Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Zona tehnica VW

Zona tehnica VW Zona tehnica, secrete, tips&tricks VW

Reply
 
Thread Tools
Old 10-09-10, 16:32   #1
grg_92

Stage 5
 
grg_92's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 701
Member of:
[VW]
Default problema la un golf IV!! AJUTOR!

salutare!...mi-am foliat masina(golf IV) acum 2 zile...iar pe luneta mi-au aparut niste punctulete albe cum ca s-a dezlipit folia...folia este omologata si pusa de niste baieti care se ocupa cu asa cv

p.s : am intrebat pe cnva in legatura cu asta si mi-a spus ca asa a patit si el si totul se rezolva cand apare soarele...ploaia tine de 2 zile deci nu am avut parte de soare pan acum.....sa mai astept sau sa ma duc inapoi la baietii cu folia ?
grg_92 is offline   Reply With Quote
Old 10-09-10, 22:42   #2
zablau89

Stage 3
 
zablau89's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 131
Member of:
[VW]
Wink Re: problema la un golf IV!! AJUTOR!

punctuletele alea mici albe o sa iti dispara in maxim 4-5 zile daca nu e soare dar ai grija sa nu fie bule, adica vezi sa nu aiba aer sub ea folia. Daca sunt decat ca niste pete albe nu-i problema, o sa dispara. Bafta !
zablau89 is offline   Reply With Quote
Old 11-09-10, 18:03   #3
grg_92

Stage 5
 
grg_92's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 701
Member of:
[VW]
Default Re: problema la un golf IV!! AJUTOR!

Quote:
Originally Posted by zablau89 View Post
punctuletele alea mici albe o sa iti dispara in maxim 4-5 zile daca nu e soare dar ai grija sa nu fie bule, adica vezi sa nu aiba aer sub ea folia. Daca sunt decat ca niste pete albe nu-i problema, o sa dispara. Bafta !

mersi mult pt raspuns !...m-am mai linistit acum ! bafta si tie !
grg_92 is offline   Reply With Quote
Old 12-09-10, 12:58   #4
shrek05u

Stage 3
 
shrek05u's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 90
Default Re: problema la un golf IV!! AJUTOR!

Mi-e nu mi-au disparut. La mine in stanga sus la haion zici ca e un ciur, asa mi-au spus si mie ca o sa dispara dar nimic. Si tot omologata, am 2 ani cu ea acum si punctuletele alea le am si acum. Si s-a mai si decolorat folia s-a facut de zici ca am tenta la geam, nu folie.
shrek05u is offline   Reply With Quote
Old 12-09-10, 15:50   #5
grg_92

Stage 5
 
grg_92's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 701
Member of:
[VW]
Default Re: problema la un golf IV!! AJUTOR!

Quote:
Originally Posted by shrek05u View Post
Mi-e nu mi-au disparut. La mine in stanga sus la haion zici ca e un ciur, asa mi-au spus si mie ca o sa dispara dar nimic. Si tot omologata, am 2 ani cu ea acum si punctuletele alea le am si acum. Si s-a mai si decolorat folia s-a facut de zici ca am tenta la geam, nu folie.
si de ce nu te-ai dus inapoi la ei ? doar ai garantie....nici la mine nu au disparut si am deja 4 zile..of...
grg_92 is offline   Reply With Quote
Old 12-09-10, 20:35   #6
shrek05u

Stage 3
 
shrek05u's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 90
Default Re: problema la un golf IV!! AJUTOR!

pai am fost si mi-au zis ca o sa dispara, si dupa aia am lasat-o de pe o zi pe alta
shrek05u is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -