Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Piatra-Neamt

Reply
 
Thread Tools
Old 31-10-09, 07:54   #3196
otzy_007

Stage 3
 
otzy_007's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 84
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

wow. Asta mai trebuia. Tot orasul e o mare aglomeratie de sensuri unice si giratorii. Super. Pana la urma o sa trebuiasca sa ne luam elicoptere, ca sa putem fluidiza si mai bine traficul
otzy_007 is offline   Reply With Quote
Old 31-10-09, 09:22   #3197
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Deja este un singur sens pe Petru Rares! Atentie !!!!
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 31-10-09, 10:00   #3198
FLAME

Stage 5
 
FLAME's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 892
Member of:
[Hyundai]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by otzy_007 View Post
wow. Asta mai trebuia. Tot orasul e o mare aglomeratie de sensuri unice si giratorii. Super. Pana la urma o sa trebuiasca sa ne luam elicoptere, ca sa putem fluidiza si mai bine traficul

mai bine mergi pe jos ca's multe fire de troleu si altele(telefon internet etc.)
FLAME is offline   Reply With Quote
Old 31-10-09, 13:27   #3199
Teo MTM

Stage 5
 
Teo MTM's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 417
Member of:
[Opel]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by Ali_ump View Post
Deja este un singur sens pe Petru Rares! Atentie !!!!
De aseară este un singur sens ! Ochii pe indicatoare că vānează permise la greu băieţii buni !
Teo MTM is offline   Reply With Quote
Old 31-10-09, 19:28   #3200
buddy_lexx

Stage 5
 
buddy_lexx's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,477
Member of:
[KATANA TEAM]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by VaLeX View Post
Nu stiam de ce imi faceau flash-uri baietii de pe Dacia, nu stiam de noul sens, insa am inteles ca de abia de sambata se pune-n vigoare, asa ca astept sa-si ceara fiecare conducator auto , scuze pentru flash-urile date.
da... erau fanii tai wa valex..te salutau ))))

faza tare ce am patit eu... statea unu la semafor si avea rosu si el si eu... si il claxonez..si zic haide wa ca`i rosu ... si am trecut =))))))
sa mai mentionez ca tocmai depasisem masina de politie?)))
__________________
ex car : OPEL Astra 1.4i
now : ff2 1.6 tdci 2007 :X
buddy_lexx is offline   Reply With Quote
Old 31-10-09, 20:27   #3201
calibrafacebmw

Stage 3
 
calibrafacebmw's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 116
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

vand dacia nova (nt 12 nay) fab 2000 este pe injectie acte la zi pret 35 mil neg
calibrafacebmw is offline   Reply With Quote
Old 31-10-09, 21:13   #3202
stefan_88
Peugeot Driver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,634
Member of:
[PEUGEOT]
Exclamation Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by calibrafacebmw View Post
vand dacia nova (nt 12 nay) fab 2000 este pe injectie acte la zi pret 35 mil neg
Pentru a vinde /cumpara ceva fa-ti un topic aici https://forum.4tuning.ro/348-zona-com...i-talcioc.html
stefan_88 is offline   Reply With Quote
Old 31-10-09, 21:20   #3203
Scarto
Old School Cars

Stage 5
 
Scarto's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,028
Member of:
[2 Roti]
[Old School Cars]
[VW]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

De ce ziceti ca sensurile unice vor aglomera orasul ? Argumentati Eu zic ca vor fluidiza traficul. Lucrez ca sofer la o firma din oras si mergand zilnic cu masina in oras ... vad cam care e situatia. Va rog sa iesiti la o 'plimbare' dimineata intre 7.30 si 8 ... dupaamiaza intre 12 si 1 si seara intre 16.30 - 17 si sa vad atunci ce parere o sa aveti despre 'fluidizarea' traficului
__________________
Burn rubber, not your soul
Scarto is offline   Reply With Quote
Old 31-10-09, 21:37   #3204
Jok3r K10

Stage 5
 
Jok3r K10's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 937
Member of:
[VW]
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by Scarto View Post
De ce ziceti ca sensurile unice vor aglomera orasul ? Argumentati Eu zic ca vor fluidiza traficul. Lucrez ca sofer la o firma din oras si mergand zilnic cu masina in oras ... vad cam care e situatia. Va rog sa iesiti la o 'plimbare' dimineata intre 7.30 si 8 ... dupaamiaza intre 12 si 1 si seara intre 16.30 - 17 si sa vad atunci ce parere o sa aveti despre 'fluidizarea' traficului
E foarte bine cu sensurile unice ....dimineata de la Orion pina la Hotelul Ceahlau puteai face si cate 20 de minute....
Jok3r K10 is offline   Reply With Quote
Old 31-10-09, 22:11   #3205
RyaN-
VW Driver

Stage 5
 
RyaN-'s Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 484
Member of:
[VW]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

ah, si cum stau la panda baietii
RyaN- is offline   Reply With Quote
Old 31-10-09, 23:06   #3206
VaLeX
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
VaLeX's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 8,256
Member of:
[Opel]
[KATANA TEAM]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by Scarto View Post
De ce ziceti ca sensurile unice vor aglomera orasul ? Argumentati Eu zic ca vor fluidiza traficul. Lucrez ca sofer la o firma din oras si mergand zilnic cu masina in oras ... vad cam care e situatia. Va rog sa iesiti la o 'plimbare' dimineata intre 7.30 si 8 ... dupaamiaza intre 12 si 1 si seara intre 16.30 - 17 si sa vad atunci ce parere o sa aveti despre 'fluidizarea' traficului
Probabil ca fluidizeaza traficul, dar te gandesti putin la cei care stau pe DACIA ? Spre ex , ca sa te duci pana la Unic (care e la cateva sute de metri) , trebui sa inconjori jumate de oras, pe la Kaufland ...ajungi pe noul sens unic, faci sensul giratoriu, apoi mai faci un sens giratoriu si ai ajuns. Cam 2-3 Km. Bine, ca sa ajungi din nou pe Dacia , e mai usor. O sa le fie greu celor care stau pe Dacia (Pod, te compatimesc). Si nu ma refer doar ca sa mergi la Unic, am dat un exemplu, ca sa iesi spre centru (parc, spre muzeu ...etc) trebuie sa faci ocol. Trebuie sa ne obisnuim, asta e.
VaLeX is offline   Reply With Quote
Old 01-11-09, 00:56   #3207
buddy_lexx

Stage 5
 
buddy_lexx's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,477
Member of:
[KATANA TEAM]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by VaLeX View Post
Probabil ca fluidizeaza traficul, dar te gandesti putin la cei care stau pe DACIA ? Spre ex , ca sa te duci pana la Unic (care e la cateva sute de metri) , trebui sa inconjori jumate de oras, pe la Kaufland ...ajungi pe noul sens unic, faci sensul giratoriu, apoi mai faci un sens giratoriu si ai ajuns. Cam 2-3 Km. Bine, ca sa ajungi din nou pe Dacia , e mai usor. O sa le fie greu celor care stau pe Dacia (Pod, te compatimesc). Si nu ma refer doar ca sa mergi la Unic, am dat un exemplu, ca sa iesi spre centru (parc, spre muzeu ...etc) trebuie sa faci ocol. Trebuie sa ne obisnuim, asta e.
este o solutie la toata treaba asta ma... sa mearga cu spatele =)))))
buddy_lexx is offline   Reply With Quote
Old 01-11-09, 08:28   #3208
ThunderRa

Stage 5
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 343
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Sau sa mai mearga si pe jos pentru ca distanta la care faceti referire este extrem de mica si oricum ai ajunge mai repede pe jos decat motorizat...
ThunderRa is offline   Reply With Quote
Old 02-11-09, 09:22   #3209
FLAME

Stage 5
 
FLAME's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 892
Member of:
[Hyundai]
Default Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by Scarto View Post
De ce ziceti ca sensurile unice vor aglomera orasul ? Argumentati Eu zic ca vor fluidiza traficul. Lucrez ca sofer la o firma din oras si mergand zilnic cu masina in oras ... vad cam care e situatia. Va rog sa iesiti la o 'plimbare' dimineata intre 7.30 si 8 ... dupaamiaza intre 12 si 1 si seara intre 16.30 - 17 si sa vad atunci ce parere o sa aveti despre 'fluidizarea' traficului

sa vezi azi dimineata pe Petru Rares(scuzati cacofonia) cum era...mai bine se circula inainte cand nu era sens unic...iar in spate la Ceahlaul unde e sensul giratoriu la fel o aglomeratie...
__________________
FLAME is offline   Reply With Quote
Old 02-11-09, 14:52   #3210
sony_cristi
Peugeot Driver

Stage 5
 
sony_cristi's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 315
Member of:
[PEUGEOT]
Thumbs up Re: Cafeneaua nemţenilor de pe 4Tuning

Quote:
Originally Posted by Scarto View Post
De ce ziceti ca sensurile unice vor aglomera orasul ? Argumentati Eu zic ca vor fluidiza traficul. Lucrez ca sofer la o firma din oras si mergand zilnic cu masina in oras ... vad cam care e situatia. Va rog sa iesiti la o 'plimbare' dimineata intre 7.30 si 8 ... dupaamiaza intre 12 si 1 si seara intre 16.30 - 17 si sa vad atunci ce parere o sa aveti despre 'fluidizarea' traficului
ai mare dreptate e mult mai bine asa
sony_cristi is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -