 KB
ID:	1010826  

Last edited by john17; 17-07-09 at 17:01.
john17 is offline   Reply With Quote
Old 19-07-09, 13:05   #11
free1_4ever

Stage 3
 
free1_4ever's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 79
Default Re: MUSCEL RACING CONTEST - 31 iulie-2 august

sign me in...... o sa fiu prezent.... faza e ca....nu am mai fost la c-lung la competitzi....unde parcam masina.....ca din cate stiu io....singura parcare e aia de la mausoleu
__________________
am ajuns la a 4a generatie.......si ma indrept incet incet spre a 5a
free1_4ever is offline   Reply With Quote
Old 19-07-09, 13:16   #12
Drag_Event_Addict

Stage 5
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 305
Member of:
[4Rally]
Default Re: MUSCEL RACING CONTEST - 31 iulie-2 august

Quote:
Originally Posted by free1_4ever View Post
sign me in...... o sa fiu prezent.... faza e ca....nu am mai fost la c-lung la competitzi....unde parcam masina.....ca din cate stiu io....singura parcare e aia de la mausoleu
nup..mai este o parcare jos la in fata combinatului de ciment+pe drumul din dreapta combinatului>locuri pe stanga si pe dreapta,drumul fiind mai lat si incapator ,sunt destule locuri dar de fiecare data e cam plin asa k incercati sa veniti mai devreme!
__________________
Textile antiderapante pentru iarna la super preturi : https://forum.4tuning.ro/529-firme-ja...ante-isse.html
Membru -Speed4U-
Audi owner!
Drag_Event_Addict is offline   Reply With Quote
Old 19-07-09, 15:12   #13
Drag_Event_Addict

Stage 5
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 305
Member of:
[4Rally]
Default Re: MUSCEL RACING CONTEST - 31 iulie-2 august

[QUOTE=boy_wonder;2490318]

Campulung Muscel Weekend on Wheels - 31 iulie-2 august

Concursuri pentru amatori

Organizatorii pregatesc pentru spectatori, concursuri cu intrebari din istoria sportului cu motor din Romania, care se vor desfasura on line pe site-ul evenimentului cat si la fata locului, cu premii in promotionale si cateva premii speciale constand in posibilitate de a seconda in drepta pilotii profesionisti pe traseul de VC in antrenemantele cronometratet din mansa de Duminica.

Sunt curios de chestia asta dar nu am gasit nici un site al evenimentului!ast raspuns )ms anticipat
Drag_Event_Addict is offline   Reply With Quote
Old 19-07-09, 17:03   #14
LUCI BV 89 WRC

Stage 5
 
LUCI BV 89 WRC's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,830
Member of:
[VW]
[DACIA]
[DAEWOO]
[RENAULT]
[Old School Cars]
[Dacia Rally Team]
Default Re: MUSCEL RACING CONTEST - 31 iulie-2 august

ave-ti idee daca aici vor mai participa Renaultul Alpine si 12-le Gordini?
abia astept ne vedem acolo!
LUCI BV 89 WRC is offline   Reply With Quote
Old 19-07-09, 21:53   #15
MyTzu41

Stage 4
 
MyTzu41's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 185
Member of:
[4Rally]
[VW]
Default Re: MUSCEL RACING CONTEST - 31 iulie-2 august

Din ce am auzit eu vor fi 9 masini retro printre care renaul 12 gordini alpina si senzational un Morgan V8
MyTzu41 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -