Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 02-10-12, 09:20   #16
ziemenz

Stage 5
 
ziemenz's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 701
Member of:
[BMW]
Default Re: masina lovita, trebuie sa fac RAR-ul

regulamentul intern rar spune asa:

Te prezinti cu masina, si daca ai itp facut la ea ti se verifica in mare jante, folie si orice altceva se poate verifica vizual. Daca nu corespunde ti se face raport si ti se retrage ITP-ul. M-am certat cu toti pana am ajuns la sefi si mi s-a explicat regulamentul lor. I-am intrebat de ce nu se prezinta pe SIT acest regulament sa nu venim ca curcile si mi-au spus ca ar exista.

M-am certat 2 ore sa-mi masoare decibelii la evacuare, "they whin", depaseam cu putin valorile din carte, nu mi s-a facut raport. Am revenit peste 2 zile cu spaga si s-a rezolvat instant. Intr-un final am reusit sa schimb si eu culoarea din talon. Am vazut un logan taxi cu amortizoarele din fata sarite din flanse pur si simplu, si-au luat hartiile lejer, probabil nu reprezentau un pericol public pt strazi .
ziemenz is offline   Reply With Quote
Old 02-10-12, 10:07   #17
Florian328

Stage 5
 
Florian328's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 1,071
Default Re: masina lovita, trebuie sa fac RAR-ul

nu stiu cum va respins ptr niste nimicuri k am fost ptr omologarea unui motor si nu sau luat absolut de nici o problema legata de masina,va pun si o poza cu masina sa vd cum arata in acel moment+k aveam folie pe fata,cauciucuri 245 si in carte am 235 plus evacurea si capota stramba k mi s-a deschis in mers
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	2012-03-24 15.38.50.jpg
Views:	193
Size:	729.3 KB
ID:	2568583  
Florian328 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -