Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 21-07-07, 20:57   #31
Alex-Rahova

Stage 5
 
Alex-Rahova's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 874
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: DJ Anonim muzic

apropo scoate poza aia cu tine si cd-playerele alea de la avatar.. nu de una sau de alta dar faci marca Pioneer de ras..
esti DJ sau ce?
daca esti dj habar sa nu ai de masuri atunci cand aplici " efecte " .. si ce " efecte "
__________________
2011 Bayerische Motoren Werke AG E92
Alex-Rahova is offline  
Old 21-07-07, 22:36   #32
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: DJ Anonim muzic

Quote:
Originally Posted by Alex-Rahova View Post
adica opera mea e facuta la misto... bine ma..
iesti un nimeni pt mine ...
acu' ... asta-seara fac un rework la proper education ... fara mistouri and stuff ... e reworked ...

va anunt ca nu e remix
Mustang is offline  
Old 23-07-07, 10:54   #33
Leul

Stage 5
 
Leul's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 524
Thumbs down Re: DJ Anonim muzic

Quote:
Originally Posted by Alex-Rahova View Post
apropo scoate poza aia cu tine si cd-playerele alea de la avatar.. nu de una sau de alta dar faci marca Pioneer de ras..
esti DJ sau ce?
daca esti dj habar sa nu ai de masuri atunci cand aplici " efecte " .. si ce " efecte "
Daca nu vreau s-o scot ? Vezi-ti de oala ta ma , si nu te mai intinde mai mult decat poti duce !?! esti cam nesimtit ...
Leul is offline  
Old 23-07-07, 10:59   #34
Leul

Stage 5
 
Leul's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 524
Thumbs up Re: DJ Anonim muzic

Quote:
Originally Posted by monk View Post
vreau si eu playlistu de la ala de car bass )
ca vreau sa fac un cd nemixate pt ca chiar sunt ok melodiile de suferintza da le vreau ne-alterate
ok ... 1. Ying Yang Twins - Badd , 2.Mims ft. Junior Reid & Baby Cham - This Is Why Im Hot (Remix) , 3.Jibbis - King Kong , 4.Chingy ft. Jermaine Dupri - Dem Jeans ! Spor la distrus boxe si amplificatoare

de genu ar mai fi :

Ashanti - Only you
50Cent - Candy shop

etc...
Leul is offline  
Old 23-07-07, 11:19   #35
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: DJ Anonim muzic

Quote:
Originally Posted by Leul View Post
Daca nu vreau s-o scot ? Vezi-ti de oala ta ma , si nu te mai intinde mai mult decat poti duce !?! esti cam nesimtit ...
te dai dj ?
atunci suporta-ti criticile ...
si pana nu esti un dj bun nu ai dc sa te lauzi cu playerele ...

uita-te la mine ... sunt si eu incepator (si da, o sa ma laud, MAI BUN CA TINE), stiu sa mixez si pe playerele care le ai tu in fata, stiu sa mixez si la platane, dar nu ma sparg in basini cu fotografii in genul ...

Sa imi spui care e diferenta intre platane si playere ...
Si uite ce stie sa faca un DJ amator (vezi ca e o diferenta mare intre producator/dj/remixer): http://www.zshare.net/audio/2282418213bc54/

Nu te mai lua de persoanele care te critica, asa faci si la topicul tau cu Bora ta fantastica, asa faci si aici ...
Te dai smecher, tare si nu mai stiu cum, dar ... esti pe langa TOTAL ...

Si cu asta am terminat cu topicul tau magic
Mustang is offline  
Old 23-07-07, 12:29   #36
Leul

Stage 5
 
Leul's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 524
Thumbs up Re: DJ Anonim muzic

Quote:
Originally Posted by Mustang Mach One View Post
te dai dj ?
Nu ma dau !

Quote:
Originally Posted by Mustang Mach One View Post
atunci suporta-ti criticile ...
si pana nu esti un dj bun nu ai dc sa [b]te lauzi[b/] cu playerele ...
am spus ca ma laud cu playerele ? nu cred . am pus poza aia fiindca asa am vrut , nu ma poti obliga sa pun la avatar ce poza vrei tu sau alti !

Quote:
Originally Posted by Mustang Mach One View Post
uita-te la mine ... sunt si eu incepator (si da, o sa ma laud, MAI BUN CA TINE), stiu sa mixez si pe playerele care le ai tu in fata, stiu sa mixez si la platane, dar nu ma sparg in basini cu fotografii in genul ...
Recunosc mai bun dar nu am mai auzit un mix de la tine de mult ! Pe playerele alea am mixat si eu , nu sunt ale mele , o ocazie s-a ivit si am mixat la o petrecere !

Quote:
Originally Posted by Mustang Mach One View Post
Sa imi spui care e diferenta intre platane si playere ...
Si uite ce stie sa faca un DJ amator (vezi ca e o diferenta mare intre producator/dj/remixer): http://www.zshare.net/audio/2282418213bc54/
frumos mix ... apopo DJ Oxid nu e un Dj de prin Oradea parca , auzisem ceva pe la MTV Club Zone ...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Pioneer_dj-paket4_stor_.jpg
Views:	105
Size:	40.3 KB
ID:	309210  
Leul is offline  
Old 23-07-07, 12:38   #37
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: DJ Anonim muzic

Quote:
Originally Posted by Leul View Post
frumos mix ... apopo DJ Oxid nu e un Dj de prin Oradea parca , auzisem ceva pe la MTV Club Zone ...
ie oxide ... si nu e din romania
si ce cdj-uri erau ? alea pe care ai mixat?
Mustang is offline  
Old 23-07-07, 12:58   #38
Leul

Stage 5
 
Leul's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 524
Default Re: DJ Anonim muzic

pei nu erau DJ era muzica R&B , dance nu prea tine de house , playere si mixerul erau ale unui invitat care a venit de la Galati , el e Dj acolo nu-mi mai amintesc cum il cheama , asta s-a intamplat asta iarna ( veche poza ) . Dj-ul e amic foarte bun cu baiatul care a dat petrecerea ( era majoraul lui ) si stiind si de mine ca " mixez " m-a pus la playere ... amplificarea a aduso tot el iar boxele ni le-a furnizat restaurantul . In jur de 500-1000W erau , personal m-am uitat la puterea de amlpificare a amplicatoarelor si scria 2000W , 4-8 ohm si frecventa nu mai stiu ... oricum nu au fost date prea tare , pe la un sfert cred au cantat , nu mai stiu oricum se auzea tare rau in camera respectiva ... Multumit ?
Leul is offline  
Old 24-07-07, 00:30   #39
Alex-Rahova

Stage 5
 
Alex-Rahova's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 874
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: DJ Anonim muzic

Quote:
Originally Posted by Leul View Post
Daca nu vreau s-o scot ? Vezi-ti de oala ta ma , si nu te mai intinde mai mult decat poti duce !?! esti cam nesimtit ...
ce comic esti ( sa nu ma intind mai mult decat pot duce? ).. bai, mai bine tu sa-ti vezi de scoala ta, de treaba ta si de oala(bora) ta , renuntand la ideea de a polua forumul cu topicurile tale non-sens...
daca pentru baietii cu care asculti tu " remixurile " tale, in masina lu` taicatu`, esti tare.. pentru mine, si sa nu mai zic si de mustang, nu esti cu nimic tare..


ti-am spus sa scoti poza de la avatar pentru ca nu are rost sa o lasi acolo, parerea mea e ca si cu instructiuni in fata nu stii ce sa faci cu ele...

nu vreau sa par rau , sau vreun dur ... doar ia-le ca pe un sfat de la noi astia.. ca daca iti zic altii.. rad altii.. e mai nasol
Alex-Rahova is offline  
Old 24-07-07, 16:00   #40
Leul

Stage 5
 
Leul's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 524
Default Re: DJ Anonim muzic

cam off topic : k , ce programe de mixat pe calculator cu multe efecte cunoasteti ? ... am nevoie de mai multe programe ... acum am vreo 6 cu care lucrez simultan ... Calcu meu e AMD 500Mhz , video 16 MB , 128Mb DDRAM ... ce ar merge pe el ?
Leul is offline  
Old 25-07-07, 11:57   #41
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: DJ Anonim muzic

Quote:
Originally Posted by Leul View Post
cam off topic : k , ce programe de mixat pe calculator cu multe efecte cunoasteti ? ... am nevoie de mai multe programe ... acum am vreo 6 cu care lucrez simultan ... Calcu meu e AMD 500Mhz , video 16 MB , 128Mb DDRAM ... ce ar merge pe el ?
dance ejay 2 =))
atat ... restul iti pacane, iti trozneste, se sparg boxele ... nu merje...

Quote:
Originally Posted by Leul View Post
pei nu erau DJ era muzica R&B , dance nu prea tine de house , playere si mixerul erau ale unui invitat care a venit de la Galati , el e Dj acolo nu-mi mai amintesc cum il cheama , asta s-a intamplat asta iarna ( veche poza ) . Dj-ul e amic foarte bun cu baiatul care a dat petrecerea ( era majoraul lui ) si stiind si de mine ca " mixez " m-a pus la playere ... amplificarea a aduso tot el iar boxele ni le-a furnizat restaurantul . In jur de 500-1000W erau , personal m-am uitat la puterea de amlpificare a amplicatoarelor si scria 2000W , 4-8 ohm si frecventa nu mai stiu ... oricum nu au fost date prea tare , pe la un sfert cred au cantat , nu mai stiu oricum se auzea tare rau in camera respectiva ... Multumit ?
NEmultumit ca nu stii la ce ai facut poza ....
Trebuia sa te documentezi si tu, vezi ca ocaziional mai scrie si pe player ce ai acolo
Mustang is offline  
Old 25-07-07, 12:03   #42
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: DJ Anonim muzic

DJ anonim Vs. DJ Adrian Eftimie - In your sound [Radio Edit] [ WwW.Zeddy.Tk ].mp3

si asta tot a ta ie mah ? =))
Mustang is offline  
Old 25-07-07, 13:13   #43
Leul

Stage 5
 
Leul's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 524
Default Re: DJ Anonim muzic

Nu , piesa o stiu . Mai e un DJ Anonim , nu-s singurul tipul cred ca e de prin bucuresti ... e mult mai bun ca mine ...
Leul is offline  
Old 25-07-07, 13:15   #44
Leul

Stage 5
 
Leul's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 524
Angry Re: DJ Anonim muzic

Quote:
Originally Posted by Mustang Mach One View Post
dance ejay 2 =))
atat ... restul iti pacane, iti trozneste, se sparg boxele ... nu merje...



NEmultumit ca nu stii la ce ai facut poza ....
Trebuia sa te documentezi si tu, vezi ca ocaziional mai scrie si pe player ce ai acolo
Crezi ca am avut timp sa ma uit ce scrie pe ele am vazut doar pioneer atat !

O sa mai revin cu niste mixuri zilele astea
Leul is offline  
Old 25-07-07, 13:46   #45
Leul

Stage 5
 
Leul's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 524
Thumbs up Re: DJ Anonim muzic

New mixx ... sa-mi iau revansa cu Proper Education ...

http://www.mediafire.com/?8gjjs09ddn9
Leul is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -