Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: pe care ai vrea sa pui mana?
Porsche 911 Turbo 36 12.46%
Bugatti Veyron 40 13.84%
McLaren F1 62 21.45%
Lamborghini Murcielago LP640 14 4.84%
Porsche Carrera GT 13 4.50%
Ferrari Enzo 13 4.50%
Ferrari F50 10 3.46%
Porsche 911 GT3 9 3.11%
Ford GT 6 2.08%
Lamborghini Diablo 8 2.77%
Nissan GT-R 44 15.22%
Ferrari F40 12 4.15%
Lamborghini Gallardo Superleggara 10 3.46%
Ferrari F430 5 1.73%
Lotus Elise 7 2.42%
Voters: 289. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 26-11-09, 14:32   #31
laur1705

Stage 2
 
laur1705's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 61
Default Re: best car ever made

a spus "best car ever made" am ales bugatti pentru ca la ora asta e cel mai bun exemplu de minune tehnica. nu vreau sa aud de ssc aero sau alte porcarele care au un motor de la alte masini supermegacharged si la 100km iti bubuie. mie mi se pare una dintre minunile lumii automobilistice alaturi de mclaren f1.
laur1705 is offline   Reply With Quote
Old 26-11-09, 17:00   #32
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: best car ever made

Quote:
Originally Posted by laur1705 View Post
a spus "best car ever made" am ales bugatti pentru ca la ora asta e cel mai bun exemplu de minune tehnica. nu vreau sa aud de ssc aero sau alte porcarele care au un motor de la alte masini supermegacharged si la 100km iti bubuie. mie mi se pare una dintre minunile lumii automobilistice alaturi de mclaren f1.
Da, e plina Romania de SSC-uri trase prin santuri cu motoarele puscate
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 26-11-09, 17:50   #33
alexvaio

Stock
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 5
Default Re: best car ever made

Dintre masinile din lista de sus clar Mclaren F1.
Nu prea inteleg de ce unii au ales Bugatti Veyron? doar atat spun: e produsa de VW ?!?!?!
Cred ca un Rolls-Royce Phantom lipseste din top!
alexvaio is offline   Reply With Quote
Old 26-11-09, 18:46   #34
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: best car ever made

Putea sa fie produsa si de Dacia, tehnologia de pe ea e tehnologie. Ca sa nu mai spun ca nu e produsa de VW. La dezvoltarea ei au participat multi ingineri de toate natiile nu doar de la VW.

Daca tu asa pui problema am putea sa zicem "caah" la toate supercar-urile sub sigla Ferrari, doar compania apartine de FIAT nu ? Interesant mod de a privi problema.
__________________
www.ozcarwash.ro - detailing profesional in Craiova
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 26-11-09, 22:00   #35
alexvaio

Stock
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 5
Default Re: best car ever made

Dap, intr-un fel ai dreptate anaconda. Depinde cum privesti lucrurile. Afirmatia mea a fost bazata pe un articol din presa de specialitate...
alexvaio is offline   Reply With Quote
Old 29-11-09, 18:38   #36
vectra22dti

Stage 3
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 167
Default Re: best car ever made

McLaren f1 este un punct de referinta in lumea hipercar-urilor. din punctul meu de vedere f1 se piloteaza nu se conduce. are putina electonica pe masina, are atat cat ii trebuie.

dar dintre masinile enumerate mai sus luand in consideratie pret/calitate/performanta gtr-ul castiga detasat!

cu banii pe un veyron imi cumpar 50(avand in vedere pretul real de 5 mil euro!!!) de gtr-uri noi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
alb,roz,rosu, rosu deschis, rosu putin si mai deschis...

Last edited by vectra22dti; 29-11-09 at 18:45.
vectra22dti is offline   Reply With Quote
Old 01-12-09, 19:08   #37
kagula_89

Stage 5
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 511
Member of:
[VW]
Default Re: best car ever made

de ce koenisegg nu este acolo? de ce nu este evo acolo? de ce nu ati pus alte masini legendare nu doar rapide?
kagula_89 is offline   Reply With Quote
Old 02-12-09, 09:46   #38
Alex_55

Stage 5
 
Alex_55's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,234
Default Re: best car ever made

911 turbo pentru ca este singurul supercar ce poate fii folosit si zi de zi si in weekenduri pe circuit fara a avea probleme de fiabilitate.

cand spui "cea mai tare masina facuta" nu te referi doar la faptul ca "fuge tare" ci te gandesti si la fiabilitatea ei, la felul in care se conduce samd, parerea mea...
__________________
Alex_55 is offline   Reply With Quote
Old 02-12-09, 11:56   #39
crysty.bobok

Stage 5
 
crysty.bobok's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 3,948
Default Re: best car ever made

Lamborghini Gallardo Superleggara the best
crysty.bobok is offline   Reply With Quote
Old 02-12-09, 17:23   #40
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: best car ever made

Quote:
Originally Posted by crysty.bobok View Post
Lamborghini Gallardo Superleggara the best
de ce?
aleks is offline   Reply With Quote
Old 02-12-09, 18:22   #41
Victor Lazea
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Victor Lazea's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 353
Member of:
[Nissan]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Cool Re: best car ever made

Nissan Gt-R is simply the best. Nimic nu poate bate o masina nipona de varf ca senzatii la volan si raport pret calitate.
Victor Lazea is offline   Reply With Quote
Old 03-12-09, 01:10   #42
993turbo

Stage 5
 
993turbo's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 368
Default Re: best car ever made

am revenit, vreau si eu sa votez dar inainte vreau sa clarific, care este intrebarea, care este masina cea mai bine facuta vreodata, sau care masina as duce o acasa?
mersi.
__________________
Porsche. There is no substitute.
996 Turbo
PCA member
993turbo is offline   Reply With Quote
Old 03-12-09, 21:34   #43
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: best car ever made

Quote:
Originally Posted by Victor Lazea View Post
Nissan Gt-R is simply the best. Nimic nu poate bate o masina nipona de varf ca senzatii la volan si raport pret calitate.
am ps gt-r doar gandindu`ma ka`mi va sari juma de forum in cap ca dc nu am puso...dar sincer acu`mi pre rau, dupa ce mam mai uitat pe alte ciomentarii si declaratii de presa despre acest uimitor fenomen nipon. e o petarda in totalitate si un esec pe partea de fiabilitate.


ma refeream la best car... cam cum ar vedea fiecare za best, ce`a mai sport, si comoda, cea mai rapida pe circuit si usor de condus in orase aglomerate, cea mai fiabila, consum cat mai mic... etc etc
nu pot pune un etalon anume
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 04-12-09, 01:15   #44
GTR

Stage 5
 
GTR's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 3,394
Default Re: best car ever made

Quote:
Originally Posted by vacaroz View Post
am ps gt-r doar gandindu`ma ka`mi va sari juma de forum in cap ca dc nu am puso...dar sincer acu`mi pre rau, dupa ce mam mai uitat pe alte ciomentarii si declaratii de presa despre acest uimitor fenomen nipon. e o petarda in totalitate si un esec pe partea de fiabilitate.
Cunostintele tale auto, stim, sunt impresionante, banuiesc ca si taletul la volan la fel;

ma gandeam intr-adevar ca toti noi astia pe aici suntem niste prosti in comparatie cu tine, un fel de "Corneliu Vadim Tudor" al forumului.

Si acum ca sa fiu serios, chiar crezi ca "jumatate de forum" sunt idioti, sau contracandidatul?
GTR is offline   Reply With Quote
Old 04-12-09, 06:48   #45
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: best car ever made

Quote:
Originally Posted by GTR View Post
Cunostintele tale auto, stim, sunt impresionante, banuiesc ca si taletul la volan la fel;

ma gandeam intr-adevar ca toti noi astia pe aici suntem niste prosti in comparatie cu tine, un fel de "Corneliu Vadim Tudor" al forumului.

Si acum ca sa fiu serios, chiar crezi ca "jumatate de forum" sunt idioti, sau contracandidatul?
iar citesti doar ce vrei... si ma mir sincer, ca vad ca ai o varsta. am spus ca jumatate de forum i`mi sarea in cap daca nu puneam gt-r`ul.si daca am pareri bune sau rele despre o masina sincer e problema mea nu trebuie sa sari ca un copil de 12 ani
vacaroz is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -