Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Craiova

Reply
 
Thread Tools
Old 18-01-07, 21:30   #1
sherbanel

Stage 2
 
sherbanel's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 26
Default Evenimente auto in Craiova - idei practice

Am deschis acest topic pentru a ne informa si a ne organiza mai usor despre viitoarele curse ce vor avea loc in Craiova. Cu totii stim ca de fapt nu exista nici o modalitate de a ne informa cu privire la cursele ce vor avea loc, singura reclama care se face cu privire la aceste competitii este doar prin intermediul unor postere lipite p 2-3 stapli din loc in loc, pe care cel mai probabil nimeni nu le citeste sau, cum mi sa intamplat mie, sa citesc afisul dupa 2 zile de la terminarea evenimentului. Ii rog pe toti care au informatii despre cursele ce vor avea loc in Craiova sa posteze pe acest topic. Va multumesc anticipat!
sherbanel is offline   Reply With Quote
Old 18-01-07, 21:41   #2
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Ceva curse in Craiova?

Quote:
Originally Posted by sherbanel View Post
Am deschis acest topic pentru a ne informa si a ne organiza mai usor despre viitoarele curse ce vor avea loc in Craiova. Cu totii stim ca de fapt nu exista nici o modalitate de a ne informa cu privire la cursele ce vor avea loc, singura reclama care se face cu privire la aceste competitii este doar prin intermediul unor postere lipite p 2-3 stapli din loc in loc, pe care cel mai probabil nimeni nu le citeste sau, cum mi sa intamplat mie, sa citesc afisul dupa 2 zile de la terminarea evenimentului. Ii rog pe toti care au informatii despre cursele ce vor avea loc in Craiova sa posteze pe acest topic. Va multumesc anticipat!
S-au impartit si flyere, s-au pus si afise , s-a anuntat si pe forumuri , s-a plimbat si masina cu boxe pe ea care anunta cursa , s-a facut si spot la Kiss Fm si in Revista Zile si Nopti.Promovare se face ...
__________________
Many Hearts But One Soul - ACS Ghost Racing Team !
Al3xius is offline   Reply With Quote
Old 18-01-07, 21:50   #3
sherbanel

Stage 2
 
sherbanel's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 26
Default Re: Ceva curse in Craiova?

atunci nam fost io atent, oricum nu strica sa se shtie mai din timp...
sherbanel is offline   Reply With Quote
Old 18-01-07, 22:07   #4
Laure2fast
Oltcit Driver

Stage 5
 
Laure2fast's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,185
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[VW]
Default Re: Ceva curse in Craiova?

Quote:
Originally Posted by sherbanel View Post
atunci nam fost io atent, oricum nu strica sa se shtie mai din timp...
cand se va organiza sa fii sigur ca o sa se anunte din timp
Laure2fast is offline   Reply With Quote
Old 19-01-07, 11:00   #5
dj16xxs

Vicepresedinte EXTREME RACING CLUB

Stage 5
 
dj16xxs's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,663
Member of:
[Moderators]
[Extreme Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[FORD]
Default Re: Ceva curse in Craiova?

nu avem unde in primul rand...ostilitati din partea politiei,primariei,conducerii aeroportului...sunt manevre,intelegeri facute intre ACR si restul....atata timp cat sunt acceasi EDILI...noi nu vom mai face nimic...si ma refer la mine si la ai mei...am incercat sa facem ceva si din start mi s-a spus NU....nu putem...asa...asa....asa...am primit "ordine"....cine stie cunoste...nu mi-e frica de nimeni si nici sa dau nume nu mi-e frica...
__________________
FORD MONDEO MK3-2006
MINI COOPER R56-2008
HYUNDAI I30-2013
dj16xxs is offline   Reply With Quote
Old 19-01-07, 13:47   #6
NSL_Doru

Stage 5
 
NSL_Doru's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 467
Default Re: Ceva curse in Craiova?

Poate se vor mai face dar tot cu ACR pentru ca ALTFEL NU SE POATE ! DIN PACATE ! Oricum sper ca ati observat ca am evitat timp de 2 ani orice colaborare de tipul pupat in cur pentru o cursa facuta pe munca si banii nostrii doar de dragul de a o face si pentru ca altii sa profite de pe urma noastra a tuturor. Intr-adevar altfel nu s-a putut si probabil nu se va putea prea curand. Fara sa vrem in final doar din dorinta de "a ne da" suntem partasi la mizeria si batjocura lor. Mergeti si ceretii lui Solomon pentru 4 ore o locatie din Craiova pentru "liniute". Explicatii ce inseamna cursele pentru Craivoa sau ce au insemnat odata, inceracti sa il convingeti sa ii spuneti ca organizarea unor astfel de evenimente "ad-hoc" sau fara autorizatie poate crea pericol social sau evenimente neplacute pe strazi si vreau sa va aud ce raspuns va da ! Apoi mergeti si il votati in continuare ... Subiectul poate fi dezvoltat foarte mult ... Piticu va poate spune si el foarte multe ... de fapt daca vreti o facem aici ... public pe mine nu ma deranjeaza si nici nu am de ce sa imi fie teama ! Asa ca ... dati-mi apa la moara !
NSL_Doru is offline   Reply With Quote
Old 19-01-07, 14:24   #7
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Ceva curse in Craiova?

Dorule, fara sa mi-o iei in nume de rau mi se pare deplasat postul tau . Piticu` stie ce vorbeste pt. ca ei au colaborat cu ACR-u si stiu cum sta treaba..dar sa spui ca : "Oricum sper ca ati observat ca am evitat timp de 2 ani orice colaborare de tipul pupat in cur pentru o cursa facuta pe munca si banii nostrii doar de dragul de a o face si pentru ca altii sa profite de pe urma noastra a tuturor." mi se pare ca nu prea esti modest deloc. Inainte de cei 2 ani in care ati "evitat orice colaborare" ce a organizat NSL Craiova ? Sau noi dak colaboram cu ACR inseamna ca-i pupam in cur ? ...te inseli !
Crede-ma ca Ghost-u daca colaboreaza cu acr nu face cursa pt. tine Doru , sau pt. mine sau pt. x ...stii ca ti-am zis ceva la ultima cursa cand erai intr-un loc in care nu aveau voie spectatorii si faceai scandal ca vrei mai in fata... tocmai de-aia poate o sa luam si noi o pauza de 2 ani sa vedem unde o sa se ajunga. Anul trecut au fost 6-7-8 curse, anul asta au fost doar 3 ....cred ca ar trebui sa ne dea ceva de gandit chestia asta.

Solutii exista dar tre` sa si vrei sa faci ceva..si nu ma refer numai la colaborari cu ACR-ul . Se poate si altfel !
Al3xius is offline   Reply With Quote
Old 19-01-07, 14:57   #8
dj16xxs

Vicepresedinte EXTREME RACING CLUB

Stage 5
 
dj16xxs's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,663
Member of:
[Moderators]
[Extreme Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[FORD]
Default Re: Ceva curse in Craiova?

Quote:
Originally Posted by Al3xius View Post
Dorule, fara sa mi-o iei in nume de rau mi se pare deplasat postul tau . Piticu` stie ce vorbeste pt. ca ei au colaborat cu ACR-u si stiu cum sta treaba..dar sa spui ca : "Oricum sper ca ati observat ca am evitat timp de 2 ani orice colaborare de tipul pupat in cur pentru o cursa facuta pe munca si banii nostrii doar de dragul de a o face si pentru ca altii sa profite de pe urma noastra a tuturor." mi se pare ca nu prea esti modest deloc. Inainte de cei 2 ani in care ati "evitat orice colaborare" ce a organizat NSL Craiova ? Sau noi dak colaboram cu ACR inseamna ca-i pupam in cur ? ...te inseli !
Crede-ma ca Ghost-u daca colaboreaza cu acr nu face cursa pt. tine Doru , sau pt. mine sau pt. x ...stii ca ti-am zis ceva la ultima cursa cand erai intr-un loc in care nu aveau voie spectatorii si faceai scandal ca vrei mai in fata... tocmai de-aia poate o sa luam si noi o pauza de 2 ani sa vedem unde o sa se ajunga. Anul trecut au fost 6-7-8 curse, anul asta au fost doar 3 ....cred ca ar trebui sa ne dea ceva de gandit chestia asta.

Solutii exista dar tre` sa si vrei sa faci ceva..si nu ma refer numai la colaborari cu ACR-ul . Se poate si altfel !
cursele nu se fac nici pentru mine,nici pentru doru,nici pentru al3xius....cursele se fac in primul rand pentru lumea auto...se baga o gramada de bani in masini si ar trebui un cadru legal ca masina ta sa fie vazut...cine a bagat bani in masina si cineva ii spune bravo imi place ii creste inima...stiu eu ce vb...apoi pentru mandia ta..sau a clubului...eu am facut eventul ala...si pentru bani...pentru ca se pot face bani cinstiti...oricum nu deajuns muncii dar raman ceva...sunt bani munciti si nefurati...asa ca motive sa faci curse sunt multe....poate in viitorul apropiat vom colabora cu cineva din craiova si aici ma refer in spercial la persoanele din club...nu ma mai intereseaza ideea de club....aceste CLUBURI nu isi mai au rostul...si aici ma refer sa te bati cu mana in piept...eu clubul x...am facut...nu frate...eu cu ala si cu ala...am facut!!!d.p.d.v. extreme pentru mine exista numai in acte...atat!!!...

ps:aviz amatorilor...am locatia unui event...legal!!!....adica stiu unde putem inchiria pentru ceva foarte TARE! ASTEPT...

Last edited by dj16xxs; 19-01-07 at 15:00.
dj16xxs is offline   Reply With Quote
Old 19-01-07, 19:07   #9
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: Ceva curse in Craiova?

Quote:
Originally Posted by dj16xxs View Post
ps:aviz amatorilor...am locatia unui event...legal!!!....adica stiu unde putem inchiria pentru ceva foarte TARE! ASTEPT...
asteptam si noi
eventul ..........legal....
bafta piticule..in continuare
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 19-01-07, 21:42   #10
sherbanel

Stage 2
 
sherbanel's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 26
Default Re: Ceva curse in Craiova?

culmea stiti care este, ca una peste alta am sar gasi un loc pentru curse, da piticu are dreptate. iti trebuie pile. bani sa zicem k se gasesc k pune x mai pune y trebuie, sa tragem tare nu puteti voi sami spuneti mie k pt craiova nu inseamna nimic aceste curse, dak nar interesa p nimeni, nai mai vedea atatea masini tunate p strazi, oameni kre vor sa faca o liniuta, din placere, nu pentru bani, nici pt glorie, doar pt placere, placerea d a face curse, e in sangele nostru fratzilor. e greu d c sa nu recunosc, da credetzi k dak stam shi vorbim p forumuri treburile se rezolva? traim in romania unde guverneaza cei care stau p o parte p scaun din cauza portofelului gros, e greu da orice e posibil. al3xius, nu te supara p mine k iti zic, da o colaborare q ACR nu mi se pare o rusine, ba mai mult oricine incearca sa faca ceva, sa schimbe lucrurile in craiova si nu numai ar trebui aclamat, incurajat ar trebui sa i se ridice statuie. no offence. piticule, bafta in continuare!!!
sherbanel is offline   Reply With Quote
Old 19-01-07, 22:46   #11
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Ceva curse in Craiova?

Quote:
Originally Posted by sherbanel View Post
al3xius, nu te supara p mine k iti zic, da o colaborare q ACR nu mi se pare o rusine, ba mai mult oricine incearca sa faca ceva, sa schimbe lucrurile in craiova si nu numai ar trebui aclamat, incurajat ar trebui sa i se ridice statuie. no offence. piticule, bafta in continuare!!!
Nu ma supar dar inainte de a purta un dialog civilizat, treci, te rog, pe la topicul cu prezentari(care sincer nu stiu pe unde mai e asa ca poti sa faci lucrul asta aici sa stim si noi cu cine stam de vorba) ! E parerea ta si ti-o respect dar daca ti se pare o rusine argumenteaza !
Ia zi-ne cum ai proceda tu ?
Da-o dreaq de statuie ca nu face nimeni curse sa i se ridice statuie...cursele se fac din pasiune, sau cel putin asa ar fi normal ! Iar la ora asta cand postez ca sa faci curse LEGALE in Craiova tre sa vb cu ACR-u inainte, cine poate sa-mi demonstreze contrariul il rog sa o faca!
Al3xius is offline   Reply With Quote
Old 19-01-07, 22:54   #12
sherbanel

Stage 2
 
sherbanel's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 26
Default

tocmai k nu mise pare o rusine, iar d faza q statuia dadeam un exemplu. normal k nimeni nu face curse pt statuie, ci din placere. sigur k trebuie sa te intelegi q ACR-ul, k altfel nu rezolvi nimic. cat despre prezentat, sunt nou, nai mai auzit d mine. iti dau idul d messenger dak vrei sa vb q mine.

o sa caut topicul cu prezentari maine si o sa dau detalii akolo. si nu e vorba d cum as proceda eu, pt k momenat eu nu sunt in masura sa organizez curse si altfel de competitzii. eu zic un singur lucru k trebuie sa fim uniti, pana la urma o sa se rezolve si treaba asta, dar nu singura...

Last edited by Gabi; 19-01-07 at 23:17.
sherbanel is offline   Reply With Quote
Old 19-01-07, 23:04   #13
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Ceva curse in Craiova?

Quote:
Originally Posted by sherbanel View Post
o sa caut topicul cu prezentari maine si o sa dau detalii akolo. si nu e vorba d cum as proceda eu, pt k momenat eu nu sunt in masura sa organizez curse si altfel de competitzii. eu zic un singur lucru k trebuie sa fim uniti, pana la urma o sa se rezolve si treaba asta, dar nu singura...
De ce sa nu fii in masura? Poate la urmatoarea cursa dai si tu o mana de ajutor !
Al3xius is offline   Reply With Quote
Old 20-01-07, 00:37   #14
dj16xxs

Vicepresedinte EXTREME RACING CLUB

Stage 5
 
dj16xxs's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,663
Member of:
[Moderators]
[Extreme Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[FORD]
Default Re: Ceva curse in Craiova?

problema curselor si evenimentelor auto in general....se rezuma ca si la guvern-un bilietel sau un telefon scurt...da stia ma ocup eu...nu se baga nimeni! si gata!!!

nu am nimic cu acr-ul dar sunt depasiti de situatie si ceea ce se intampla acum in ROMANIA...ii depaseste

exp:in campionat(cnr) sunt 2 federatii da?
1.fras-pilotii...
2.frak-acr...
ce masini se dau la fras si ce masini se dau la frak?.....scurt....
ori ne lasa pe noi si ei doar sa vina,sa vada si sa plece...nu sa dea ordine...

cine stie cunoaste!!!
dj16xxs is offline   Reply With Quote
Old 20-01-07, 00:57   #15
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Ceva curse in Craiova?

Quote:
Originally Posted by dj16xxs View Post
ori ne lasa pe noi si ei doar sa vina,sa vada si sa plece...nu sa dea ordine...

cine stie cunoaste!!!
Tocmai asta e ideea !
Al3xius is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -