Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Brasov

Reply
 
Thread Tools
Old 08-01-11, 09:26   #16
B 83 RMJ

Stage 5
 
B 83 RMJ's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 512
Default Re: Poze si filmulete Boicot Brasov 07/01/2011

trebuia sa ii intrebi ca stiau ca facem 'regruparea' la sala sporturilor in parcare. nu-i nimic, bine ca ai venit la inceput si bine ca am fost cati am fost! de acum o sa facem iesirea asta saptamanal (vineri seara sau sambata), sau daca nu macar o data la 2 saptamani.

35 de masini in conditiile in care pe liste erau 15, eu zic ca e foarte bine. data trecuta toti au zis ca vin si ne-am strans 9 pana la urma si am baut o cafea ca de protest nu se putea pune problema. nu stiu ce s-a intalmplat de djjonbv nu mai da nici un semn, ca el zicea ca vine, dar...

si cu autorizatiile, cine a fost ieri a vazut. statea militia si se uita, nu avea ce sa faca. nici n-au coborat din masina!

iar de afise, ele erau, am vazut un teanc la cineva in mana cand ne-am adunat in parcare la ora 16 (probabil nu erati toti sositi).

p.s. azi trebuie sa apara stirile si pe national! link-ul de mai sus e realitatea brasov.

Last edited by B 83 RMJ; 08-01-11 at 09:29.
B 83 RMJ is offline   Reply With Quote
Old 08-01-11, 10:21   #17
Cipri10

Stage 5
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 411
Member of:
[CHEVROLET]
Default Re: Poze si filmulete Boicot Brasov 07/01/2011

Pai eu am adus afise dar daca nu a vrut nimeni
Cipri10 is offline   Reply With Quote
Old 08-01-11, 11:00   #18
djandrewbv

Stage 4
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 174
Default Re: Poze si filmulete Boicot Brasov 07/01/2011

Quote:
Originally Posted by Cipri10 View Post
Pai eu am adus afise dar daca nu a vrut nimeni
Nu am stiut ca ai avt afise...chiar ma intrebam ca de ce nu sunt, vazusem pe un Golf alb parca 2 afise.Data viitoare e bine de stiut.
djandrewbv is offline   Reply With Quote
Old 09-01-11, 03:01   #19
dany12epz

Stage 5
 
dany12epz's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 452
Default Re: Poze si filmulete Boicot Brasov 07/01/2011

Am dat de un articol incredibil
Titlul lui este urmatorul
Cum câştigă Petrom de patru ori mai bine decât anul trecut dacă produce şi vinde mai puţin?

http://wall-street.md/view_art.php?view_sub=56189651

"La nivel de piaţă vânzările totale de carburanţi au săzut cu 12%, iar cele din retail s-au contractat cu 6%. Noi am scăzut mai mult pentru că în 2009 am avut multe vânzări de păcură. Oricum, la nivel de piaţă cred că până la sfârşitul anului vom avea pe partea de retail o scădere de 10%, iar pentru 2011 este dificil să fac o predicţie pentru că evoluţia va depinde foarte mult de măsurile de relansare care vor fi luate şi de efectul acestora", a mai precizat Mariana Gheorghe, CEO al Petrom

În contextul în care compania nici nu a produs mai mult şi nici nu a vândut mai multă motorină şi benzină, rezultatele bune sunt explicate în mare parte prin creşterea preţurilor atât la petrol, cât şi la carburanţi.

"Iniţial, concurenţa pe client a dus la o scădere a preţurilor, dar apoi au intervenit mai mulţi factori independenţi de noi care au dus la majorarea acestora cum ar fi creşterea TVA sau creşterea cotaţiilor internaţionale", explică Gheorghe.

Producţia, mina de aur

Pe partea de explorare şi producţie, care reprezintă practic bogăţia Petrom, compania a raportat un profit operaţional (EBIT) de 1,7 miliarde de lei (427 de milioane de euro), aproape dublu comparativ cu perioada similară a anului trecut, chiar şi pe fondul unei scăderi de 3% a producţiei.

Daca cititi printre randuri veti realiza ca astia fac profituri imense si pe timp de criza si toate pe seama noastra...daca lor le scad vanzarile ei cresc preturile pentru ca noi suntem slabi si mergem in continuare sa le cumparam benzina...cand in orice stat civilizat astfel de practici nu isi au locul caci sunt taxate imediat de consumatori prin actinui multiple de protest in care se mobilizeaza toata populatia.
OAMENI BUNI NU LE MAI CALCATI PRAGUL BENZINARIILOR SA AI INVATAM MINTE,REDUCETI CONSUMUL SI MERGETI LA LUK OIL SI ROMPETROLtrebuie sa le reducem vanzarile la maxim astia sunt atat de nesimtiti
dany12epz is offline   Reply With Quote
Old 09-01-11, 08:16   #20
Robert Coca
Peugeot Driver

Stage 5
 
Robert Coca's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 2,062
Member of:
[4Rally]
[PEUGEOT]
Default Re: Poze si filmulete Boicot Brasov 07/01/2011

Sa alimentezi tu linistit de la Lukoil...
Robert Coca is offline   Reply With Quote
Old 09-01-11, 13:13   #21
dany12epz

Stage 5
 
dany12epz's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 452
Default Re: Poze si filmulete Boicot Brasov 07/01/2011

Quote:
Originally Posted by Robert Coca View Post
Sa alimentezi tu linistit de la Lukoil...
Aseara a fost prima oara cand am alimentat de la Luk oil....povesti am auzit destule despre apa in bezina sau ca este mai proasta despre multe firme....daca ai avut probleme cu ea da-mi un raspuns de la OPC ca daca ai fost tepuit ai sunat acolo nu???
Poti sa bagi de unde vrei tu noi nu te obligam vad ca esti gica contra si benzina de la Petrom iti place cel mai mult....cu totii trebuie sa facem sacrificii ca sa avem rezultate....nu am zis ca lumea sa meraga la mol sau Agip pentru ca acestia se alimenteaza de la Petrom.
dany12epz is offline   Reply With Quote
Old 09-01-11, 13:22   #22
Robert Coca
Peugeot Driver

Stage 5
 
Robert Coca's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 2,062
Member of:
[4Rally]
[PEUGEOT]
Default Re: Poze si filmulete Boicot Brasov 07/01/2011

Motorina.

Prietene poti sa alimentezi de unde vrei. Putin ma intereseaza. Mi-a inghetat iarna trecuta motorina de la Lukoil si mi-a ajuns. Chiar crezi ca daca 100 de masini nu alimenteaza 2 zile (tot tre sa te misti cu masina si o sa te aprovizionezi cu o zi inainte) o sa se rezolve ceva?

Suntem prea putini cei care vrem treaba asta. Multa lume nu se deranjeaza pentru ca stie ca nu o sa se ajunga nicaieri.
__________________

#Peugeot 306 Sedan 1.8TD Tel: 0748.313.819 | Y!M: coca_roby
Robert Coca is offline   Reply With Quote
Old 09-01-11, 13:42   #23
dany12epz

Stage 5
 
dany12epz's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 452
Default Re: Poze si filmulete Boicot Brasov 07/01/2011

Quote:
Originally Posted by Robert Coca View Post
Motorina.

Prietene poti sa alimentezi de unde vrei. Putin ma intereseaza. Mi-a inghetat iarna trecuta motorina de la Lukoil si mi-a ajuns. Chiar crezi ca daca 100 de masini nu alimenteaza 2 zile (tot tre sa te misti cu masina si o sa te aprovizionezi cu o zi inainte) o sa se rezolve ceva?

Suntem prea putini cei care vrem treaba asta. Multa lume nu se deranjeaza pentru ca stie ca nu o sa se ajunga nicaieri.
Asa spre informatioa ta de mult numai suntem 100 de masini...numai eu personal am un consum anual de 2500 litri ca mine sunt multi care renunta la OMV si PETROM
Daca noi nu facem nimic vrei ca altii sa ne ajute???....suna a tipicul de pomana romanaeasca ce spui tu.
Sa stii ca protestul asta nu e nou...l-au facut vcei din tari mai civilizate decat noi dar acolo nu au fost persoane ca tine sa astepte pomana de la altii ....acolo toti s-au raliat cauzei si chiar daca au avut de suferit 3 zile au crezut ca pe urma le va fi mai bine...fiind toti uniti le-a iesit.

Datorita acestor boicotori avem reactii in media,am atras atentia consumatorlor (cei mai importanti) odata cu noi si-au exprimat dezacordul si Transportatorii,Bnr-ul.

Am vazut aseara la realitatea declaratia Dl Adrian Vasilescu consilierul guvernatorului Bnr Mugur Isarescu si a deputatului PDL Daniel Oajdea
Datorita acestor boicoturi atragem atentia si unor oameni importanti din vaiat economica si politica a Romaniei.
Vreau sa va spun ca intr-o discutie neoficiala cu un demnitar din arcul guvernamental,am fost felicitati si mi s-a spus franc ca foarte bine facem si sa continuma sa punem o presiune cat mai mare pe benzinari caci numai atunci guvernul are o justificare pentru a intervenii.
"Cunoaşteti poziţia Băncii Naţionale, care a fost exprimată prin vocea guvernatorului, nu întelegem ce se întamplă pe piaţa carburanţilor şi de unde vin aceste scumpiri. Este de neînţeles această dinamică a preţurilor la benzină şi motorină, în condiţiile în care avem încă extracţii interne şi faţă de anii trecuţi un preţ mai rezonabil pe piaţa internaţională la ţiţei", a declarat Adrian Vasilescu.
"Avem de-a face cu un monopol privat care nu e bine gestionat de stat, de Consiliul Concurenţei. Românii sunt consumatori captivi. Nu putem cere oamenilor să meargă pe bicicletă ca să nu mai crească preţurile. Cei din Consiliul Concurentei ar trebui traşi la răspundere, poate chiar ar trebui să fie trimis la plimbare şi să fie puşi alţii în loc. Categoric nu îşi fac treaba", a declarat Daniel Oajdea, deputat PDL

Ei nu ne pot obliga sa mergem cu bicicleta insa noi ca si consumatori avem dreptul de a o face.
dany12epz is offline   Reply With Quote
Old 09-01-11, 14:21   #24
Cipri10

Stage 5
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 411
Member of:
[CHEVROLET]
Default Re: Poze si filmulete Boicot Brasov 07/01/2011

Dany, cred ca toti utilizatorii inca o ducem bine cu vedea asa ca nu trebe sa scrii chiar asa mare, e chiar enervat.

Sa nu alimentezi 3 zile e cea mai mare prostie, mai bine se merge si se blocheaza benzinaria, are alt efect mult mai fain.

Si vorba lui Roby decat sa imi *** masina cu benzina de la Lukoil sau alte cele mai bine bag de la omv/petrom.
Cipri10 is offline   Reply With Quote
Old 09-01-11, 14:32   #25
dany12epz

Stage 5
 
dany12epz's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 452
Default Re: Poze si filmulete Boicot Brasov 07/01/2011

Quote:
Originally Posted by Cipri10 View Post
Dany, cred ca toti utilizatorii inca o ducem bine cu vedea asa ca nu trebe sa scrii chiar asa mare, e chiar enervat.

Sa nu alimentezi 3 zile e cea mai mare prostie, mai bine se merge si se blocheaza benzinaria, are alt efect mult mai fain.

Si vorba lui Roby decat sa imi *** masina cu benzina de la Lukoil sau alte cele mai bine bag de la omv/petrom.
Este alegerea ta...sunt parerile tale dar sa stii ca nu suntem singura tara care protesteaza prin nealimentare acolo s-au obtinut rezultate datorita oamenilor care spre deosebire de roamani nu au conceptul de pomana...sa astepte de la altii salvarea
Cati v-ati strans la brasov 40 nu??
cate benzinarii blocati cu 40 de masini...doua doar cei care nu baga din statiile blocatre se pot duce si in alta parte nu...nici acesta nu este perfect numai noi putem sa il facem perfect... dar a atras atentia media si vor mai fi oameni care se vor ralia
Daca tu dupa toate motivele pe care le avem si pe care ni le arata toti analistii econmici mai continuii sa alimentezi de la petrom omv atunci dute linistit esti un caz pierdut...mai aud pe unii ca la mol e mai buna ca la petrom pe unii ca la agip e mai proasta ca la omv...fratilor astea 4 companii vand benzina si motorina de la petrom.
Daca vreti sa intelegeti bine daca nu eu nu oblig pe nimeni...nici in europa nimeni nu a fost obligat doar simtul civic a facut-o
Nu mai asteptati ca cineva sa vina sa ne salveze...am asteptat 40 de ani americanii si...tot noi am ajuns la limita suportabilitatii si am rabufnit
dany12epz is offline   Reply With Quote
Old 09-01-11, 15:55   #26
Cipri10

Stage 5
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 411
Member of:
[CHEVROLET]
Default Re: Poze si filmulete Boicot Brasov 07/01/2011

Da dar gandeste-te ca multi o sa bage inainte de zilele alea 3 cat pentru 4 zile, deci o sa obtina benzinariile profit de 3 ori mai mare cat sa echivaleze pt alea 3 zile cand nu se alimenteaza ... deci e exact acelasi lucru, pentru ca multi depind de masina si deci de combustibil.
Cipri10 is offline   Reply With Quote
Old 10-01-11, 15:09   #27
Razvi

Stock
 
Razvi's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 4
Default Re: Poze si filmulete Boicot Brasov 07/01/2011

Quote:
Originally Posted by costinbv View Post
eu zic ca a fost un real succes daca e sa il comparam cu intalnirea de data trecuta

imi pare rau ca nu am facut poze domnului cu fiatul marea rosu care a pus de 69 de bani

dupa ce am fost la gara la omv neam dus la petrom langa mec, eu am fost primul la pompa, iam zis lu ala sa imi bage de 30 de bani, omu a bagat de 80 de bani si iam cerut 50 de bani ca iam zis ca nam (bineinteles ca eu am pus pana la urma)
la caserie tanti aia a inceput sa rada cand a vazut 80 de bani dar dupaia era foarte mirata cand a vazut ca e bine. ma intreaba: da cat ai de gand sa mergi cu atata benzina, iam raspuns: tanti, cu Smartu asta merg pana la ploiesti cu 5 lei......(bineinteles ca ma crezut)....
Lasa colegu, ca mi-am facut singur poza si filmare, pentru posteritate, dar cred ca recordul il are fratele meu cu 15 bani, am sa scanez bonurile si-o sa le pun la loc de cinste...in aste vremuri TRISTE!!!!
P.S noi o sa venim mai multi, pe langa marea, citroen si sharan
Razvi is offline   Reply With Quote
Old 10-01-11, 15:17   #28
Robert Coca
Peugeot Driver

Stage 5
 
Robert Coca's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 2,062
Member of:
[4Rally]
[PEUGEOT]
Default Re: Poze si filmulete Boicot Brasov 07/01/2011

Am vazut multa lume cu camere de filmat, aparate... Chiar nu mai sunt materiale?
Robert Coca is offline   Reply With Quote
Old 10-01-11, 15:30   #29
B 83 RMJ

Stage 5
 
B 83 RMJ's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 512
Default Re: Poze si filmulete Boicot Brasov 07/01/2011

din cate am vazut au fost cei de la realitatea, mix 2 tv si antena. antena 1 brasov nu are site unde sa puna si stirile, iar la mix 2 m-am pierdut pe site-ul brasovultau.ro (cica e al lor).

cineva a zis ca erau 4 televiziuni, insa eu doar 3 am vazut.
B 83 RMJ is offline   Reply With Quote
Old 10-01-11, 21:08   #30
Robert Coca
Peugeot Driver

Stage 5
 
Robert Coca's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 2,062
Member of:
[4Rally]
[PEUGEOT]
Default Re: Poze si filmulete Boicot Brasov 07/01/2011

http://www.brasovultau.ro/Protest-cu...nti-41524.html

In dreapta sub filmuletu cu botezatu Protest cu bani mărunţi!
Robert Coca is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -