Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Alte discutii VW

Reply
 
Thread Tools
Old 13-05-07, 23:20   #1
kuli

Stock
 
Join Date: May 2007
Posts: 2
Default new passat?

Salut

Ce parere aveti ce masina noua merita cumparata pana in 25.000 euro
Skoda, Opel, Ford, Passat? Diesel sau benzina? La motoarele diesel se pot face tuning? Sunt nou in acest domeniu si nu vreau sa arunc acesti bani degeaba. BMW si Mercedes exclus idem varianta masini second h. .

multumesc si astept cat mai multe pareri
kuli is offline   Reply With Quote
Old 14-05-07, 00:19   #2
MH 19 KTA
VW Driver

Stage 3
 
Join Date: May 2007
Posts: 138
Member of:
[VW]
Default Re: new passat?

Salut! Eu sunt de parere ca VW Passat ar fi cea my buna alegere , dar nush exact cat costa unul nou acum. Si in general masinile VW si-au dovedit fiabilitatea de-a lungul timpului , sunt masini rezistente si nu prea auzi oameni care sa se planga de ele.
MH 19 KTA is offline   Reply With Quote
Old 14-05-07, 09:29   #3
kuli

Stock
 
Join Date: May 2007
Posts: 2
Default Re: new passat?

Multumesc pentru raspuns si eu imi doresc un Passat dar dupa cum am zis nu vreau sa arunc degeaba acesti bani. Daca sunt fiabile atunci merita banii.

Ce parere aveti la motoare diesel se poate face tuning?
kuli is offline   Reply With Quote
Old 18-05-07, 13:50   #4
bogdan16b

Stage 2
 
bogdan16b's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 28
Default Re: new passat?

am un passat ,ii super ,am avut si ford mondeo,dar tot passatu ;in primul rand e destul de rezistenta pt drumurile noastre(e diesel)si consuma ffff putin,am un motor de 101cai si consuma (la drum intins 4,5)dar normal consuma 6,6,5
bogdan16b is offline   Reply With Quote
Old 23-06-07, 22:21   #5
pedros

Stage 3
 
pedros's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 79
Default Re: new passat?

eu tot passat am si sincer is ffff multumit de el. inainte de passat am mai avut vw si la fel...am fost multumit. unchiul meu are 2 passat-uri si de la revolutie incoace numai passaturi a avut ,cred ca 4 generatii, iar el face ffff multi km 9 a ajuns cu unul la 670 mii km)cu motorul masinii. cei drept nu mai fugea masina...

rezistente caroserii, rezistente motoare , fiablie si vw se gasesc peste tot, asa ca nu ai sa ai probleme in gasitul pieselor , dar nu prea se strica astea..... eu unul nu am avut probleme cu modelul de vw de dinainte... de aceea am ramas fidel marcii
pedros is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -