Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Discutii generale

Reply
 
Thread Tools
Old 02-06-12, 17:47   #1
ROBERT_88ROB

Stage 5
 
ROBERT_88ROB's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,222
Member of:
[MERCEDES]
[AUDI]
Default Sfat achizitie difuzoare vw passat

Salut.Am un amic care vrea sa isi schimbe difuzoarele fata oem,masina este vw passat.Nu vrea sistem de competie doar sa la schimbe pe cele oem,vor fi amplificate de mp3 (Sony nustiu modelu,daca ajuta la ceva) iar bugetul ar fi 400 maxim 500 lei.
M-am gandit la urmatoarele sisteme:
-Helix Dark Blue B62c - http://www.*************/difuzoare-a...blue-b62c.html
-HERTZ Dieci DSK 165.3 -http://www.***********/car-sound/difuzoare-auto/hertz/dieci-dsk-165-3-7867.html
Pareri despre aceste difuzoare sau gasesc altceva mai bun in bani astia .Multumesc
__________________


.. _______ ..
o/______\o
(Oo\=i=/oO)
.U............U.
ROBERT_88ROB is offline   Reply With Quote
Old 03-06-12, 10:31   #2
silviu.o

Stage 5
 
silviu.o's Avatar
 
Join Date: Apr 2012
Posts: 559
Member of:
[VW]
[Fiat]
[Competitor CNCA]
Default Re: Sfat achizitie difuzoare vw passat

Amandoua sistemele pe care vrei sa iei par facute pentru amplificare nu sa mearga direct pe mp3. Ar trebui sa te interesezi inainte cum se aude direct pe mp3. Cel mai potrivit pare setul de helix, dar cel mai bine ar fi sa asculti inainte de a cumpara .
silviu.o is offline   Reply With Quote
Old 04-06-12, 09:48   #3
ROBERT_88ROB

Stage 5
 
ROBERT_88ROB's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,222
Member of:
[MERCEDES]
[AUDI]
Default Re: Sfat achizitie difuzoare vw passat

Quote:
Originally Posted by silviu.o View Post
Amandoua sistemele pe care vrei sa iei par facute pentru amplificare nu sa mearga direct pe mp3. Ar trebui sa te interesezi inainte cum se aude direct pe mp3. Cel mai potrivit pare setul de helix, dar cel mai bine ar fi sa asculti inainte de a cumpara .
Nu am unde sa le ascultat,din ce am citit aman2 seturile se aud bine direct pe amplificarea player'ului dar am cerut sfaturi sa fiu sigur ca se aud bine,alte pareri sugesti..
ROBERT_88ROB is offline   Reply With Quote
Old 20-06-12, 10:41   #4
Loop

Stage 5
 
Loop's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 513
Default Re: Sfat achizitie difuzoare vw passat

Ambele seturi sunt concepute sa mearga direct pe HU. Avand in vedere ca ambele sunt seturi bune, nu o sa gresesti indiferent de alegerea facuta.
Loop is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -