Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > Amplificatoare mono si multicanal

Reply
 
Thread Tools
Old 14-11-10, 16:28   #1
danielragea

Stock
 
danielragea's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 2
Default Cum folosesc "Remote Cntrol"

Buna seara, am un aplificator PHONOCAR PH320D, si are optiunea Reomte control , spuneti-mi va rog la ce foloseste "remote control". Detalii despre amplificator gasiti pe:
http://www.shopmania.it/shopping~onl...-13082082.html
danielragea is offline   Reply With Quote
Old 14-11-10, 17:56   #2
Loop

Stage 5
 
Loop's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 513
Default Re: Cum folosesc "Remote Cntrol"

Pai ce sa fie ? E practic un potentiometru care il pui undeva langa sofer si care il legi la amplificator. Se leaga de amplificator in mufa aia care seamana cu o mufa de telefon. Daca din HU poti sa setezi volumul la subwoofer e practic in plus chestia asta.
__________________
Sounds so good it hertz !
Loop is offline   Reply With Quote
Old 14-11-10, 18:37   #3
danielragea

Stock
 
danielragea's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 2
Default Re: Cum folosesc "Remote Cntrol"

Quote:
Originally Posted by Loop View Post
Pai ce sa fie ? E practic un potentiometru care il pui undeva langa sofer si care il legi la amplificator. Se leaga de amplificator in mufa aia care seamana cu o mufa de telefon. Daca din HU poti sa setezi volumul la subwoofer e practic in plus chestia asta.
OK..ms mult eram confuz in treaba asta, pt k pe masina unde au fost puse prima data avea si chestia aia, mufa bagata in remote si am zis k trebui sa il pun si eu la fel, dar se aude perfect asa...ms O seara placuta!
danielragea is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -