Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > MOTO > Motociclete > Discutii generale moto

Reply
 
Thread Tools
Old 18-05-08, 21:45   #31
chioruu

Stock
 
Join Date: May 2008
Posts: 3
Default Re: Inmatricularea unei motociclete!

Nu am mai avut motor niciodata.de ce ma intrebi??
chioruu is offline   Reply With Quote
Old 19-05-08, 13:23   #32
ge0rge

Stage 5
 
ge0rge's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 873
Member of:
[2 Roti]
[VW]
[AUDI]
Default Re: Inmatricularea unei motociclete!

pai.. r1 nu`i motor pt incepatori... oricum bafta si sa il stapanesti fara incidente!
ge0rge is offline   Reply With Quote
Old 19-05-08, 17:04   #33
chioruu

Stock
 
Join Date: May 2008
Posts: 3
Default Re: Inmatricularea unei motociclete!

Stiu ca nu e pentru incepatori , dar am cautat foarte mult timp dupa o motocicleta si a fost singura oferta buna care am primit-o.Sunt disperat dupa ele si nu am putut sa renunt la ea.multumesc mult oricum.Sa te auda Dumnezeu.

Last edited by Bogdan_ozzy; 19-05-08 at 17:40.
chioruu is offline   Reply With Quote
Old 27-05-08, 20:40   #34
elefantzel

Stage 1
 
Join Date: May 2008
Posts: 20
Default

deci intr`un cuvant...as putea sa cumpar o motocicleta din Italia si sa o aduc aici sa pot sa ma plimb cu ea cu toate actele in regula??????

Vreau sa plec peste 3 saptamani in Italia sa imi iau un motor..mai precis, un Yamaha r6 sau Honda CBR din 2000-2002 ... puteti sa ziceti mai simplu..ce pasi trebuie sa fac ca sa o aduc in Romania?si ce acte imi mai trebuie?si daca mai platesc altceva inafara de banii de inmatriculare si banii pe motor...bani la vama ceva...? si inca o problema..cu ce o aduc pana in Romania?ca nu vreau sa vin pe ea calare....vreau sa o aduc cu ceva..dar cu ce?

Last edited by aleks; 09-05-09 at 21:39.
elefantzel is offline   Reply With Quote
Old 28-05-08, 01:22   #35
ge0rge

Stage 5
 
ge0rge's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 873
Member of:
[2 Roti]
[VW]
[AUDI]
Default Re: Inmatricularea unei motociclete!

pai daca citeai putin mai sus.. am zis ca 150-160 te costa sa inmatriculezi o motocicleta adusa de afara cu tot! de unde sa stim noi cu ce sa ti-o aduci tu ? fiecare cum poate
ge0rge is offline   Reply With Quote
Old 09-07-09, 11:14   #36
dragos79

Stock
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2
Default Re: Inmatricularea unei motociclete!

locuiesc in italia,si am un scuter yamaha majestik 250cc din 1998 si vreau sa il trimit in ro ,sa il vind sau daca nu sa il tin pt mine. as dori sa stiu eu ca proprietar al motorului ce acte imi trebuie sa il inscriu.Eu pot circula cu motorul pina la anul(2010).EU vin in tara in august ,reusesc sa il inmatriculez in 2 saptamini.cit costa taxele.sau daca convine sa il vind fara sa il inmatriculez.va multumesc.
dragos79 is offline   Reply With Quote
Old 22-01-12, 01:30   #37
bracingboss

Stock
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 1
Default inmatriculare ducati 999

Salut baieti, nu de mult am cumparat un ducati 999 din italia...vreau sa stiu si eu ce documente imi trebuie si ce trebuie sa fac, ca sa o inmatriculez in romania. Si costurile care sunt?
Mersi fain tuturor care ma vor ajuta
Ps: sunt din brasov
bracingboss is offline   Reply With Quote
Old 09-08-12, 13:41   #38
yogibear

Stock
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 1
Default Re: Inmatricularea unei motociclete!

Salut! Am si eu o aprilia rx 50 din 2005...am luat.o de la un baiat din cluj si am descoperit k nu are act de italia..va rog ziceti.mi si mie cum pot sa o inmatrciculez..merci!
yogibear is offline   Reply With Quote
Old 03-11-12, 19:07   #39
neo90

Stock
 
Join Date: Nov 2012
Posts: 1
Default Re: Inmatricularea unei motociclete

am cumparat o motocicleta care e radiata de tot, de la cineva care a adus-o din italia,din cate am citit mai jos si cred ca am nevoie pentru a o inscrie este contract vanzare-cumparare,targa si certificatu de proprietetate eu am doar targa si certificatu...cum as putea sa o inscriu....Mltumesc!
neo90 is offline   Reply With Quote
Old 05-04-13, 09:14   #40
costelushi

Stock
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 1
Default Re: Inmatricularea unei motociclete

salut baieti.am luat si eu un motor,mai exact o yamaha fzr600 si am o nelamurire.eu sunt al 3 propietar ,iar cl dinaintea mea nu a inscriso la primarie cand a cumparato si nu mi-o dat fiscualul dupa numele lui.o pot inmatricult fara fiscalul ala.am la ea cartea rar si certea motorului,contractul de v-c.ce acte mai imi trebe.ms
costelushi is offline   Reply With Quote
Old 16-06-13, 01:31   #41
gaby dany

Stock
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 5
Default Re: Inmatricularea unei motociclete

Salut baieti,am si eu o intrebare dc ma puteti ajuta.am vandut o motocicleta inm pe IT pe numele meu,ideea este ca motorul este adus in tara de mine pe roti din 2010,aveam acte valabile pe atunci,si nu l-am radiat.persoana la care am vandut motorul se preocupa acum dc poate sa inm motorul in Ro fara ca acesta sa fie radiat acolo.eu din cate am auzit,dupa ce faci RAR-ul si te prezinti la politie,acestia se ocupa de tot.iti retin actele de italia si iti taie nr de It.iar radierea se face automat.astept un raspuns urgent dc se poate,multumesc
gaby dany is offline   Reply With Quote
Old 23-02-15, 09:47   #42
alecs88

Stock
 
Join Date: Feb 2015
Posts: 1
Default Re: Inmatricularea unei motociclete

Sall am un honda hornet din 99 si vreau sa-l înscriu în tara dar nu pot sa aduc motorul cum pot sa fac si ce acte imi trebuie sa trimit in tara pt inscriere
alecs88 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -