Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Craiova

Reply
 
Thread Tools
Old 31-01-07, 21:49   #1
Vialy

Vicepresedinte Insane Racers

Stage 5
 
Vialy's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 814
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[INSANE RACERS]
Default Hai sa facem ceva, impreuna !

Nu cred ca am ales prea bine numele topicului ... m-am chinuit 2 minute sa aleg un nume , dar am ajuns la concluzia ca nu, numele topicul conteaza ci mai degraba actiunea pe care vrem sa o facem !

Incercati sa-mi raspundeti la o intrebare :
Cum putem fii mai uniti ?
Va dau cel mai bun exemplu de care multi sufera si e foarte rau , o dau cotita putin ironica!
Nu incerca sa judeci o persoana dupa masina pe care o conduce ... ci mai intai incearca sa o cunosti si apoi " poti sa vb " !
Unii le au gata puse in brate de la parinti .... altii desi au primit-o cadou s-au chinuit si au investit bani din buzunarele lor , altii si-au cumparat masina din banii lor ! --- DECI nu trebuie sa ne JUDECAM ca ala e mai sarak sau ca ala e mai bogat ... urasc faza asta ! Atat timp cat omul nu e prost si vrea sa faca ceva si se pricepe cat de cat ... consider ca e binevenit !

Daca credeti ca putem face ceva in Craiova in COMUN ma refer la un eveniment , macar sa ne cunoastem mai bine si sa ne punem niste obiective
pe anul 2007 !

Stabilim o zi si o ora ?
__________________
NU MAI ESTE VALABIL
Vialy is offline   Reply With Quote
Old 31-01-07, 22:08   #2
gotty_inc

Stage 2
 
gotty_inc's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 39
Default Re: Hai sa facem ceva, impreuna !

DA e f bun numele topicului, il putem folosi k slogan

am mai citit si pe celalalt topic si am tot vrut sa postez, vad k tu esti cel mai entuziasmat k te tot zbati...k sa trec direct la subiect, sunt de acord cu tine si as ajuta cu cea mai mare placere atat eu cat si ceilalti membri, fiecare cu ce poate...dak nu se lipeste nimik de noi barem sa ne cunoastem intre noi k poate s-o lipi data viitoare.

cred k in weekend ar fi cel mai potrivit o intalnire!!
gotty_inc is offline   Reply With Quote
Old 31-01-07, 22:16   #3
sherbanel

Stage 2
 
sherbanel's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 26
Default Re: Hai sa facem ceva, impreuna !

Si eu as ajuta cu cea mai mare placere. Chiar daca poate o sa zica unii ''ce cauta puta asta de 16 ani aici'' eu tot sunt interesat si vreau sa ajut la organizarea unui eveniment, atata timp cat este legal, chiar daca nu am cum sa particip. Si eu sunt de acord cu faptul ca in week-end este cel mai bine sa se faca o intalnire si sa se stea la masa, la discutii. Si daca are cineva ceva cu mine in legatura cu faptul ca am 16 ani, macar sa imi spuna de la inceput pt ca nu sunt aici ca sa ma cert...
sherbanel is offline   Reply With Quote
Old 31-01-07, 22:47   #4
frozzen
BMW Driver

Stage 5
 
frozzen's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 409
Default Re: Hai sa facem ceva, impreuna !

Buna intiativa...puteti conta pe noi ca prezenta...doar sa precizati o ora si o locatie!!Cred ca daca ne-am intalni toti ca simpli pasionati de masini ar fi perfect..macar odata sa ne cunoastem ca impatimiti si nu ca membri ai cluburilor!
Un eveniment organizat de toti ar da dovada de unitate si ar duce la un viitor mai bun pt Craiova!Vb aia: unde's multi puterea creste!

Sa ne auzim cu bine.
__________________
frozzen is offline   Reply With Quote
Old 31-01-07, 22:54   #5
Vialy

Vicepresedinte Insane Racers

Stage 5
 
Vialy's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 814
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[INSANE RACERS]
Default Re: Hai sa facem ceva, impreuna !

Trebuie sa intelegem o chestie noi oltenii ... suferim prea mult de mandrie si de sefie !

Eu pot sa traiesc in continuare daca nu vine X sau Y .. sa stea de vorba cu mine sau cu altu si chiar nu ma afecteaza !

Dar cei care vor sa vina .. sa ne imprietenim cat mai multi ... sunt bine veniti !

Din 10 idei .. o fi una buna !
Vialy is offline   Reply With Quote
Old 01-02-07, 00:43   #6
Toto - BOD

Presedinte Insane Racers

Stage 5
 
Toto - BOD's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 843
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Hai sa facem ceva, impreuna !

Plecand de la ideea lansata de radu_LKV cu acea caravana (care mie personal mi se pare mai mult decat geniala), putem sa o asociem cu numele topicului acesta.

O idee e ca in fiecare oras sa se faca o urna in care sa se faca donatii pt o asociatie, orfelinat, azil de batrani sau orice altceva asemanator.

Sau pentru a atrage atentia mai multor trecatori se poate face o urna pentru voturi! Sa se dea o nota fiecarei masini din caravana, sau sa se voteze masina preferata, sau ceva! Nu trebuie neaparat sa fie un castigator, dar ar fi interesant.

Nu aruncati cu rosii stricate in mine daca nu va plac ideile mele, dar astfel pot sa vina si altele mai bune...

Din cate vad eu pe aceste topicuri sunt foarte multi dornici.
__________________
Proud driver of Renault Clio and Mazda Mx5

www.rensit.ro
www.clubclio.ro
Toto - BOD is offline   Reply With Quote
Old 01-02-07, 08:43   #7
dj16xxs

Vicepresedinte EXTREME RACING CLUB

Stage 5
 
dj16xxs's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,663
Member of:
[Moderators]
[Extreme Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[FORD]
Default Re: Hai sa facem ceva, impreuna !

Quote:
Originally Posted by Vialy View Post
Trebuie sa intelegem o chestie noi oltenii ... suferim prea mult de mandrie si de sefie !
tocmai de aceea am si renuntat....la cluburi,la intalniri la tot...si n-ai mai spus ceva...oltenii mai sunt si prosti!!!!! unii din ei chiar intrec orice masura!!!
__________________
FORD MONDEO MK3-2006
MINI COOPER R56-2008
HYUNDAI I30-2013
dj16xxs is offline   Reply With Quote
Old 01-02-07, 10:25   #8
timber

Stage 1
 
timber's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 17
Default Re: Hai sa facem ceva, impreuna !

toto nu arunca nimeni cu rosii in tine , sunt bune ideiile tale si sunt de acord cu ele pacat ca nu m-am gandit io la ele . Hai sa stabilim totusi o zi si o ora la care sa ne italnim sa vorbim mai amanuntit. Vineri pe la 9 e bine?
timber is offline   Reply With Quote
Old 01-02-07, 12:57   #9
dj16xxs

Vicepresedinte EXTREME RACING CLUB

Stage 5
 
dj16xxs's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,663
Member of:
[Moderators]
[Extreme Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[FORD]
Default Re: Hai sa facem ceva, impreuna !

Quote:
Originally Posted by timber View Post
toto nu arunca nimeni cu rosii in tine , sunt bune ideiile tale si sunt de acord cu ele pacat ca nu m-am gandit io la ele . Hai sa stabilim totusi o zi si o ora la care sa ne italnim sa vorbim mai amanuntit. Vineri pe la 9 e bine?
stabiliti o zi cand vreti voi dar in WEEK-END.....
dj16xxs is offline   Reply With Quote
Old 01-02-07, 13:11   #10
Vialy

Vicepresedinte Insane Racers

Stage 5
 
Vialy's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 814
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[INSANE RACERS]
Default Re: Hai sa facem ceva, impreuna !

Eu as propune Sambata ... ca toata lumea e libera !

Sambata la 8 ? la universitate sau primarie ? desi nu sunt locuri de parcare pt toti ... dar vedem noi unde mergem ..... !
Vialy is offline   Reply With Quote
Old 01-02-07, 14:30   #11
dj16xxs

Vicepresedinte EXTREME RACING CLUB

Stage 5
 
dj16xxs's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,663
Member of:
[Moderators]
[Extreme Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[FORD]
Default Re: Hai sa facem ceva, impreuna !

Quote:
Originally Posted by Vialy View Post
Eu as propune Sambata ... ca toata lumea e libera !

Sambata la 8 ? la universitate sau primarie ? desi nu sunt locuri de parcare pt toti ... dar vedem noi unde mergem ..... !
e ok....dar daca e frig ne retragem undeva....
dj16xxs is offline   Reply With Quote
Old 01-02-07, 16:23   #12
Toto - BOD

Presedinte Insane Racers

Stage 5
 
Toto - BOD's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 843
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Hai sa facem ceva, impreuna !

eu vin, dar nu pot sa stau mia mult de o ora ca am niste planuri mai vechi... scuze!
Toto - BOD is offline   Reply With Quote
Old 01-02-07, 16:24   #13
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Hai sa facem ceva, impreuna !

Daca tot venii vorba de eveniment organizat "in comun" . Unde-s multi sunt multe idei , unde-s multi "sefi" sunt si mai multe idei si mai multe orgolii si discutii si asa mai departe.
Daca tot vreti sa facem o smecherie ..*****ieti aici cine e dispus sa contribuie atat financiar CAT SI PRACTIC la turnarea unui covor asfaltic pe pista de la aeroport...nu cred ca are nimeni nimic impotriva si cred ca e pt. binele tuturor ... asa ca iesim noi toti la un suc si discutam n-o sa se asfalteze pista singura si tot noua ne troncane curu in masina cand mergem acolo.
Se alege prafu de orasu asta....am vazut aseara niste chestii............

P.S. stiu ca yo-s cel mai negativist de pe topic dar am motive intemeiate sa fiu asa......toti vor sa faca rahatu praf si cand e de facut...."am treaba" , "am de invatat" ..etc !
__________________
Many Hearts But One Soul - ACS Ghost Racing Team !

Last edited by Al3xius; 01-02-07 at 16:28.
Al3xius is offline   Reply With Quote
Old 01-02-07, 17:37   #14
frozzen
BMW Driver

Stage 5
 
frozzen's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 409
Default Re: Hai sa facem ceva, impreuna !

Quote:
Originally Posted by Al3xius View Post
Daca tot vreti sa facem o smecherie ..*****ieti aici cine e dispus sa contribuie atat financiar CAT SI PRACTIC la turnarea unui covor asfaltic pe pista de la aeroport...nu cred ca are nimeni nimic impotriva si cred ca e pt. binele tuturor ... asa ca iesim noi toti la un suc si discutam n-o sa se asfalteze pista singura si tot noua ne troncane curu in masina cand mergem acolo.
Se alege prafu de orasu asta....am vazut aseara niste chestii............
e o idee buna sa amenajezi aceea pista! problema se pune altfel...dupa ce facem noi toata smecheria asta esti sigur ca nu ne vor impiedica dupaia sa organizam curse pe ce modificam noi?daca tot vine vorba sa torni asfalt sa faci drum...mai bine o faci pe teren privat pt ca aeroportu functioneaza acum (cel putin 3 luni iar daca se dovedeste profitabil va ramane deschis mult timp).
frozzen is offline   Reply With Quote
Old 01-02-07, 17:51   #15
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Hai sa facem ceva, impreuna !

Ce ti-am scris pe Craiovaforum e valabil si aici !
Al3xius is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -