Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Zona tehnica VW

Zona tehnica VW Zona tehnica, secrete, tips&tricks VW

Reply
 
Thread Tools
Old 10-04-07, 11:03   #1
bughy89

Stock
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3
Post Geamuri electrice passat

Salut,

Am un passat variant 2003 1.9 tdi si am o problema cu geamurile electrice. Funcitoneaza perfect dar daca le las deschise si inchid masina din telecomanda nu se inchid si ele ca la restul masinilor. As putea sa-i dau diagnosticare cu vag-com da nu stiu c modul sa scanez. pe auto-scan nu imi da nici un fault-code.. Daca ma putetzi adjuta, recunoscator.
bughy89 is offline   Reply With Quote
Old 11-04-07, 01:55   #2
Ayanu

Stage 3
 
Ayanu's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 132
Member of:
[Evolution Crew]
Default Re: Geamuri electrice passat

Chestia care o zic tu este o optiune la vw si e posibil ca tu sa nu o ai.nu la toate vw de fabrica vin cu echiparea asta.Incearca sa ti apasat pe deschis si vezi daca si coboara am avut optiunea asta pe un audi si cand inchideam si tineam apasat pe butonu de inchis se inchideau si geamurile si trapa,si invers
mai e posibil si din alarama sa mai ai functia aia dar cred ca te referi la varianta fara alarma montata la noi.
__________________
Ayanu is offline   Reply With Quote
Old 11-04-07, 14:51   #3
bughy89

Stock
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3
Default Re: Geamuri electrice passat

aa o sa incerc acuma nu stiu probabil ai dreptate.. are ceva alarma.. adik alarma de interior .. aia ca daca nu uitzi ceva in interioru masinii sau intra ceva p geam incepe sa urle pana ii dai o telecomanda... merci de reply.. sper sa mearga
bughy89 is offline   Reply With Quote
Old 11-04-07, 15:17   #4
PH-04-WPD

Stage 5
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 660
Default Re: Geamuri electrice passat

marfa chestia asta. am si eu o intrebare... e posibil sa pun pe cielo o alarma care sa inchida geamurile la actionarea alarmei?
PH-04-WPD is offline   Reply With Quote
Old 11-04-07, 15:21   #5
bughy89

Stock
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3
Default Re: Geamuri electrice passat

teoretic da.. adik o alarma poti sa o legi la orice chiar.. daca aprinde farurile si altele de ce nu ar inchide si geamurile... trebuie numai legata de unu care se stie.. alrma care o am eu p passat vine din fabrica.... dar cam orice alrma care se gaseste acuma sub forma de kit se poate pune.. nici o pb
bughy89 is offline   Reply With Quote
Old 22-04-07, 14:40   #6
AAK_AAK

Stock
 
AAK_AAK's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 7
Default Re: Geamuri electrice passat

salut, tine apasat 5 secunde butonul de inchidere de pe cheia masinii. daca nu se inchid se poate rezolva problema cu vag-comul. nu iti da erori pentru este vorba despre o setare nu despre un defect.
am avut aceeasi problema si m-a rezolvat cipos de pe vwforum. il poti gasi la cipos2004@yahoo.com
AAK_AAK is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -