Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Zona tehnica VW

Zona tehnica VW Zona tehnica, secrete, tips&tricks VW

Reply
 
Thread Tools
Old 20-05-07, 22:33   #1
jan_frizz

Stock
 
Join Date: May 2007
Posts: 9
Default Probleme cu hidramata

Am si eu un Passat intermediar cu motor 2E dar am probleme la cutia hidramata.Stie careva daca as vrea sa ii pun manuala , inafara de disc , placa , rulment , volanta , timonerie , pedalier , mai trebuie sa mai schimb si pedalierul sau altceva??Cu cutia asta ma face si un Logan de 1,6 si nu din ala cu 16 valve.si mai si agata , mai ramine blocata in a 3-a.Chiar sunt curios cum se comporta cu o cutie hidramata buna? nu m-am hotarit inca daca sa ii pun manuala sau tot hidramata.am nevoie de sfaturi.
jan_frizz is offline   Reply With Quote
Old 21-05-07, 18:17   #2
Ayanu

Stage 3
 
Ayanu's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 132
Member of:
[Evolution Crew]
Default Re: Probleme cu hidramata

Cu gaura de pedala nu e problema unele au decat un dop dar pompa de servo de regula amreiaju e hidraulic asa ca mai trebuie si ala ...in rest cam atat.
Nu fi asa de curios cum merge o cutie buna ca pana la tiptronicu de dupa 2001 cutiile de vw hidramate au fost si rare si infecte asa ca....
__________________
Ayanu is offline   Reply With Quote
Old 21-05-07, 19:47   #3
BULLETTT

Stage 5
 
BULLETTT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,332
Default Re: Probleme cu hidramata

Eu am avut hidramata pe a mea...si am fost foarte multumit...este foarte relaxant sa conduci..atata tot ca consuma mai mult
BULLETTT is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -