Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Zona tehnica VW

Zona tehnica VW Zona tehnica, secrete, tips&tricks VW

Reply
 
Thread Tools
Old 21-04-11, 21:56   #1
marius1984

Stage 4
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 266
Default problema motor golf 4

sal...am un sunet ciudat la relanti la golf 4 1.9 tdi 2004,iar in momentul in care calc ambreajul nu mai suna....am inteles de la cineva ca ar fi de la volanta sunetul...am discutat cu un prieten care are acelasi tip de masina ca si mine si mi-a zis ca si el a patit-o la fel....dar a mers la un mecanic care i-a reparat masina doar cu 250 ron,si i-a garantat 45.000 km ca nu va mai avea problema respectiva cu masina....exista posibilitatea asta de a scapa de costurile schimbarii volantei si intradevar masina sa functioneze in parametrii normali?
marius1984 is offline   Reply With Quote
Old 05-05-11, 18:36   #2
shrek05u

Stage 3
 
shrek05u's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 90
Default Re: problema motor golf 4

Quote:
Originally Posted by marius1984 View Post
sal...am un sunet ciudat la relanti la golf 4 1.9 tdi 2004,iar in momentul in care calc ambreajul nu mai suna....am inteles de la cineva ca ar fi de la volanta sunetul...am discutat cu un prieten care are acelasi tip de masina ca si mine si mi-a zis ca si el a patit-o la fel....dar a mers la un mecanic care i-a reparat masina doar cu 250 ron,si i-a garantat 45.000 km ca nu va mai avea problema respectiva cu masina....exista posibilitatea asta de a scapa de costurile schimbarii volantei si intradevar masina sa functioneze in parametrii normali?
Si eu am aceeasi problema. Numai ca la mine mai intra si greu in viteze, agata in toate treptele. Am fost si eu la un mecanic cu ea, nu mi-a spus exact ce e , dar a estimt reparatia undeva la 6 mil cu tot cu manopera. Daca rezolvi ceva te rog sa dai un +. ms
shrek05u is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -