Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Piatra-Neamt

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 04-02-11, 13:17   #31
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Propuneri moderator Piatra Neamt

Quote:
Originally Posted by ReLLaXX View Post
Alin... Nu aveai ce sa primesti in privat. Ti-am spus acum mai bine de 6 luni cand am avut de moderat in urma ta ca daca nu poti sa-ti faci treaba impartial, mai bine nu o faci. Eu pot sa delimitez foarte usor munca de moderare de orice altceva. Tu nu ai reusit. Si daca nu stii nici acum ce ai gresit, atunci nu are sens sa-ti explic. Stai si analizeaza ce am moderat eu aici in ultimele 12 luni (au fost cel putin 3 episoade mari si late, in care tu trebuia sa-ti faci treaba fara retineri). Daca nu aveam eu nimic de facut insemna ca tu ti-ai facut treaba cum trebuie.

StreetRacing... Cu tot respectul, posturile dublura pe topicuri diferite sunt considerate SPAM, si la 3 astfel de posturi sterse luati in mod normal BAN pe 7 zile, indiferent cata reclama platiti, si unde. Nu ma intereseaza legaturile si interesele voastre comerciale. Pe forum sunteti egali toti, si daca v-a placut un moderator care a vazut mai putine, va priveste. Nu incercati sa va sustineti punctul de vedere, nu aveti nici un argument serios. Daca "cel dinainte isi facea treaba destul de bine" v-ar fi moderat postarile si tu ai mai fi avut aprox o zi pana sa poti sa postezi, ca sa-mi raspunzi.

Voua, lui Alin si celor care mai insinuati diverse interese de piata, inainte sa va faceti de kko stati si judecati putin. Va sfatuiesc sa nu riscati aprecieri gresite la adresa mea, atata timp cat nu stiti despre ce vorbiti. Situatia de pe Piatra Neamt e in atentia noastra de mai bine de 6 luni. Deznodamantul acesta este EXCLUSIV urmarea celor petrecute pe forum.

Alin, nu ai fi fost la primul avertisment si la ultimul (acum mai bine de 6 luni) ti-am spus ca data viitoare nu o sa mai avem nici o discutie. Daca vrei mai multe explicatii, iti stau la dispozitie. Consider ca m-am tinut de cuvant. Urmareste sectiunea in urmatoarea perioada, vezi ce s-a schimbat si ce o sa se schimbe si intelege ce ar fi trebuit sa faci. Nu lua pozitia de victima, nu lucrezi de ieri la AudioClass. Daca tot insinuezi asta, ma gandesc ca trebuia sa ti se intample de mult.

Pe scurt, pentru ceilalti:

Moderatorul trebuie sa respecte si sa vegheze respectarea regulilor forumului, indiferent de factorii implicati. Sunteti in stare sa va alegeti unul dupa propriile criterii, foarte bine. Daca nu, gasim solutii.

Singurele noastre criterii sunt eficienta, impartialitatea si corectitudinea. Exista un regulament, acesta trebuie respectat. Sper ca e usor de inteles.
Eu stiu ce am avut de moderat si cand si e mai mult la mijloc decat stii sau crezi ca stii si nu m-am bagat am lasat sa o faca altii ca sa nu am eu de tras ca si asa le trag ale mele destule de pe urma "moderatorului" si nu numai! Intelege tu ce vrei din asta ...sau oricine sa inteleaga ce vrea



Nu sunt suparat ci bucuros , dar puteai macar sa spui cum faceai tot timpu : Domnu' vezi ca... sau dute dreacu ...asta e situatia...la revedere!
Nu e vorba nici de avertisment nici de preaviz nici de nimic , nu eram angajat...o faceam din placere nu inteleg de ce chestia cu avertismente si alea...

Nu insinuez nimic...nu pozez ca victima ca n-am de ce! Am asteptat totusi un mesaj ca pana la urma suntem pe un forum creeat din pasiune si urcat cu sprijinul multor prosti ca mine!

Sincer acum imi pare rau ca m-am lasat convins sa nu renunt la moderare acum mult timp

Numai bine!

Last edited by Ali_ump; 04-02-11 at 13:24.
Ali_ump is offline  
Old 04-02-11, 13:20   #32
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: Propuneri moderator Piatra Neamt

Quote:
Originally Posted by buddy_lexx View Post
sincer n-ai ce face... serios. II clar...totu se duce de rapa

l.e : Relaxx si daca nu se alege o persoana ce se va intampla??
Asta nu poate sa-mi spuna decat ca in cazul de fata comunitatea Piatra Neamt de care vorbeste si Alin nu este atat de bine cladita si unita cum crede (varianta asta e sustinuta si de alte incercari din trecut). Momentan am timp suficient incat sa moderez eu. Nu este o activitate pe care mi-o doresc, dar daca este necesar, am sa fac si acest lucru.
__________________
www.melodix.ro
ReLLaXX is offline  
Old 04-02-11, 13:28   #33
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: Propuneri moderator Piatra Neamt

Quote:
Originally Posted by Ali_ump View Post
Eu stiu ce am avut de moderat si cand si e mai mult la mijloc decat stii sau crezi ca stii si nu m-am bagat am lasat sa o faca altii ca sa nu am eu de tras ca si asa le trag ale mele destule de pe urma "moderatorului" si nu numai! Intelege tu ce vrei din asta ...sau oricine sa inteleaga ce vrea

Nu sunt suparat ci bucuros , dar puteai macar sa spui cum faceai tot timpu : Domnu' vezi ca... sau dute dreacu ...asta e situatia...la revedere!
Nu e vorba nici de avertisment nici de preaviz nici de nimic , nu eram angajat...o faceam din placere nu inteleg de ce chestia cu avertismente si alea...

Sincer acum imi pare rau ca m-am lasat convins sa nu renunt la moderare acum mult timp

Numai bine!

Alin, pentru mine lucrurile stau mult mai simplu. Moderez pe oricine si orice pe acest forum, de la Gratian pana la ultimul user, atata timp cat e conform regulamentului si stiu ca am dreptate. Ai astfel de retineri? Imi pare rau. Nu e activitatea potrivita pentru tine. Eu nu-s curios de nimic si de nimeni, atata timp cat stiu ca-mi fac treaba bine. Si nu intamplator, pot sa-mi fac analiza ultimlor 5 ani si sa sustin imaculat acest lucru.

Puteti sa va serviti si sa va impartiti interesele cum doriti. Chestia asta nu ma priveste si NU are legatura cu moderarea acestui forum. Poate altii gandesc altfel si actioneaza altfel, dar acesta este punctul meu de vedere.

Nu lua cuvantul "avertisment" in sensul dur. Tocmai, fiindca nu esti angajat si e o munca benevola, asta este un motiv in plus sa o faci DOAR daca poti sa o faci bine. In primul moment cand ai preferat sa lasi pe altii sa-ti faca treaba trebuia sa renunti. Era cel mai simplu, si era alegerea corecta!

Inca o data, nu transformati situatia intr-o tragedie. Nu e cazul. Si ca sa fiu cat se poate de clar. Inclusiv Alin se califica pentru fostul lui post, atata timp cat isi face treaba BINE, fara retinerile exprimate de el. Oricine poate sa faca asta se califica.

Last edited by ReLLaXX; 04-02-11 at 13:31.
ReLLaXX is offline  
Old 04-02-11, 13:30   #34
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: Propuneri moderator Piatra Neamt

PS: Alin, tocmai din RESPECT pentru acei "prosti ca tine", unde poti sa ma incluzi, daca iti aduci aminte, TREBUIA sa-ti faci treaba bine. Fata de toti, pana la ultimul.
ReLLaXX is offline  
Old 04-02-11, 13:38   #35
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Propuneri moderator Piatra Neamt

Quote:
Originally Posted by ReLLaXX View Post
Alin, pentru mine lucrurile stau mult mai simplu. Moderez pe orice si orice pe acest forum, de la Gratian pana la ultimul user, atata timp cat e conform regulamentului si stiu ca am dreptate. Ai astfel de retineri? Imi pare rau. Nu e activitatea potrivita pentru tine. Eu nu-s curios de nimic si de nimeni, atata timp cat stiu ca-mi fac treaba bine. Si nu intamplator, pot sa-mi fac analiza ultimlor 5 ani si sa sustin imaculat acest lucru.

Puteti sa va serviti si sa va impartiti interesele cum doriti. Chestia asta nu ma priveste si NU are legatura cu moderarea acestui forum. Poate altii gandesc altfel si actioneaza altfel, dar acesta este punctul meu de vedere.

Nu lua cuvantul "avertisment" in sensul dur. Tocmai, fiindca nu esti angajat si e o munca benevola, asta este un motiv in plus sa o faci DOAR daca poti sa o faci bine. In primul moment cand ai preferat sa lasi pe altii sa-ti faca treaba trebuia sa renunti. Era cel mai simplu, si era alegerea corecta!

Inca o data, nu transformati situatia intr-o tragedie. Nu e cazul. Si ca sa fiu cat se poate de clar. Inclusiv Alin se califica pentru fostul lui post, atata timp cat isi face treaba BINE, fara retinerile exprimate de el. Oricine poate sa faca asta se califica.
Singura problema este ca nu imi mai surade ideea dupa tot ce am vazut in acesti ani!

Multumesc oricum! Stati linistiti ca nu e nici o tragedie! Va veni altcineva si in sfarsit stau mai linistit in privinta telefoanelor
Succes in continuare
Ali_ump is offline  
Old 04-02-11, 13:41   #36
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: Propuneri moderator Piatra Neamt

Quote:
Originally Posted by Ali_ump View Post
Singura problema este ca nu imi mai surade ideea dupa tot ce am vazut in acesti ani!

Multumesc oricum! Stati linistiti ca nu e nici o tragedie! Va veni altcineva si in sfarsit stau mai linistit in privinta telefoanelor
Succes in continuare
Astept cu nerabdare telefoanele pe care le primeai. Iti promit 2 lucruri:

1) O sa-mi placa.
2) Perioada cu telefoanele o sa fie tare scurta.

Haideti sa revenim on-topic. Propuneri, idei?
ReLLaXX is offline  
Old 04-02-11, 13:41   #37
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Propuneri moderator Piatra Neamt

Quote:
Originally Posted by ReLLaXX View Post
PS: Alin, tocmai din RESPECT pentru acei "prosti ca tine", unde poti sa ma incluzi, daca iti aduci aminte, TREBUIA sa-ti faci treaba bine. Fata de toti, pana la ultimul.
M-am referit doar la mine si stiu eu si poate altii mai bine de ce! Nu m-am referit la alti moderatori sau colegi ca nu stiu ce au facut si cum!
Ali_ump is offline  
Old 04-02-11, 16:51   #38
GabelloU

Stage 5
 
GabelloU's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 385
Default Re: Propuneri moderator Piatra Neamt

Ali_ump sau Stefan_88 ..
GabelloU is offline  
Old 04-02-11, 17:39   #39
Teo MTM

Stage 5
 
Teo MTM's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 417
Member of:
[Opel]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Propuneri moderator Piatra Neamt

Ali_Ump
Teo MTM is offline  
Old 04-02-11, 20:31   #40
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Propuneri moderator Piatra Neamt

Fratilor voi sunteti pe naspa? Daca omu NU MAI VREA si NU MAI ESTE LASAT ce tot pusca mea il propuneti? nu aveti 2 clase sa cititi? (imi cer scuze pt unii).

In alta ordine de idei eu zic sa va lasam fara moderator sa vedem ce o sa se intample )...problema e ca tot forumul asta a devenit o bascalie adica toti ca's pe aici is dau niste aere de parca'i sufla lui Dzeu in ureche nu alta...EU PROPUN CA DIN CEI 3546457 MODERATORI CARE SUNT, sa trageti la sorti pe unul din ei si sa ia sub aripa si sectiunea piatra neamt. Period!

Eu nu am votat pe nimeni la bascalie ) am votat doar pe cine as pune la munca in folosul comunitatii, oameni care fac mizerie pe forum sa invete sa faca si curat deci a fost data cu manta dar voi ati inteles altceva.

Va salut, succes in gasirea "alesului"
morpheusmaster is offline  
Old 04-02-11, 21:19   #41
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: Propuneri moderator Piatra Neamt

Ce bine era daca erati alaturi de Alin cand chiar avea nevoie de sprijin... In fine.

morpheusmaster.... Interventiile tale sunt fie interpretate gresit, fie ignorate, fie....inutile. Nici eu nu inteleg mare lucru din ele. Hai totusi sa-i lasam pe cei din Piatra sa aleaga, daca vor si daca pot. Forumul asta este exact ce fac userii din el. Cu moderatorii in frunte.

Incercati sa pastrati discutia on topic, din momentul asta stergem ce e irelevant (o sa fac curatentie si pe restul paginilor).

Bafta!

Last edited by ReLLaXX; 04-02-11 at 21:32.
ReLLaXX is offline  
Old 04-02-11, 21:33   #42
sony_cristi
Peugeot Driver

Stage 5
 
sony_cristi's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 315
Member of:
[PEUGEOT]
Thumbs up Re: Propuneri moderator Piatra Neamt

sony_cristi
sony_cristi is offline  
Old 05-02-11, 09:21   #43
DarkNight_Racer

Stage 5
 
DarkNight_Racer's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 419
Default Re: Propuneri moderator Piatra Neamt

Pe Khristy cu siguranta il propun ca moderator!
DarkNight_Racer is offline  
Old 05-02-11, 18:12   #44
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: Propuneri moderator Piatra Neamt

1) K3nzo - Nu vad sa fii din Piatra Neamt, nu vad cu ce te priveste topicul. Esti complet pe langa subiect cu presupunerile si ar trebui sa ai grija mare la modul de exprimare fata de ceilalti participanti la discutie. Mai incearca o iesire de acest gen si iti ofer o vacanta de cateva zile. Sper sa nu ai nick-ul asta pe post de clona, ca in cazul asta iti ofer mai multe vacante permanente.

2) GhostRider63 - Nu esti pe lista celor care vor decide ce e bun si ce e rau. Sper ca te-am scapat de o grija.

3) Khristy - Nu vad sa ai vreun motiv de stres. Sunt sigur ca poti sa-ti folosesti energia in ceva mai constructiv.

4) ghici_robert - Iti respect munca si iti citesc site-ul, dar iti propun un mic deal. Pastrezi link-urile din semnaturi cu conditia sa nu faci cate o trimitere la pagina respectiva de fiecare data cand se iveste ocazia, in cazul de fata nejustificat. Esti jurnalist, ia situatia de fapt si de drept. Nu exista nici o lupta pentru functia de moderator. Nici macar moderator nu exista.

Alin nu mai este moderator si momentan nu o sa mai fie. Daca mai doriti sa exprimati aceasta optiune puteti sa va asteptati sa va sterg posturile (off topic sau inutil, mi-e tot una). Nu actionati cu impresia ca daca propuneti un nume de cateva ori se si intampla ceva. Momentan se cauta optiuni. De acolo pana la o decizie, mai este.

Pastrati discutia on-topic. Propuneri pentru functia de moderator pe sectiunea Piatra-Neamt. Sa-si exprime parerile oamenii care au legatura cu sectiunea, utilizatorii de fapt si de drept. Orice abatere din punctul asta se sanctioneaza cu warn si ban. Aveti ceva de comunicat, astept mesaje private.

Bafta!
ReLLaXX is offline  
Old 05-02-11, 18:17   #45
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: Propuneri moderator Piatra Neamt

PS: k3nzo... ti-am facut verificarea dupa IP. Pe asta primesti un ban acum. Foloseste celalalt nick, de care te scap la urmatoarea iesire. Bafta!
ReLLaXX is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -