Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 13-02-06, 21:40   #151
einstein1984

Stage 5
 
einstein1984's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 998
Default

Ma oameni buni, dar voi in fara de linii drepte mai stiti si altceva? Ca la astea vad ca va pricepeti (nici nu va ganditi la altceva).
Nu de alta dar am impresia ca unii sunteti niste piloti atat de buni ca prindeti suta in 5 secunde si cu supernova. Iar in lipsa de argumente (logice sau nu), lansati celebrul : \" hai sa ne intrecem si vedem noi dupa aia\".
Wake up man! Fara suparare, dar sunteti departe de lumea reala!
einstein1984 is offline  
Old 14-02-06, 06:37   #152
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"einstein1984\"
Ma oameni buni, dar voi in fara de linii drepte mai stiti si altceva? Ca la astea vad ca va pricepeti (nici nu va ganditi la altceva).
Nu de alta dar am impresia ca unii sunteti niste piloti atat de buni ca prindeti suta in 5 secunde si cu supernova. Iar in lipsa de argumente (logice sau nu), lansati celebrul : \" hai sa ne intrecem si vedem noi dupa aia\".
Wake up man! Fara suparare, dar sunteti departe de lumea reala!
Sigur ca gandim mai mult, dar suntem intr-o tara saraca pe care nu o putem imbogati prea mult cu pasiune noastra.
Vrei soferie sa vezi tu 10-20% din astia de aici cum conduceau cand ii alerga politia, frane, viraje derapaje, intimidare...
Nu te mai da tu destept pe ce nu sti pustiule ca mai ales Sei e un nume intre ei, citeste si afla mai multe inainte de a deschide gura.
Te rog sa te abti de la remarci rautacioase, da dovada de inteligenta si nu fi sarcastic ce te fute lumea in gura urgent dupa aia, ai sa vezi.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline  
Old 14-02-06, 13:10   #153
einstein1984

Stage 5
 
einstein1984's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 998
Default

Poate ai dreptate, dar nu mai vreau sa vad stiri ca asta in ziare :
Quote:
Un grav accident de circulatie, soldat cu un mort si doi raniti grav, s-a produs, marti seara, in jurul orei 23.00, pe Calea Dorobanti. Vinovatul pentru accident a fost conducatorul unui autoturism marca Porsche, N. Florin, de 25 de ani, care a pierdut controlul volanului din cauza vitezei excesive, a intrat pe contrasens si s-a tamponat frontal cu autoturismul marca Dacia 1310, condus de M. Adriana, 31 de ani. In urma impactului, M. Adriana si-a pierdut viata, iar N. Florin si o fetita de 11 ani au fost internati la spital in stare grava. Din cercetarile Politiei a rezultat ca proprietarul autoturismului Porsche avea permisul de conducere retinut din data de 4 noiembrie a.c. pentru o perioada de 90 de zile.
Sursa: http://www.romanialibera.ro/editie/i...122005&idx=108
einstein1984 is offline  
Old 14-02-06, 14:10   #154
Morro

Stage 5
 
Morro's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 1,078
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"einstein1984\"
Poate ai dreptate, dar nu mai vreau sa vad stiri ca asta in ziare :
Quote:
Un grav accident de circulatie, soldat cu un mort si doi raniti grav, s-a produs, marti seara, in jurul orei 23.00, pe Calea Dorobanti. Vinovatul pentru accident a fost conducatorul unui autoturism marca Porsche, N. Florin, de 25 de ani, care a pierdut controlul volanului din cauza vitezei excesive, a intrat pe contrasens si s-a tamponat frontal cu autoturismul marca Dacia 1310, condus de M. Adriana, 31 de ani. In urma impactului, M. Adriana si-a pierdut viata, iar N. Florin si o fetita de 11 ani au fost internati la spital in stare grava. Din cercetarile Politiei a rezultat ca proprietarul autoturismului Porsche avea permisul de conducere retinut din data de 4 noiembrie a.c. pentru o perioada de 90 de zile.
Sursa: http://www.romanialibera.ro/editie/i...122005&idx=108
fara suparare dar mie mi se par penibili habarnistii de genul autorului acestui post care cred ca orice imbecil merge ca cretinul cu masina prin oras este unul dintre cei care merg la curse ...

sanatate
__________________


... masina de familie in 5 usi ...
Morro is offline  
Old 14-02-06, 14:17   #155
einstein1984

Stage 5
 
einstein1984's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 998
Default

Asta intamplator avea un Porsche Turbo.
Quote:
Vrei soferie sa vezi tu 10-20% din astia de aici cum conduceau cand ii alerga politia, frane, viraje derapaje, intimidare...
Iar asta ma ingrijoreaza la fel de mult.
einstein1984 is offline  
Old 14-02-06, 19:03   #156
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"einstein1984\"
Asta intamplator avea un Porsche Turbo.
Quote:
Vrei soferie sa vezi tu 10-20% din astia de aici cum conduceau cand ii alerga politia, frane, viraje derapaje, intimidare...
Iar asta ma ingrijoreaza la fel de mult.
Crede-ma ca oameni sunt majori vaccinati se descurca de minune, dar griji poate ar fi bine sa-ti faci de tine, plus sa nu-mi rastalmacesti vorbele.
Spuneam ca au trecut prin toate furcile CAUDINE si sunt bine...nicidecum nu-i incurajez la asta, dar au demonstrat ca pot si ca sunt stapani pe ei si ca in multe situatii soferia le e prieten.

p.s. daca iti vei mai permite sa-mi scoti din context cuvintele si sa mi le rastalmacesti te voi asigura de lipsa mea de respect fata de tine.

EXSITA FOARTE MULTI CARE CONDUC FOARTE BINE< SUNT SOFERI BUNI, nu uita asta
SEBASTIAN is offline  
Old 14-02-06, 22:47   #157
einstein1984

Stage 5
 
einstein1984's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 998
Default

OK, i-mi cer scuze. Credeam ca aici se discuta de performantele masin ilor, nu de ale soferilor. Dar cum am emis si eu o parere, a si cineva a considerat-o atac la persoana sa. Numai bine!
einstein1984 is offline  
Old 14-02-06, 23:17   #158
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"einstein1984\"
OK, i-mi cer scuze. Credeam ca aici se discuta de performantele masin ilor, nu de ale soferilor. Dar cum am emis si eu o parere, a si cineva a considerat-o atac la persoana sa. Numai bine!
Merci!
SEBASTIAN is offline  
Old 15-02-06, 02:08   #159
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"einstein1984\"
Ma oameni buni, dar voi in fara de linii drepte mai stiti si altceva? Ca la astea vad ca va pricepeti (nici nu va ganditi la altceva).
Nu de alta dar am impresia ca unii sunteti niste piloti atat de buni ca prindeti suta in 5 secunde si cu supernova. Iar in lipsa de argumente (logice sau nu), lansati celebrul : \" hai sa ne intrecem si vedem noi dupa aia\".
Wake up man! Fara suparare, dar sunteti departe de lumea reala!
Quote:
Originally Posted by \"einstein1984\"
OK, i-mi cer scuze. Credeam ca aici se discuta de performantele masin ilor, nu de ale soferilor. Dar cum am emis si eu o parere, a si cineva a considerat-o atac la persoana sa. Numai bine!
Tu te dai singur cu capul de pereti.
Vezi ca tu ai inceput sa comentezi calitatile personale ale celor ce conduc masinile ... si dupa tot tu spui ca, credeai ca aici se vorbeste despre masini si nu despre soferi.
Daca nu tii minte ce scrii, macar citeste posturile anterioare inainte sa scrii ...
Si daca se vorbeste despre intreceri in linie dreapta asta e pt ca topicul se refera la o cursa de la o legala ...
SFW is offline  
Old 15-02-06, 09:50   #160
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default

Sunt uni oameni care au alt nivel de perceptie, dar poate ca vor intelege in timp si ei cum stau lucrurile si vor rade singuri de greselile lor de acum.
SEBASTIAN is offline  
Old 15-02-06, 11:01   #161
einstein1984

Stage 5
 
einstein1984's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 998
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"SEBASTIAN\"

Vrei sa-ti arat si eu pe net un Subaru de multi cai?
Lasa tastele treci la realitate si daca ai masina esti invitatul meu.
Daca pe aici toti cauta pe cineva cu care sa faca o cursa, ce vrei sa mai cred? Si eu si altii am luat-o off topic, sa o lasam asa.
einstein1984 is offline  
Old 15-02-06, 12:04   #162
Race

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 878
Default

Asta e un forum despre masini si curse,deci nu inteleg de ce te miri,si de ce vii sa faci pe moralizatorul.Nu-ti plac discutiile ? Alt+F4
Race is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -