Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Cluj

Reply
 
Thread Tools
Old 15-12-06, 22:47   #1
GabiByte

Stage 5
 
GabiByte's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 788
Default Karting in Cluj

Am deschis topicu, pentru a putea scrie aici orice in legatura cu kartingul si locurile de agrement din Cluj pe tema aceasta.
Presupun ca nu suntem putini cei care mai mergem la karturi, asa ca nu vad de ce ar fi inutil topicul.
In fine, aici postati in principiu, intalniri, timpi, karturi bune sau rele, intamplari de la karting etc.

E clar ca vorbim de 2 locuri:

-Pista de karting din Gheorgheni
-Pista de karting de pe bulevardul muncii

Pentru cei care nu ati mai fost pe Muncii, in principiu, e intr-un depozit mare, o pista indoor destul de misto. Karturile sunt Michael Schumacher si suficient de rapide pentru pista respectiva. Pretul e de 230.000/10 minute. 3 minute sunt alocate pentru calificari iar 7 pentru cursa. Pot intra pana la 7 karturi pe pista. La sfarsitul turei veti primi o foaie cu timpii pe care i-ati scos in fiecare tura, media pe toate turele de pista, clasamentul pe ziua respectiva si jos veti gasi recordul de pista ca sa stiti la ce sa va raportati timpul.
Acum ca am deschis un topic separat, sper ca mai multa lume va da atentie si probabil reusim sa ne adunam cativa sa mai mergem din cand in cand acolo.
Daca ati reusit un timp extraordinar, postati-l aici. Eu de exemplu azi cand am mers am scos fastest lap 29:56. Pentru moment recordul pe tura e de 28:78 si nu se stie cine l-a stabilit, in orice caz planuiesc maine sa incerc sa il bat.
__________________
<a href="http://copycenter.alfasoft.ro">Copy Center Cluj</a>
GabiByte is offline   Reply With Quote
Old 15-12-06, 22:52   #2
DACIA-Wrc

Stage 5
 
DACIA-Wrc's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 4,203
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Karting in Cluj

bun timp da pe aia din gheorgheni cat ai scos?
recordul pistei ii de 37 si ceva de secunde ca du cart de 250cm3 preparat de campionat nu de agrement
__________________
Sa fi Om e o Intamplare, sa fi Domn e un Lucru Mare ! ! !
DACIA-Wrc is offline   Reply With Quote
Old 16-12-06, 01:46   #3
tekno

Stage 5
 
tekno's Avatar
 
Join Date: Jun 2003
Posts: 4,482
Member of:
[Old School Cars]
Default Re: Karting in Cluj

astazi m-am dat pentru prima data, am reusit 32.83 de cacat
tekno is offline   Reply With Quote
Old 16-12-06, 01:51   #4
lancerEvo

Stage 5
 
lancerEvo's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,128
Default Re: Karting in Cluj

29.47 cu o gramada de berbeci pe pista :d maine imi propun sub 28
lancerEvo is offline   Reply With Quote
Old 16-12-06, 09:11   #5
GabiByte

Stage 5
 
GabiByte's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 788
Default Re: Karting in Cluj

Dacia-Wrc: pe ala nu m-am cronometrat, oricum nu am cum sa il bat daca a fost scos cu kart mai tare decat cele de acolo.
lancerevo: si eu am reusit 29 cu alti 5 pe pista, dar azi ma duc numai cu inca cineva pe pista si atunci sper sa bat recordul.
tekno: cand te vei da a doua oara o sa vezi ca ti se va imbunatati timpul foarte mult, vei merge mai bine cu cel putin o sec si ceva. din prima nu ai cum sa scoti apropiat de record.
GabiByte is offline   Reply With Quote
Old 16-12-06, 10:53   #6
DACIA-Wrc

Stage 5
 
DACIA-Wrc's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 4,203
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Karting in Cluj

cu timpul incet incet se va obisnuii, la inceput totul ii greu
DACIA-Wrc is offline   Reply With Quote
Old 16-12-06, 16:58   #7
GabiByte

Stage 5
 
GabiByte's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 788
Default Re: Karting in Cluj

Am fost azi pentru o tura dar a fost de tot rahatu. Am mers pe la ora 3 si am prins karturile cu cauciucurile neincalzite. Dupa aceea ca sa fie si mai naspa am prins un kart care mergea mult mai slab ca celelalte, atentie la kartul 10. dupa aceea am aflat ca de fapt nu mergem 3 pe pista ci 6. de tot cacatu. am reusit un 31 chinuit. pur si simplu nu putea merge mai repede jegu ala de kart. le-am zis ca sa se uite un pic la kartu 10 si au spus ca merge bine. Deci aia care lucreaza acolo sunt niste habarnisti si jumatate. oricum o sa ma duc odata cand sunt incalzite cauciucurile si cer sa iau un alt kart unu care merge , ca mergand in conditiile acelea nu pot sa fac nimic.
GabiByte is offline   Reply With Quote
Old 16-12-06, 17:04   #8
RA_2fast4u
Ford Driver

Stage 5
 
RA_2fast4u's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 2,611
Member of:
[FORD]
[FOTO]
Default Re: Karting in Cluj

Quote:
Originally Posted by GabiByte View Post
Am fost azi pentru o tura dar a fost de tot rahatu. Am mers pe la ora 3 si am prins karturile cu cauciucurile neincalzite. Dupa aceea ca sa fie si mai naspa am prins un kart care mergea mult mai slab ca celelalte, atentie la kartul 10. dupa aceea am aflat ca de fapt nu mergem 3 pe pista ci 6. de tot cacatu. am reusit un 31 chinuit. pur si simplu nu putea merge mai repede jegu ala de kart. le-am zis ca sa se uite un pic la kartu 10 si au spus ca merge bine. Deci aia care lucreaza acolo sunt niste habarnisti si jumatate. oricum o sa ma duc odata cand sunt incalzite cauciucurile si cer sa iau un alt kart unu care merge , ca mergand in conditiile acelea nu pot sa fac nimic.
tu cate milioane dei pe karting? totusi mi se pare mult sa te duci odata la 3 zile.... de 4 ori numa si hop ca s-a dus 1 mil.... :/
RA_2fast4u is offline   Reply With Quote
Old 16-12-06, 17:29   #9
MixMaster

Stage 4
 
MixMaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 234
Default Re: Karting in Cluj

pai la 17 ani cum vrei sa conduci? sa faci si puscarie? lasa omul sa se distreze
MixMaster is offline   Reply With Quote
Old 16-12-06, 17:59   #10
tekno

Stage 5
 
tekno's Avatar
 
Join Date: Jun 2003
Posts: 4,482
Member of:
[Old School Cars]
Default Re: Karting in Cluj

si eu pe 10 am fost aseara, l-am intrebat pe unu dintre baeti care merge bine, a zis ca ala... nush ce sa zic, cu ce sa compar...
tekno is offline   Reply With Quote
Old 17-12-06, 01:41   #11
Antonio_tny

Stage 2
 
Antonio_tny's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 32
Default Re: Karting in Cluj

am fost si eu azi prima data si am scos 30 si ceva dar faza cu steagul albastru i cam nashpa, de ex era unu in spatele meu, mi-or facut aia semn sa il las sa treaca si dupa o curba i faceau lui semn sa trec eu. Pacat ca e asa scump, ca te prinde rau dar in 10 min numa imi fac pofta
Antonio_tny is offline   Reply With Quote
Old 17-12-06, 10:09   #12
DACIA-Wrc

Stage 5
 
DACIA-Wrc's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 4,203
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Karting in Cluj

apoi mno...asteapta pana la vara si iti faci cart si te duci pe pista din gheorgheni
oricum de la vara am inteles ca se va desfiinta si se face cartierul tineretul;ui sau cum s-o numi
DACIA-Wrc is offline   Reply With Quote
Old 17-12-06, 11:38   #13
GabiByte

Stage 5
 
GabiByte's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 788
Default Re: Karting in Cluj

Quote:
Originally Posted by tekno View Post
si eu pe 10 am fost aseara, l-am intrebat pe unu dintre baeti care merge bine, a zis ca ala... nush ce sa zic, cu ce sa compar...
Compara-l cu 3 sau cu 9 si o sa vezi ca acelea merg mult mai bine. Eu cu 3 paremise ca am reusit 29. spune-i la ala care pune lumea in karturi ca tu vrei kartu x si daca iti spune ca nu se poate aminteste-i cine i clientul. cel mai important e sa mergi dupa ora 6, atunci sunt incalzite bine cauciucurile si motoarele si merg karturile la potential maxim.
GabiByte is offline   Reply With Quote
Old 17-12-06, 11:39   #14
GabiByte

Stage 5
 
GabiByte's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 788
Default Re: Karting in Cluj

Quote:
Originally Posted by RA_2fast4u View Post
tu cate milioane dei pe karting? totusi mi se pare mult sa te duci odata la 3 zile.... de 4 ori numa si hop ca s-a dus 1 mil.... :/
am perioade in care merg si in care nu merg. eu acuma voi merge un pic mai des sa incerc sa scot sub 28.
GabiByte is offline   Reply With Quote
Old 19-12-06, 11:49   #15
Antonio_tny

Stage 2
 
Antonio_tny's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 32
Default Re: Karting in Cluj

28,ceva am scos ieri seara dar dupa ce te obisnuiesti parca nu mai i asa fain, iti vine sa i dai un pic in gura la kartu ala dar nu ai unde..
Dacia_wrc cartieru ala tineretului se face in lomb
Antonio_tny is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -