Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - Oferte Extinse Firme > Firme Piese Auto

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 10-11-09, 14:26   #121
Bmwaldo

Stage 5
 
Bmwaldo's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 6,772
Default Re: PRODUCERE PIESE DIN FIBRA DE CARBON, ACUM SI IN ROMANIA

fetele de usi ale bmw-ului e36 coupe ?! raspundem si noi la telefon sau .... ?
Bmwaldo is offline  
Old 10-11-09, 16:28   #122
U_TUNING

Stage 5
 
U_TUNING's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,665
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[Nissan]
Default Re: PRODUCERE PIESE DIN FIBRA DE CARBON, ACUM SI IN ROMANIA

Nu cred ca ai sa le mai vezi prea curand......eu astept o capota de aproape 2 luni!!!!
U_TUNING is offline  
Old 11-11-09, 09:17   #123
AlliedComposites


Stage 5
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,083
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: PRODUCERE PIESE DIN FIBRA DE CARBON, ACUM SI IN ROMANIA

Fratilor opritiva, nu tabarati toti sa ma omorati ca nu-s nebun s-o fac intentionat!! Am vrut sa ma mut la un atelier mai mare si au fost niste probleme, plus ca am avut si un necaz in familie care a picat ca o bomba (cine a trebuit sa-si opereze de urfenta o ruda in romania intelege)...

Costin, fetele de usi sunt incepute... O sa te sun sa-ti zic unde sa vi la noul atelier ca sa vezi si sa zici ce parere ai...

Cat despre capota credeam ca danduva un pret bomba din care mie imi ieseau doar banii de materiale era destul ca sa primesc si eu putina intelegere cand survine o problema dar aparent m-am inselat. Stiti bine ca intarzierea initiala a fost ca mai asteptam niste material ca prima data nu iesise piesa perfect. Eu n-am zis nimic nici ca nu ati trimis avans cand ati trimis piesa nici cand ati zis ca ati cumparat piese si nu mai aveti bani sa o achitati prea curand!! Cu toate astea am fost deacord sa trimit capota originala inapoi, desi sunt SIGUR ca o sa raman cu o capota de carbon facuta, care nu se va mai ridica si pe care n-am cui s-o mai vand fiindca alt Pulsar in romania nici nu exista. Asta e, am sunat la curier sa vina si sa va aduca capota de tabla, o sa o aveti maine....
AlliedComposites is offline  
Old 11-11-09, 09:20   #124
AlliedComposites


Stage 5
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,083
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: PRODUCERE PIESE DIN FIBRA DE CARBON, ACUM SI IN ROMANIA

Quote:
Originally Posted by U_TUNING View Post
Pai vad ca pui poze cu, capota mea...dar la telefon si la mesaje de ce nu imi raspunzi daca ea e gata?!?!?!?!?!

Deci sincer nu stiu ce sa mai cred!!!!!!
Sunt aceleasi poze care vi le-am trimis de la inceput!!
AlliedComposites is offline  
Old 11-11-09, 09:32   #125
AlliedComposites


Stage 5
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,083
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: PRODUCERE PIESE DIN FIBRA DE CARBON, ACUM SI IN ROMANIA

Quote:
Originally Posted by AlliedComposites View Post
george... te rog eu fa bine si suna-l pe tedi... stii tu, omul la care ai fost in chirie pana acum... ma tot suna ca nu da de tine pentru ca ai plecat de acolo fara sa platesti lumina. Asta una... si 2, ce ai mai facut cu cupra lipul meu? Sunt tare curios cand ai sa imi dai banii inapoi pe el... sau cand ai sa-l refaci.

Scuze ca am postat pe contul tau, dar m-a logat pe alliedcomposites fara sa-mi dau seama.
Daca te suna e nebun, am terminat cu el si i-am dat toti banii de vreo saptamana! Si oricum cand am vorbit cu el a zis ca te-a sunat o data si ca i-ai inchis telefonul deci...

2. Cu cupra lipul cu care m-ai lasat balta nu am facut decat ce am discutat cu tine, adica ca l-am pus pe okazii sa-l vand si sa incerc sa-ti dau altul original la schimb, desi nu e problema mea ca tu m-ai pus sa tai prelungirile care le-am facut pentru ea prost si nu venea bine pe masina si drept urmare tu n-ai mai vruto! Ai mai zis atunci ca nu ti-a placut la ea cum se asezase fibra la colturi... Ieri am puso din nou si am refacuto, si ti-am dat mesaj ca arata perfect si ca te rog sa vi sa o vezi cat mai repede ca daca ai vreo problema cu ea, desi arata perfect, sa nu-mi pierd vremea vinisando din nou aiurea, si sa stau sa te astept zilentregi ca n-ai bani sau ca n-ai credit la telefon ca prima data! Nici un raspuns n-am primit inca si parca vad ca nici n-o sa primesc prea curand....
AlliedComposites is offline  
Old 11-11-09, 18:37   #126
U_TUNING

Stage 5
 
U_TUNING's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,665
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[Nissan]
Default Re: PRODUCERE PIESE DIN FIBRA DE CARBON, ACUM SI IN ROMANIA

Quote:
Originally Posted by AlliedComposites View Post
Fratilor opritiva, nu tabarati toti sa ma omorati ca nu-s nebun s-o fac intentionat!! Am vrut sa ma mut la un atelier mai mare si au fost niste probleme, plus ca am avut si un necaz in familie care a picat ca o bomba (cine a trebuit sa-si opereze de urfenta o ruda in romania intelege)...

Costin, fetele de usi sunt incepute... O sa te sun sa-ti zic unde sa vi la noul atelier ca sa vezi si sa zici ce parere ai...

Cat despre capota credeam ca danduva un pret bomba din care mie imi ieseau doar banii de materiale era destul ca sa primesc si eu putina intelegere cand survine o problema dar aparent m-am inselat. Stiti bine ca intarzierea initiala a fost ca mai asteptam niste material ca prima data nu iesise piesa perfect. Eu n-am zis nimic nici ca nu ati trimis avans cand ati trimis piesa nici cand ati zis ca ati cumparat piese si nu mai aveti bani sa o achitati prea curand!! Cu toate astea am fost deacord sa trimit capota originala inapoi, desi sunt SIGUR ca o sa raman cu o capota de carbon facuta, care nu se va mai ridica si pe care n-am cui s-o mai vand fiindca alt Pulsar in romania nici nu exista. Asta e, am sunat la curier sa vina si sa va aduca capota de tabla, o sa o aveti maine....
Bun deci hai sa ne intelegem.

Cand te-am sunat prima oara mi-ai spus ca dureaza 2 maxim 3 zile sa imi faci capota si ca va costa 150 de euro....bineinteles ca nici nu am mai stat pe ganduri si ti-am si trimiso.
Trec cele 3 zile si te sun....imi raspunzi ca nu iesit chiar perfect pentru ca are multe pliuri si e destul de complexa.....dupa care imi spui ca va costa in jur de 800-900 ron care la momentul respctiv insemnau aproximatix 230 euro (prima greseala).
Mai trece o saptamana si imi dai mesaj in care imi spui ca nu iesit perfect si ca tu vrei sa iasa perfect dar pentru asta va trebui sa mai pui inca un strat de carbon si dureaza inca vreo 2 zile....
Mai trece vreo saptamana si imi spui ca nu ai carbon si ca astepti sa iti vina stocul nou de carbon si ca imi vei face capota cat mai repede.

Dupa inca alte 2 saptamani te sun si iar te sun si iar te sun....si ....surpriza....NU IMI RASPUNZI LA TEL!!!
Drept urmare iti dau un sms in care iti specific faptul ca vreau sa imi comand si alte piese si stau in asteptare din cauza capotei si te rog in mod expres sa imi raspunzi urgent deoarece nu pot lasa alti furnizori sa ma astepte cu plata pieselor........TRECE 1 saptamana si ceva ....si imi raspunzi la mesaj in care imi sui ''mii de scuze....bla bla bla//////eu iti raspund succint si iti spun ca nu mai bani deoarece nu pot fi neserios fata de alti oameni din cauza ta!!!!!

Mai trec inca vreo 2 saptamani si iti dau mesaj sa imi dai capota mea originala inapoi pentru ca nu mai am nevoi de nici o capota de carbon .....pt ca m-am saturat sa to astept (cca 2 luni) dupa o capota ce trebuia sa fie gata in maxim 1 saptamana.

Deci prin urmare.....trimite-mi capota originala inapoi te rog frumos si atunci cand voi mai avea bani o sa o cumpar pentru ca eu sunt un om de cuvant nu un vrajitor!!!!!!!

Numai bine
__________________
Daca Nissan Motorsport e ''NISMO'' ....atunci Honda Motorsport e ''HOMO'' ???
U_TUNING is offline  
Old 12-11-09, 03:54   #127
Bmwaldo

Stage 5
 
Bmwaldo's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 6,772
Default Re: PRODUCERE PIESE DIN FIBRA DE CARBON, ACUM SI IN ROMANIA

pai si unde se afla noul sediu ?
Bmwaldo is offline  
Old 12-11-09, 15:48   #128
U_TUNING

Stage 5
 
U_TUNING's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,665
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[Nissan]
Default Re: PRODUCERE PIESE DIN FIBRA DE CARBON, ACUM SI IN ROMANIA

A trecut inca o zi si capota mea tot nu a venit!!!!!

App .....adresa de livrare ai?!?!?!??!
U_TUNING is offline  
Old 14-11-09, 11:18   #129
herea_costin

Stage 3
 
herea_costin's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 133
Member of:
[SKODA]
Default Re: PRODUCERE PIESE DIN FIBRA DE CARBON, ACUM SI IN ROMANIA

Quote:
Originally Posted by AlliedComposites View Post
Daca te suna e nebun, am terminat cu el si i-am dat toti banii de vreo saptamana! Si oricum cand am vorbit cu el a zis ca te-a sunat o data si ca i-ai inchis telefonul deci...

2. Cu cupra lipul cu care m-ai lasat balta nu am facut decat ce am discutat cu tine, adica ca l-am pus pe okazii sa-l vand si sa incerc sa-ti dau altul original la schimb, desi nu e problema mea ca tu m-ai pus sa tai prelungirile care le-am facut pentru ea prost si nu venea bine pe masina si drept urmare tu n-ai mai vruto! Ai mai zis atunci ca nu ti-a placut la ea cum se asezase fibra la colturi... Ieri am puso din nou si am refacuto, si ti-am dat mesaj ca arata perfect si ca te rog sa vi sa o vezi cat mai repede ca daca ai vreo problema cu ea, desi arata perfect, sa nu-mi pierd vremea vinisando din nou aiurea, si sa stau sa te astept zilentregi ca n-ai bani sau ca n-ai credit la telefon ca prima data! Nici un raspuns n-am primit inca si parca vad ca nici n-o sa primesc prea curand....
Mamah... te mai aude lumea si te crede Hai sa iti servesc pe rand mizeriile:
Prelungirile nu au fost facute prost, si nu am comentat absolut nimic decat faptul ca ai gresit fibra de carbon. Si nu la colturi ci peste tot. Apoi mesajul trimis de tine parca spunea ceva de avans, ei bine stii ca eu am piesa la tine de 1 an de zile ? Cum ai tupeu oare sa-mi ceri avans?
In cele din urma o voi cumpara daca a iesit bine, dar nu ma scoate coate goale din treaba asta pentru ca 1 nu am avut probleme cu creditul niciodata la tel, banii de bara sunt prea putini sa ma acuzi ca nu-i am, iar daca incep sa povestesc cate am invatat despre tine esti sigur ca nu iesi bine din asta da?

Una peste alta. Astept mesaj sa ridic piesa, iar daca este ok o iau, daca nu, nu. La telefon nu iti raspund pentru ca mi-e lene sa te aud, dupa mesajele trimise atunci. Daca nu le mai tii minte le pot posta pe forum, vrei asta?

Esti de un tupeu fantastic, dar nu imi bat capul, am pierdut cu tine oricum prea mult timp... Ai tepuit o gramada de lume si nu stiu de existenta nimanui care sa spuna ceva de bine despre tine. Fii mai rezervat si vezi-ti de treaba, pt ca si eu o fac.
herea_costin is offline  
Old 14-11-09, 11:25   #130
herea_costin

Stage 3
 
herea_costin's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 133
Member of:
[SKODA]
Default Re: PRODUCERE PIESE DIN FIBRA DE CARBON, ACUM SI IN ROMANIA

Nu ai acceptul meu sa te folosesti de semnatura si banner. Vreau sa-ti platesc bara intregral si nu sunt de acord cu targul oferit de tine. Eu nu fac bannere pe 50 de euro.

Pe intelesul tuturor mi s-a oferit sa platesc 50 de euro pe bara cu acceptul de a se folosi de banner si grafica facuta de mine pentru el, sau 100 de euro integral.
herea_costin is offline  
Old 15-11-09, 00:22   #131
AlliedComposites


Stage 5
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,083
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: PRODUCERE PIESE DIN FIBRA DE CARBON, ACUM SI IN ROMANIA

Quote:
Originally Posted by herea_costin View Post
Mamah... te mai aude lumea si te crede Hai sa iti servesc pe rand mizeriile:
Prelungirile nu au fost facute prost, si nu am comentat absolut nimic decat faptul ca ai gresit fibra de carbon. Si nu la colturi ci peste tot. Apoi mesajul trimis de tine parca spunea ceva de avans, ei bine stii ca eu am piesa la tine de 1 an de zile ? Cum ai tupeu oare sa-mi ceri avans?
minti de stingi baiete!! prelungirea i-ai dat-o lu andrei dupa ce am plecat eu inapoi in primavara... eu am plecat la jumatatea lui aprilie, deci i-ai dato candva pe la sfarsitul lui aprilie sau in mai! Oricum ai dao, numai un an nu este! Si cand pui la socoteala ca ala te-a tot dus cu vorba si nu ti-a facut nimic in cele peste trei luni cat am fost eu plecat, ca chipurile nu se putea, si eu m-am apucat de ea cum am venit si ti-am facuto, caracterul tau de doi bani pute destul de tare.... de mai bine de o luna jumate am buza pusa pe okazii ca sa scap de ea si sa-ti dau alta, EXACT cum ai vorbit, deci cand calculezi ca de fapt buza a fost la mine "in lucru" nici macar o luna, da-ti o palma, ca o meriti, ca esti nesimtit!

ca sa inchidem subiectul: tu m-ai ajutat cu una cu alta cand am venit, cu un dus undeva cu masina, cu bannerul cu una cu alta... tu mereu ai avut impresia ca eu profitam de tine, desi iti mai luam tigari, mai luam bere/suc, ti-am bagat benzina, ofeream sa-ti mai iau cate o saorma din cand in cand, si ti-am zis ca nu vreau sa-ti iau bani pe buza pentru ca m-ai ajutat, si te-am rugat in schimb sa-mi faci un layout simplu de pagina... pana si cand a fost ziua ta ai venit sa mergem undeva sa faci cinste, si pana la urma tot eu am platit dar in fine dar fiindca n-aveai bani un timp, ai devenit jegos, si ti-ai facut tu niste socoteli, si ai ajuns la ideea ca eu iti datorez un rezervor de benzina, si ca nu mai vrei sa-ti gauresti bara de la masina pentru buza, si ca mai bine sa o pastrez eu si sa o vand!! Cata nesimtire sa ai in tine?? Sa-mi scoti ochii ca chipurile eu profit de tine, cand tu singur ai zis sa nu ma mai cac pe mine si cand am nevoie de ceva sa-ti zic ca vrei sa ma ajuti??? Ce kilu meu de mare prietenie e asta, cand ajuti pe cineva si dupa ii scoti ochii cu asta??? Esti ca o fetitza de doi ani, si eu sunt prost ca-ti mai raspund! Tu sti foarte bine ca bati campii aici pe forum, dar nu conteaza, ca sti ca prin simplu fapt ca ma cert cu tine acum ma face sa arat prost, chiar daca am dreptate...
AlliedComposites is offline  
Old 15-11-09, 00:29   #132
AlliedComposites


Stage 5
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,083
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: PRODUCERE PIESE DIN FIBRA DE CARBON, ACUM SI IN ROMANIA

Quote:
Originally Posted by herea_costin View Post
Pe intelesul tuturor mi s-a oferit sa platesc 50 de euro pe bara cu acceptul de a se folosi de banner si grafica facuta de mine pentru el, sau 100 de euro integral.
alea care mi le-ai facut pe gratis chipurile ca sa ma ajuti dar ai avut grija sa-mi scoti ochii ca vai ce mare lucru ai facut pentru mine si sa nu-mi dai fisierele ca sa nu le pot folosi vreodata singur si sa depind de tine mereu???? esti un caracter de nota ZECE!!!!
AlliedComposites is offline  
Old 15-11-09, 00:47   #133
AlliedComposites


Stage 5
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,083
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: PRODUCERE PIESE DIN FIBRA DE CARBON, ACUM SI IN ROMANIA

Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Picture 008.jpg
Views:	185
Size:	1.04 MB
ID:	1176382   Click image for larger version

Name:	Picture 025.jpg
Views:	145
Size:	1.23 MB
ID:	1176383   Click image for larger version

Name:	Picture 013.jpg
Views:	164
Size:	1.25 MB
ID:	1176384  

AlliedComposites is offline  
Old 16-11-09, 19:39   #134
herea_costin

Stage 3
 
herea_costin's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 133
Member of:
[SKODA]
Default Re: PRODUCERE PIESE DIN FIBRA DE CARBON, ACUM SI IN ROMANIA

bai pustiule... o arzi tare prost si nu imi voi spala rufele cu tine pe forum. Poti sa te speli cu bara aia pe cap pentru ca intre timp am facut rost de bani de tzigari si bere si saorma si chiar si de benzina. Imi pare rau ca am fost atarnache pe spatele tau, da uite ma revansez... pastreaza tu bara, cado.
Totusi sa fiu On-topic:
Lucrezi slab, pe genunchi, toate piesele sunt gresite ( toate fara exceptie ) si de asta se vor lovi din pacate toti viitorii tai clienti. Nu poti respecta termene, piesele se distrug in timp. Stategiile tale de marketing sunt: daca iese nasoala piesa o vand pe okazii ca nu se vede in poze, am sa vad ce zice clinetu si poate nu vede, o scot eu cumva, merge mah la cati bani i-am cerut etc.... Macar de ai fi meserias, ca asa nu intereseaza pe nimeni ca m-am supat eu ca nu mi-ai dat o shaorma.
herea_costin is offline  
Old 17-11-09, 14:03   #135
U_TUNING

Stage 5
 
U_TUNING's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,665
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[Nissan]
Default Re: PRODUCERE PIESE DIN FIBRA DE CARBON, ACUM SI IN ROMANIA

Un mic update.......

Mi-a venit capota de tabla............e VARZA, PRAF, DISTRUSA ETC ETC

Voi posta poze cu ea zilele astea!!!!!
U_TUNING is offline  
Closed Thread


- Copyright 2024 4Tuning -