Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > PC Games - HARDWARE - Console > Console

Console Playstation: PS2, PS3, PSP - Nitnendo: WII, DS, etc - Xbox: Xbox, Xbox 360

Reply
 
Thread Tools
Old 30-03-07, 10:51   #1
wlady
Design Team Member

Stage 5
 
wlady's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,689
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
Default Grand Theft Auto : IV

Zvonuri, zvonuri si iar zvonuri ! Acum s-au hotarat sa ne arate si cei de la RockStar cam ce vor cu GTAul cel nou si cum arata acesta. Astept comentarii si in acelasi timp spuneti cam ce asteptati de la acest GTA. Trailerul oficial :

https://www.youtube.com/watch?v=17qDk3SGBnA#
__________________

BMW 318i E90 /// Le-Mans Blau /// M Sport /// Conversie LCI /// Style 135
Plasti-DIP - DipYourCar
wlady is offline   Reply With Quote
Old 30-03-07, 10:57   #2
AdiNX

Stage 5
 
AdiNX's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 1,058
Default Re: Grand Theft Auto : IV

aveti aici trailerul original: http://www.rockstargames.com/IV/trailer_splash.html ... ala pus de tine e zoomed in si incomplet
se pare ca actiunea s-a intors in Liberty City, care acum arata schimbat.. avem statuia libertatii, feribot, masini interesante, grafica superba si lista continua... Rockstar did it again
AdiNX is offline   Reply With Quote
Old 30-03-07, 11:51   #3
Sl1V3R

Stage 5
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,013
Default

Saptamana trecuta primisem mail cu linkul acesta insa nu era gata zicea ca mai e pana iese trailerul.A trecut saptamana si am uitat de el.

Acum vad, ma minunez in primul rand ca folosesc alt engine grafic si nu l-au adus pe ala vechi la nivelul ala ca nu mai apuca nici unu sa joace normal jocul [cam cum e la Gothic 3].Detaliile absolut "...", am vazut niste chestii in trailerul asta, cu siguranta Rockstar a inteles ca fara grafica nu prea poti in zilele astea [ceea ce mi se pare un lucru stupid] si poate a fost influentata si de Saints Row din mai multe puncte de vedere.

Se pare ca va fi o poveste destul de interesanta [la cum vorbea personajul prinicipal care parca e un boschetar ^_^ ], sper eu diferita de ce a fost in GTA 3 [adica sa nu faci misiuni ca boul pt. nu stiu care mafiot, ci sa lucrezi pe cont propriu, etc].

Multiplayer? Sa speram ca va fi ca si Saints Row parca are si trebuie sa tina pasul.Si mai era cineva care vroia sa faca un MMORPG GTA like, dar nu Rockstar, poate se simt amenintati si vor pune multiplayer in joc.

In fine, looks like a very good game but it`s not the first time when I like the trailer and the game sucks but hopefully this won`t be the same.

P.S: Mi-a adus aminte de Mafia [un joc care mi-a placut mai mult decat orice GTA] poate din cauza portului, pescarusilor si catedralei, nu din cauza locatiei[Mafia cam in San Francisco s-ar plasa].
P.P.S:Ce masini, hihi...ce o sa fie pe strazile Liberty City-ului.
P.P.S 2:Spuneti-mi un lucru din trailer care e si in GTA 3.
P.P.S 3:Pacat ca Rockstar are aceeasi strategie: PS3 primul apoi peste 6 luni PC si XBOX 360.Sa speram ca nu vor face greseli la portare.

M-am uitat de mai multe ori la trailer si cam ce spune el e clar ca e imigrant sau ceva de genu [dupa accent as spune rus].

Last edited by AdiNX; 30-03-07 at 20:45.
Sl1V3R is offline   Reply With Quote
Old 30-03-07, 17:47   #4
wlady
Design Team Member

Stage 5
 
wlady's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,689
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
Default Re: Grand Theft Auto : IV

Daca e sa ne luam dupa accent, semana cu Borat ( dar mai serios ).
wlady is offline   Reply With Quote
Old 04-04-07, 20:18   #5
Opran

Stage 2
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 51
Default Re: Grand Theft Auto : IV

abia astept sa apara jocul
Opran is offline   Reply With Quote
Old 04-04-07, 22:09   #6
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Grand Theft Auto : IV

sa vedem ce o sa iasa
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 06-04-07, 19:12   #7
Khalis
Competitor CNCA

Stage 5
 
Khalis's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 933
Member of:
[RENAULT]
[Competitor CNCA]
Default Re: Grand Theft Auto : IV

ce e in IV si in GTA3.... momentan mie nu-mi pare cunoscut decat podul.... daca te refereai la constructii....
Khalis is offline   Reply With Quote
Old 06-04-07, 20:22   #8
Sl1V3R

Stage 5
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,013
Default Re: Grand Theft Auto : IV

E vorba de acel vapor in care ai facut o misiune [parca trebuia sa asasinezi oameni din Cartel care erau pe vapor], printre ultimele din Portland [parca asa se numea prima insula ]
Sl1V3R is offline   Reply With Quote
Old 06-04-07, 21:04   #9
Raz6633

Stage 5
 
Raz6633's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,153
Default Re: Grand Theft Auto : IV

Acel vapor... in care trebuia sa-l duci pe 8Ball, sa puna explozibilul. In misiune tu trebuia defapt sa scufunzi nava de transport, " You do this for me, and you will be a made man" (zicea the 'don'). Anyway, foarte tare sa le zbori creierii columbienilor, cu sniper-u
__________________
1999' E46 320i (M52TUB20) - Status: Sold
1979' E12 525i (M30B25) - Status: Sold

2007' Infiniti G35s Coupe - Status: Confirmed

Raz6633 is offline   Reply With Quote
Old 07-04-07, 17:28   #10
Khalis
Competitor CNCA

Stage 5
 
Khalis's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 933
Member of:
[RENAULT]
[Competitor CNCA]
Default Re: Grand Theft Auto : IV

aaa...da.... vaporu'..... exact..... uitasem.... GTA3 was such a long time ago..... ce bine k vine GTA4....
Khalis is offline   Reply With Quote
Old 14-04-07, 04:28   #11
Kolegosu'

Stage 5
 
Kolegosu''s Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,009
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Grand Theft Auto : IV

HMMM.....GTA IV nu stiu ce garantie avem k va aparea si pt PC. Jocul fiind anuntat doar pt Console iar din cate stiu eu Rockstar Games cand a anuntat aparitia lui San Andreas au facut publice si platformele pe care va putea rula jocul. La fel si MidnightClub DUB Edition au anutat doar pt
console .... aja k nu stiu cati dintre noi isi vor permite un PS3 sau un XBOX 360. Jocul neputand fi rulat nici pe PS2...
__________________
Kolegosu' is offline   Reply With Quote
Old 14-04-07, 09:53   #12
Sl1V3R

Stage 5
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,013
Default Re: Grand Theft Auto : IV

Va fi si pentru PC...
Sl1V3R is offline   Reply With Quote
Old 14-04-07, 12:59   #13
AdiNX

Stage 5
 
AdiNX's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 1,058
Default Re: Grand Theft Auto : IV

sa te auda Dumnezeu si cei de la R* Sl1V3R... tare vreau sa-l joc pe PC
AdiNX is offline   Reply With Quote
Old 20-04-07, 01:39   #14
DaViD TL
Echipa de sprijin

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 850
Member of:
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Grand Theft Auto : IV

ce sa mai am jucat gta3 pana am inebunit,de abia astept sa vad ce surprize ofera gta4,oricum sa ne asteptam numai la vesti bune nu si rele !!!
DaViD TL is offline   Reply With Quote
Old 20-04-07, 13:41   #15
topser
Fiat Driver

Stage 5
 
topser's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 3,552
Member of:
[Fiat]
[DACIA]
[DAEWOO]
Default Re: Grand Theft Auto : IV

Quote:
Originally Posted by Kolegu™ View Post
HMMM.....GTA IV nu stiu ce garantie avem k va aparea si pt PC. Jocul fiind anuntat doar pt Console iar din cate stiu eu Rockstar Games cand a anuntat aparitia lui San Andreas au facut publice si platformele pe care va putea rula jocul. La fel si MidnightClub DUB Edition au anutat doar pt
console .... aja k nu stiu cati dintre noi isi vor permite un PS3 sau un XBOX 360. Jocul neputand fi rulat nici pe PS2...
adu`ti aminte ca asa au facut si cu San Andreas...prima data au zis doar console...
dupa aia pc , telefoane , sau mai stiu eu ce...deci o sa fie lansat si ptr pc...
nu cred ca le-ar strica vanzari in plus..
__________________
Dacia Logan 1.4 - B 21 YNE
Fiat Grande Punto 1.2 - CT 25 SSS
Daewoo Tico SL - CT 40 SSM
BMW E30 Coupe 1989 320i - CT 88 SRH

BMW E30 Sedan 1991 320i - CT 50 AID

Peugeot 306 1994 1.8i - CC 6992 CB
topser is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -