Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Discutii generale

Reply
 
Thread Tools
Old 26-08-13, 22:07   #1
al3xxut2u

Stage 5
 
al3xxut2u's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 429
Default Problema sunet spate

Salutare tuturor. Am si eu nevoie de un raspuns, am un player pe masina cu 1 singura iesire RCA la care am conectat statia ce amplifica subwooferul si inca o statie care alimenteaza boxele fata. In meniul player-ului am o optiune de Subwoofer On/Off. Daca il las pe OFF se aud si boxele fata si cele spate la fel de tare, daca il dau pe ON boxele fata si wooferul se simt ca sunt amplificate adica sa aud mai tare dar in schimb boxele spate scad foarte mult, aproape ca nu se aud deloc. De ce? Exista rezolvare? Multam' anticipat.
__________________
*Multumeste-te cu ce ai iar daca n-ai nimic sa fii multumit ca n-ai...nici ce sa pierzi!
*VPM
al3xxut2u is offline   Reply With Quote
Old 28-08-13, 09:36   #2
al3xxut2u

Stage 5
 
al3xxut2u's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 429
Default Re: Problema sunet spate

Nimeni?
al3xxut2u is offline   Reply With Quote
Old 02-09-13, 06:39   #3
silviu.o

Stage 5
 
silviu.o's Avatar
 
Join Date: Apr 2012
Posts: 559
Member of:
[VW]
[Fiat]
[Competitor CNCA]
Default Re: Problema sunet spate

Pai ai subwooferul si boxele fata amplificate, si atunci cand ai full rage pe boxele fata e normal sa se auda mai tare decat cele spate care nu sunt amplificate. Cred ca, daca te joci un pic cu setarile, ai putea sa faci sa se auda cam la fel, dar nu vad de ce ai tine niste boxe amplificate la nivelul de sunet al unora neamplificate.
silviu.o is offline   Reply With Quote
Old 02-09-13, 11:16   #4
al3xxut2u

Stage 5
 
al3xxut2u's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 429
Default Re: Problema sunet spate

Am inteles dar cele de pe spate se aud mult mai incet decat ar fi normal, aproape ca se aud doar inaltele pe ele. Cand fac trecerea de la Subwoofer Off la On se simte cum le taie sunetul celor de pe spate nu doar ca se aud cele amplificate mai tare. As rezolva ceva cu un player cu 2 iesiri rca?
al3xxut2u is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -