Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 02-06-05, 19:26   #16
Baby^

Stage 2
 
Baby^'s Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 36
Default

saracele animale



ar trebuii facut un protest!
Baby^ is offline  
Old 02-06-05, 19:35   #17
Mr.Nice
Registered

Stage 5
 
Mr.Nice's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 556
Default

Fii conducatorul nostru....




PEACE
Mr.Nice is offline  
Old 02-06-05, 20:23   #18
blowwind
Observator 4tuning

Stage 5
 
blowwind's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,034
Member of:
[Observator 4tuning]
[VW]
[Honda]
[Street Zone]
Default

lowtrider ai dreptate...dar totusi vaca sau porcul nu il iei de picioare si dai cu el de pamant...hai sa fim seriosi...asta e cruzime... si in pana mea...da`l cu capul de pamant dar macar kill him!!!era unu care jupoia animalul de viu...il tinea de picioare in aer si se zbatea..ce dreaq oameni fara inima...merita sa moara!!!
__________________
pround member of Street Zone
Honda Civic TypeS - VW Polo 1.2 - Subaru Forester 2.5XT - Infiniti FX37S

VAND PEUGEOT 307 CC

VAND SAAB 9-3 1.8t
blowwind is offline  
Old 02-06-05, 20:36   #19
Alexutzzz

Stage 5
 
Alexutzzz's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,349
Default

extraordinar asa ceva am turbat f***le mortzi in gura de jegosi i-as jupui si eu pe ei cum jupuiau ei animalele doamne iarta-i ca nu stiu ce fac !!!!!!! ( si yo din bibli) da ce sa ii ierte firar ai naibi de jegosi imputiti daca stiam nu intram si nici nu luam filmletu haideti sa facem un protest ceva la un site sau daca o fi ceva unde sa ne plangem si noi doamne fereste am si eu caine acasa si ma gandesc ca daca ar incerca unu sa faca asa ceva l-as omora as musca din el i-as scoate inima din piept numai zic ca daca l ar vedea tata l-ar baga intro camera cu sobolani si l-ar lasa acolo 5 6 zile si dupa care lar taia si iar da cu sare doamne ce prostie da chestia aiai pare din asia dupa scris sau d p la areabi si eu m am uitat pe sarite ca nu am rezistat doamne ce oameni
Alexutzzz is offline  
Old 02-06-05, 20:45   #20
blowwind
Observator 4tuning

Stage 5
 
blowwind's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,034
Member of:
[Observator 4tuning]
[VW]
[Honda]
[Street Zone]
Default

alezutzzz...mai ushor nu injuraturile nu vezi ca totzi am cenzurat..u nu potzi ??



alex_maxx: am rezolvat eu
blowwind is offline  
Old 02-06-05, 21:23   #21
steph

Stage 5
 
steph's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 510
Default

pe langa faptu ca le omoara ... saracu cum plangea cu labutzele taiate cu toporu sau spre sfarsit ii jupuiau de vii ma nenorocitii si dadeau cu cutitu pe sub blana si porma ii aruncau in camion ... si animalutu ala saracu se uita inspre camera jupuit de piele si se zbatea sa mor io bagami-aj **** in mortii lor de incapabili ... sunt sadici ca treaba atsa infecta se putea face si mai finut injectie impuscat sau ceva nu ii dai cu capud e pamant le tai labutzele si porma ii jupoi de vi ( doamne ce nenorociti umbla pe pamantu asta de ***
steph is offline  
Old 02-06-05, 22:01   #22
aicad

Stage 5
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 719
Member of:
[REDACTOR 4TUNING]
Default

mdea... saracele animale... si cand se decapiteaza o gaina tot asa plangeti ? Sau cand se injunghie un porc tot asa faceti ? Si in plus filmul ala e facut special sa atinga coarda sensibila a oamenilor... stati linistiti ca nu se chinuie aia de la \"blanuri\" cu animale...

In fine acum credeti ce vreti. si eu sunt impotriva dar ganditi-va la un lucru: majoritatea vreti/avezti piele in masina.... oare de unde o veni si aia? aaaaa e ecologica...

orikum nasol filmu... pacat ca sunt chinuite....
__________________

Inconstienta ucide oameni nevinovati! Jos Gaina!
aicad is offline  
Old 02-06-05, 22:04   #23
Grecu

Stage 5
 
Grecu's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 353
Default

Oamenii astia merita jupuiti de vii. Ei sunt animalele, ei merita sa moara in cele mai groaznice moduri. Ma p*s pe ei si pe toate blanurile. Daca mi-ar sta in putere, mi-ar face cea mai mare placere sa ii chinui pana mor de durere
__________________
B 63 GRC
Grecu is offline  
Old 02-06-05, 22:41   #24
steph

Stage 5
 
steph's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 510
Default

aicad> eu am matiz deci no piele ... port doar adidasi, fara pantofi piele, fara geaca piele acasa canapele fara piele deci no piele in general ...

una e sa omori o gaina pe loc si alta e sa dai animalutu` ala cu capu de pamant ... sa ii tai picioarele cu toporu sa il agati intr-un scripete sa ii intizi corpu sa il jumuleste de piele si sa ii tai muschii si apoi sa il arunci intr-o remorca la soare sa il lasi sa se chinuie si sa se zbata si sa nu stie ce e cu el ... e o diferenta intre modul in care omori ...
steph is offline  
Old 02-06-05, 23:30   #25
SpeedeR

Stage 5
 
SpeedeR's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 2,156
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default

nu am cuvinte....

oamenii aia merita un tratament mult mai \"dur\" decat cel pe care lau aplicat saracutelor animale simpatice.... as incepe cu o bataie buna cu domnul Nunchaku, sau Chucky pt prieteni , apoi taiati cu lama, dat cu sare pe rani, si sa ii lasam asa un timp...apoi incepem si ii jupuim de vii, desigur, folosind tot sare..... dar sa imi las imaginatia pe pauza


oricum, sper ca cei care fac astfel de lucruri unor fiinte neajutorate sa aibe parte de o moarte al dreaqului de dureroasa si de lenta....
__________________
Mk5 GTI
Speed is nothing without style

SpeedeR is offline  
Old 03-06-05, 00:01   #26
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default




Am tot stat cu tastatura in fata si nu stiam ce sa scriu. Fara cuvinte.
Doamne cum parca plangea ala cu botul crapat ... si cum se zbatea ala jupuit ...



asa merita si ei sa pateasca
SFW is offline  
Old 03-06-05, 07:52   #27
aicad

Stage 5
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 719
Member of:
[REDACTOR 4TUNING]
Default

bah voi n-ati vazut pana acum cum se sacrifica un miel ? hai fratilor cand se zbate pestele cand e curatzat de icre cum e ? e foarte sadic modul in care sunt omorate animalele dar nu va mai dati asa ecologisti

sau ati vazut vreodata cum se omorau vitele la abator ? in locul vostru nu as mai manca produse din carne....
aicad is offline  
Old 03-06-05, 08:09   #28
the_mav

Stage 5
 
the_mav's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 599
Default

Quote:
e o diferenta intre modul in care omori ...
true.... foarte, foarte adevarat...
@aicad.... stiu bine cum se sacrifica si mielul, si vitzelul si etc... dar totusi e diferenta foarte mare intre filmul asta si ce spui tu.

nu e normal sa se intample asha ceva cu animale. nu ar trebui sa se intample asha ceva. diferentele dintre o piele/blana sintetica din ziua de azi si una naturala nu sunt foarte mari, datorita progreselor tehnologice realizate in industria de profil.
putin stiu ca si in romania existau pana acum 10-15 ani foarte multe (in prezent mai exista numai cateva) ferme speciale de crestere a animalelor de blana (vulpi argintii, nutrii, bizami, etc) care erau principalul furnizor de materii prime pt industria de tabacarie&adiacenta.
am vazut respectivele \"ferme\" de mai multe ori, inclusiv procesele tehnologice si pot spune intr-adevar ca este diferenta de la cer la pamant intre ce se intampla intr-un cadru organizat si barbariile aratate de filmul respectiv.
exista tehnologie care se poate aplica in astfel de cazuri DACA TII NEAPARAT SA JUPOI ANIMALE PENTRU BLANURI... si culmea, mare parte din tehnologia necesara chiar e ieftina...

exact cum a spus cineva mai sus, cum ar fi intr-un abator sa vezi pe cineva ca ia porcii pe sus si ii da cu creierii de pamant? faza care o spune aicad cu taiatul vacilor, pot spune ca aproape in totalitate s-au inlocuit metodele barbare si invechite (cutitul la punct fix+ciocanul+muchia de topor, etc) cu altele mult mai \"normale\"- cu toate ca nu e absolut nimic normal in a omora animale (pistol cu capsa detonanta, soc electric de inalta putere, etc).
__________________
www.mavturism.ro
STEP ON IT & FLY TO HEAVEN...
Proud owner of SAAB...car for the moment, planning for a plane...
the_mav is offline  
Old 03-06-05, 08:11   #29
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"aicad\"
bah voi n-ati vazut pana acum cum se sacrifica un miel ? hai fratilor cand se zbate pestele cand e curatzat de icre cum e ? e foarte sadic modul in care sunt omorate animalele dar nu va mai dati asa ecologisti

sau ati vazut vreodata cum se omorau vitele la abator ? in locul vostru nu as mai manca produse din carne....
vitele la abator se electrocuteaza... mor si nici nu apuca sa-si dea seama, pana si in romania se electrocuteaza...
si mielul mai intai se omoara si dupa aia se da jos blana de pe el
dar astia n-au nici o logica in cruzimea lor...
nu ne dam ecologisti, dar cum poti sa te uiti la ochii animalutului ala cu picioarele taiate, cu pielea smulsa de pe el, si taiata cu cutitul in jurul botului, si udpa aia smulsa cu tot cu nas, si care se chinuia sa ridice botul, cum poti sa ramai indiferent?
pur si simplu e inuman, nu ne meritam numele de oameni daca acceptam asa ceva
aleks is offline  
Old 03-06-05, 22:11   #30
aicad

Stage 5
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 719
Member of:
[REDACTOR 4TUNING]
Default

1. am zis cum \"se omorau\" (la trecut ) vitele in abator....
2. crede-ma ca nu e nimic normal sa tai beregata unui porc sau miel avand in vedere ca dupa aia il lasi sa se zbata pana nu mai poate... bai fratilor sincer pe mine nu prea ma doare de \"animalutzele\" alea dar hai sa nu le mai plangem atat de mila... voi vreti sa spuneti ca nu ati aruncat niciodata cu o piatra intr-un caine ? saU CA NU ATI chinuit vreo pisica.... poate unii dintre voi chiar au omorat astfel de animale... orikum ESTE NASOL MODUL IN CARE SUNT OMORATE... dar atat timp cat o sa mananc carne nu cred ca pot sa spun ca-mi pare rau ca sunt omorate pentru blana...

\"@aicad.... stiu bine cum se sacrifica si mielul, si vitzelul si etc... dar totusi e diferenta foarte mare intre filmul asta si ce spui tu.
\"
prietene ce e ca-l dai pe unul cu capul de pamant ce e ca-i dai o bata-n cap ... mai ales cand \"calaul\" e plictisit si vrea sa faca ceva distractiv
aicad is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -