Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - Oferte Extinse Firme > Firme Piese Auto

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 06-09-09, 20:29   #61
AlliedComposites


Stage 5
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,083
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: PRODUCERE PIESE DIN FIBRA DE CARBON, ACUM SI IN ROMANIA

Quote:
Originally Posted by Gica View Post
salut,
o capota din carbon pentru ford ka ? merci
tot in jur de 600RON pt laminare cum i-am spus lui JD pt megane-ul lui, pentru ca sunt cam aceeasi marime. Daca vrei sa fie piesa noua, sau pentru racing putem sa vorbim mai in detaliu la telefon sau pe PM, si depinde de ce ai tu nevoie si in ce buget vrei sa te incadrezi stabilim ceva care sa fie convenabil pentru amandoi. Dar daca doar vrei sa ai aspectul de carbon si nu te intereseaza sa dai jos greutate, laminarea este solutia ideala.
AlliedComposites is offline  
Old 06-09-09, 20:31   #62
AlliedComposites


Stage 5
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,083
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: PRODUCERE PIESE DIN FIBRA DE CARBON, ACUM SI IN ROMANIA

Quote:
Originally Posted by marian@79 View Post
salut..2 fete de usi fata solenza poti sa faci si la ce pret..merci
se poate face, dar spune-mi te rog daca te referi la fetele EXTERIOARE de usi, sau fetele de la interior.
AlliedComposites is offline  
Old 08-09-09, 17:01   #63
shadow

Presedinte AfterDark Racing

Stage 5
 
shadow's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,876
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: PRODUCERE PIESE DIN FIBRA DE CARBON, ACUM SI IN ROMANIA

Salut,

Cum ti-am scris si pe la inceputul topicului, pe mine inca ma intereseaza o capota de carbon pt Type-Rul meu si inca vreo 2 piese de la spoilere.

Spune-mi cum putem sa facem ca sa obtin si eu un pret ~ pentru capota in primul rand.
__________________
De vanzare: Honda Civic Type R FN2 2.0 i-VTEC: https://forum.4tuning.ro/191-bazar-au...ml#post3673736

shadow is offline  
Old 10-09-09, 20:21   #64
AlliedComposites


Stage 5
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,083
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: PRODUCERE PIESE DIN FIBRA DE CARBON, ACUM SI IN ROMANIA

toate PM-urile si mesajele au fost raspunse
AlliedComposites is offline  
Old 11-09-09, 10:47   #65
colinmcrae

Stage 3
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 163
Default Re: PRODUCERE PIESE DIN FIBRA DE CARBON, ACUM SI IN ROMANIA

O capota din carbon pentru o kia ceed, ma intereseaza sa scad din greutate.

Multumesc
colinmcrae is offline  
Old 13-09-09, 00:26   #66
AlliedComposites


Stage 5
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,083
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: PRODUCERE PIESE DIN FIBRA DE CARBON, ACUM SI IN ROMANIA

Quote:
Originally Posted by colinmcrae View Post
O capota din carbon pentru o kia ceed, ma intereseaza sa scad din greutate.

Multumesc
Salut,

Daca frei sa pastrezi armatura de pe spatele capotei, si capota sa se monteze ca cea originala, daca o fac din majoritate fibra de sticla, si pe stratul exterior cu fibra de carbon, cam 400Euro, POATE un pic spre 450; exact asa se fac capotele cosmetice din carbon care le cumperi de la orice firma, dar daca tu vrei ceva un pic mai serios, compozitia se poate schimba pentru exact ce ai tu nevoie, si pot sa bag mai multa fibra de carbon sau kevlar si mai putina fibra de sticla, ca sa iasa cat mai usoara.

Daca vrei sa mergi un pas mai departe de atat, varianta ideala pentru curse e sa iti fac doar partea exterioara a capotei, FARA ranforsarea de pe spate, din 100% carbon. Asta ar necesita obligatoriu hood-pins si/sau balamale noi, dar va elimina maximul de greutate.

Daca vrei sa vorbim mai in detaliu despre fiecare optiune in parte, te astept oricand cu un telefon.

George
AlliedComposites is offline  
Old 13-09-09, 11:40   #67
Sic@

Stage 3
 
Sic@'s Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 84
Member of:
[Fiat]
Post Re: PRODUCERE PIESE DIN FIBRA DE CARBON, ACUM SI IN ROMANIA

Salut, ma intereseaza un eleron pentru Fiat Albea Facelift. poti sa ma rezolvi??
Sic@ is offline  
Old 13-09-09, 12:07   #68
AlliedComposites


Stage 5
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,083
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: PRODUCERE PIESE DIN FIBRA DE CARBON, ACUM SI IN ROMANIA

Quote:
Originally Posted by Sic@ View Post
Salut, ma intereseaza un eleron pentru Fiat Albea Facelift. poti sa ma rezolvi??
salut,

asta este modelul tau http://testdrive.ro/wp-content/uploa...at%20albea.JPG ?

Da-mi te rog mai multe detalii, despre exact ce ai nevoie. Ai deja eleronul si il vrei copiat in carbon sau invelit? Ai nevoie de un eleron nou facut de la zero?
AlliedComposites is offline  
Old 13-09-09, 12:11   #69
Sic@

Stage 3
 
Sic@'s Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 84
Member of:
[Fiat]
Post Re: PRODUCERE PIESE DIN FIBRA DE CARBON, ACUM SI IN ROMANIA

da acela e modelul. Nu am eleron si nici nu am avut, recomandami unul care crezi ca e mai bine, si un pret totodata. ms
Sic@ is offline  
Old 13-09-09, 12:56   #70
AlliedComposites


Stage 5
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,083
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: PRODUCERE PIESE DIN FIBRA DE CARBON, ACUM SI IN ROMANIA

sincer, pana acuma m-am axat cel mai mult pe a face piese DUPA matrite, si cand am mai facut eu matrite le-am facut dupa piese originale sau alte piese gata facute... Nu e ca n-as putea, sau ca as vrea sa fac numai lucruri usoare, dar imi ocupa prea mult din timpul care deja nu il am, si incerc sa fac chestii deastea doar daca este pentru un model de masina foarte popular, ca dupa sa pot sa folosesc matrita sa fac piese in serie...

Dar asta nu inseamna ca nu pot sa te ajut; eu mai stiu baieti care lucreaza numai cu fibra de sticla, si pot sa le trimit lor sa faca mulajele si sa-ti toarne piesa din sticla, si dupa sa mi-o aduca mie si sa ti-o fac din carbon. Sau daca vrei sa o duci tu undeva sa-ti faca treaba asta, si dupa sa o aduci la mine, nu este nici o problema asa...

apropo, tu cand zici eleron, te referi la prelungirile fata/spate, sau doar la un spoiler de portbagaj?

Mersi din nou,
George
AlliedComposites is offline  
Old 13-09-09, 13:49   #71
Sic@

Stage 3
 
Sic@'s Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 84
Member of:
[Fiat]
Post Re: PRODUCERE PIESE DIN FIBRA DE CARBON, ACUM SI IN ROMANIA

Quote:
Originally Posted by AlliedComposites View Post
sincer, pana acuma m-am axat cel mai mult pe a face piese DUPA matrite, si cand am mai facut eu matrite le-am facut dupa piese originale sau alte piese gata facute... Nu e ca n-as putea, sau ca as vrea sa fac numai lucruri usoare, dar imi ocupa prea mult din timpul care deja nu il am, si incerc sa fac chestii deastea doar daca este pentru un model de masina foarte popular, ca dupa sa pot sa folosesc matrita sa fac piese in serie...

Dar asta nu inseamna ca nu pot sa te ajut; eu mai stiu baieti care lucreaza numai cu fibra de sticla, si pot sa le trimit lor sa faca mulajele si sa-ti toarne piesa din sticla, si dupa sa mi-o aduca mie si sa ti-o fac din carbon. Sau daca vrei sa o duci tu undeva sa-ti faca treaba asta, si dupa sa o aduci la mine, nu este nici o problema asa...

apropo, tu cand zici eleron, te referi la prelungirile fata/spate, sau doar la un spoiler de portbagaj?

Mersi din nou,
George

Deci momentan ma intereseaza doar eleron spate (spoiler de portbagaj) ! Iti atasez cateva modele...si cred ca ai si tu destule modele ca sa zici ce sar potrivii. Astept un raspuns daca se poate sa imi faci unu. Mersi !
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	eleron 1.jpg
Views:	146
Size:	118.3 KB
ID:	1082436   Click image for larger version

Name:	eleron 2.jpg
Views:	148
Size:	21.6 KB
ID:	1082437  
Attached Images
 
Sic@ is offline  
Old 13-09-09, 18:49   #72
AlliedComposites


Stage 5
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,083
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: PRODUCERE PIESE DIN FIBRA DE CARBON, ACUM SI IN ROMANIA

Quote:
Originally Posted by Sic@ View Post
Deci momentan ma intereseaza doar eleron spate (spoiler de portbagaj) ! Iti atasez cateva modele...si cred ca ai si tu destule modele ca sa zici ce sar potrivii. Astept un raspuns daca se poate sa imi faci unu. Mersi !
imi pare rau, urasc sa zic nu, dar nu cred ca pot sa te ajut cu modelul asta de spoiler
AlliedComposites is offline  
Old 14-09-09, 21:50   #73
Sic@

Stage 3
 
Sic@'s Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 84
Member of:
[Fiat]
Post Re: PRODUCERE PIESE DIN FIBRA DE CARBON, ACUM SI IN ROMANIA

[QUOTE=AlliedComposites;2636095]imi pare rau, urasc sa zic nu, dar nu cred ca pot sa te ajut cu modelul asta de spoiler [/QUOTE


In mod special caut modelul acesta daca il poti face....pe rosu.
Daca nu se poate nu e nici o suparare, ma orientez in alta parte....numa bine
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	eleron skoda.jpg
Views:	74
Size:	182.3 KB
ID:	1085246  
Sic@ is offline  
Old 15-09-09, 00:39   #74
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: PRODUCERE PIESE DIN FIBRA DE CARBON, ACUM SI IN ROMANIA

Cam cat m-ar costa sa-mi faceti si mie doua capace la oglinzile laterale dupa modelul respectiv?
Piesa va iesi exact ca cea originala cu muchia respectiva ca sa pot atasa capacul din carbon la oglinda?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	ADP209.jpg
Views:	84
Size:	33.8 KB
ID:	1085375  
__________________

If I win, I take the cash and I take the respect!™
2006 - VAUXHALL CORSA B - 1.2 45CP - Prima masina de DRIFT din Romania cu tractiune fata!
2006 - OPEL VECTRA - C20NE
2007 - 2009 - VW VENTO VR6
2009 - BMW E30 TURBO
2012 - VW GOLF MK5 GTI
PIESE TUNING PE COMANDA:
TURBINE, INJECTOARE, POMPE BENZINA, WASTEGATE, BLOW-OFF, INTERCOOLERE, DISCURI FRANA PERFORATE/STRIATE, KIT-URI AMBREIAJ SPORT SAU ORIGINALE, SUSPENSII, ETC.
CONTACT: donu_vr6@yahoo.com
DONU' is offline  
Old 17-09-09, 13:11   #75
AlliedComposites


Stage 5
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,083
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: PRODUCERE PIESE DIN FIBRA DE CARBON, ACUM SI IN ROMANIA

Trebuie neaparat sa fie capac? Se poate nu e problema, dar cred ca ar fi mai practic sa le invelesc pe ale tale, ca sa nu fie spatiu din cauza adezivului, si sa nu stai cu grija ca iti zboara la viteza mare pe drum. Ca pret ar fi undeva pe la 250-300Ron aproximativ.
AlliedComposites is offline  
Closed Thread


- Copyright 2024 4Tuning -