Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 14-09-06, 09:10   #16
CarGoVroom

Stage 4
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 202
Default Re: Ti-ai da viata pentru persoana iubita.

nu pot raspunde la intrebare...imi place sa ma gandesc mai mult la VIATA decat la situatii de genul. Poti sa zici 'da' lejer pentru ca sunt multe sanse sa nu ti se-ntample niciodata...dar pus in fata faptului sigur ai reactiona la fel de linistit cum scrii mesajul asta pe forum? doamne fereste sa se intample oricui.
CarGoVroom is offline  
Old 14-09-06, 12:14   #17
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Ti-ai da viata pentru persoana iubita.

Quote:
Originally Posted by Leutzu_ View Post
Un exemplu: conduci in afara localitatii si ai cam 90-100km\h, in dreapta se afla pretena ta, de pe contrasens apare un microbuz si tu te aflii pe un pod. Accidentul nu il poti evita pentru ca nu ai unde sa te feresti, daca mergi in fata te ciocneti de vehicol, daca tragi de volan dreapta intrii in pod apul de pod, daca tragi stanga intrii pe contrasens. Ce faci? - gandeste-te ca dintr-un astfel de accident sunt sanse extrem de mici sa scapati amandoi.
PS. Am patit asa ceva in drum spre Alexandria, norocul meu fiind ca eu circulam cu 40km\h (ma chinuiam sa imi aprind o tigara) si am franat si oprit la timp incat dobitocul sa isi dea seama ca a intrat pe contrasens a tras dreapta de volan si a reusit sa treaca la mustata de masina mea - initial am zis ca e o masina fara sofer. Asa ca nu este un exemplu "tras de par". Un lucru asemanator l-a patit o amica de-a mea care s-a trezit cu o dacie alba pe A2 (unde se circula pe un singur sens) si a reusit sa traga stanga de volan trecand pe contrasens si oprindu-se pe banda de urgenta (venea dinspre ct spre buc), daciotul zburandu-i efectiv oglinda de pe partea dreapta.

asa si din exemplele astea spune-mi in care poti spune : viata mea sau viata ei... nu poti alege... e simplu ori ai noroc evitand ori BUM si mai departe ce vrea D-zeu...
__________________
Megane 2 my edition
https://forum.4tuning.ro/110-masina-m...ml#post5673253
Eugen_TL is offline  
Old 14-09-06, 12:25   #18
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Ti-ai da viata pentru persoana iubita.

astia mai mici de ... nush .. 18 ani ..
hai sa ne vedem in plm de treaba noastra, ca e prea complicata ptr noi , nu stim noi inca ce e cu iubirea si cum , deci ,shut the fuck up , si .. hai sa citim cu placere ... pareri .. adevarate, nu aberatii
__________________
EvLSant0S is offline  
Old 08-10-06, 23:18   #19
SHOGUN-A8

Stage 5
 
SHOGUN-A8's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,889
Default Re: Ti-ai da viata pentru persoana iubita.

E tocmai invers Santos...
Uita-te si tu ca in general cei care se sinucid din dragoste and stuff au sub 18 ani...
Si parerea mea e ca dragostea adevarata e atunci cand esti la inceput...dupa aia intervine plictiseala...monotonia..si chestii de astea
__________________

Anyway....Chernobyl....here i come...I love Chernobyl!!!
SHOGUN-A8 is offline  
Old 08-10-06, 23:19   #20
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: Ti-ai da viata pentru persoana iubita.

vai Doamnee!
CJ-01-WOB is offline  
Old 09-10-06, 01:32   #21
teddy

Stage 5
 
teddy's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,804
Default Re: Ti-ai da viata pentru persoana iubita.

daca mi-as da viata pentru persoana iubita?
nu. dar as omori persoana iubita daca asta mi-ar salva mie viata... se pune?
teddy is offline  
Old 09-10-06, 11:09   #22
dmn

Stage 1
 
dmn's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4
Default Re: Ti-ai da viata pentru persoana iubita.

categoric DA!
fiecare om trebuie sa fie oarecum egoist cand vine vorba de viata lui si trebuie sa se lupte pentru ea pana la sfarsitul sfarsitului...
dar... (cei in situatia mea ar intelege... ) ce faci daca esti nevoit sa-ti pui viata ta e pe ultimul loc...
si daca tot pui alte vieti in fata ta... cu atat mai mult! cum sa nu o pui si pe a ei???
dmn is offline  
Old 09-10-06, 12:36   #23
Trixi
Swift Driver

Stage 5
 
Trixi's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 557
Member of:
[Suzuki]
Default Re: Ti-ai da viata pentru persoana iubita.

...uite...in iunie am avut un accident...am avut vreo 110,eu in dreapta...opel vectra s-a hotarit sa nu ne acorde prioritate,si sa se intoarca in fata noastra...p contrasens arhiplin..sotzu' a luat mai la dreapta...ulterior mi-a povestit k dupa ce a trecut p linga opel,fara sa ne lovim s-a linistit...apoi a vazut stilpul venind spre mine,si de aceea a luat si mai la dreapta...ar fi fost ok,daca stilpul nu avea baza aia mare,kre ne-a rupt roata,si ne-a intors...
so,dupa parerea mea,in situatiile "emergency" nu te gindesti tu,k poate platesti cu viata...doar din instinct aperi persoana d kre te simti responsabil/a
...eu in mod cert mi-as da viata si cu buna stiinta...k nu as putea trai cu gindul k nu am incercat sa fac TOT!!!
__________________
WARNING!!!I have an attitude,and I know how to use it!
Trixi is offline  
Old 09-10-06, 12:57   #24
dmn

Stage 1
 
dmn's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4
Default Re: Ti-ai da viata pentru persoana iubita.

Quote:
Originally Posted by Trixi View Post
...doar din instinct aperi persoana d kre te simti responsabil/a
...eu in mod cert mi-as da viata si cu buna stiinta...k nu as putea trai cu gindul k nu am incercat sa fac TOT!!!
nimic mai adevarat!
dmn is offline  
Old 11-10-06, 21:06   #25
jenel

Stage 3
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 86
Default Re: Ti-ai da viata pentru persoana iubita.

eu am si un baietel de 2 ani nu pot sa ma gandesc lucid la asa ceva dar mai bine eu decat sa traiesc dupa asa ceva fara unul din ei

asta e imi iubesc prea mult familia
jenel is offline  
Old 11-10-06, 21:31   #26
DolusD

Stage 5
 
DolusD's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 870
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[DACIA]
[MERCEDES]
Default Re: Ti-ai da viata pentru persoana iubita.

NU stiu cum as reactiona si nush ce sa zic ! Degeaba zic acuma DA dar daca e sa fie ceva ,Doamne fereste, nu stiu cum as reactiona , cred ca mi-as da viatza pt persoana iubita dar oare ea si-ar da viatza pt mine ?????yo la asta ma gandesc ! respect !
DolusD is offline  
Old 12-10-06, 10:16   #27
Trixi
Swift Driver

Stage 5
 
Trixi's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 557
Member of:
[Suzuki]
Default Re: Ti-ai da viata pentru persoana iubita.

Quote:
Originally Posted by jenel View Post
eu am si un baietel de 2 ani nu pot sa ma gandesc lucid la asa ceva dar mai bine eu decat sa traiesc dupa asa ceva fara unul din ei

asta e imi iubesc prea mult familia
crede-ma,tu gindesti fff lucid!
@dolusd:daca u tot la aia te gindesti,ea cum ar face....lasa dracului treaba...
Trixi is offline  
Old 12-10-06, 10:59   #28
dmn

Stage 1
 
dmn's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4
Default Re: Ti-ai da viata pentru persoana iubita.

Quote:
Originally Posted by jenel View Post
eu am si un baietel de 2 ani nu pot sa ma gandesc lucid la asa ceva dar mai bine eu decat sa traiesc dupa asa ceva fara unul din ei

asta e imi iubesc prea mult familia
nici nu cred ca mai e vorba de gandire aici...
daca as avea si eu un copil, la mine cred ca s-ar transforma intr-un fel de reflex....
dmn is offline  
Old 12-10-06, 11:32   #29
Gabriel_xenon

Stage 5
 
Gabriel_xenon's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,503
Member of:
[DACIA]
Default Re: Ti-ai da viata pentru persoana iubita.

lol daca spui cu adevarat ca iubesti o persoana este logic k itzi dai viata pt ea...
gandeste-te k din moment ce o iubesti si ea dintr-o data dispare din viata ta...este greu
asa macar sti k incerci sa ii salvezi viatza ei
daq tzi cu adevarat la ea
bine intzeles acest lucru trebuie sa fie reciproc...pentru k daq aia nu da 2 lei pe u si u esti mort dupa ea..trebuie sa ai acea secunda de gandire in kre sa realizezi k ... it ain't worth it :P (sau cum s-o scrie)

orisicat ... eu unu mi-as da viatza pentru persoana iubita ... (in cazul in care nu exista alta solutie)

si nu va ganditzi numai la accidente & shit ...ganditzi-va si la un transplant ceva de genu asta...sunt multe de discutat pe chestia asta si cei kre spun contrar inseamna k ori sunt egoisti ori nu "iubesc" cu adevarat persoana respectiva

cheers

oricum are dreptate cel kre zice k noi cei "mici" sa tacem din gura
sa zic si de ce
cei sub o anumita varsa "cred" ca iubesc...ei nu iubesc cu adevarat
ei au sentimente fatza de o persoana
daq se sinucid sunt idiotzi..asta nu inseamna k au iubit-o...ci k au avut probleme cu capu
__________________

TUNIN' FANATIC
Suburbia Racing Club Member
Gabriel_xenon is offline  
Old 12-10-06, 15:33   #30
jenel

Stage 3
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 86
Default Re: Ti-ai da viata pentru persoana iubita.

gabi are dreptate dragostea la 18 ani e una aici vb ca de o responsabilitate pe care ti-o asumi mai devreme sau mai tarziu,

te arunci de pe bloc iti tai venele faci baie cu uscatoru de par in vana astia par la stirile de la ora 5 toti i cam retardati

cand conduc cu ala mic in masina si am 50-60 ma rupe unu imi fata cu 80-100 la ora si dupa aia omora frana in fata mea ca la 30 de m e semaforu pe rosu sau ghidusii din astea ca el e cu **** sculata si cu o mana la aia din dr pe bulan nu vine taticu jenel sai rupa capu un pic si bonus mai e si cate o dacie de sar toate tablele din ea
jenel is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -