Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Reply
 
Thread Tools
Old 20-11-10, 20:33   #76
Cozmescu-Alin
REDACTOR 4TUNING

Stage 5
 
Cozmescu-Alin's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 2,467
Member of:
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Rally]
Default Re: CADOURI DE CRACIUN

Uite Haide sa iti dau o idee.Si sa o pui in aplicare cat mai rapid.

Pentru 200 EURO garantat gasesti un artist, care sa ii faca un tablou prietenei tale ,un portret din creion.Cu 50 euro ii pui o rama.Si ai un cadou superb si foarte original.Pentru a iti face cateva idei,uite ce se poate realiza:

http://www.cristianlandero.com/image...er_version.jpg

Parerea mea.
Cozmescu-Alin is offline   Reply With Quote
Old 20-11-10, 21:00   #77
p3rv3r5ul

Stage 5
 
p3rv3r5ul's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 1,194
Default Re: CADOURI DE CRACIUN

Quote:
Originally Posted by Emin3m View Post
Uite Haide sa iti dau o idee.Si sa o pui in aplicare cat mai rapid.

Pentru 200 EURO garantat gasesti un artist, care sa ii faca un tablou prietenei tale ,un portret din creion.Cu 50 euro ii pui o rama.Si ai un cadou superb si foarte original.Pentru a iti face cateva idei,uite ce se poate realiza:

http://www.cristianlandero.com/image...er_version.jpg

Parerea mea.
cea mai buna idee de pana acum...am facut asta pentru tata cand a implinit 50 ani...a fost o mega-surpriza. multumesc o sa iau in considerare ideea asta

PS acum 3 ani am platit pt un portret in culori 600lei deci cred ca o sa ma duca mai mult aici dar nu prea conteaza daca e de calitate
p3rv3r5ul is offline   Reply With Quote
Old 20-11-10, 21:16   #78
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: CADOURI DE CRACIUN

Quote:
Originally Posted by Emin3m View Post
Uite Haide sa iti dau o idee.Si sa o pui in aplicare cat mai rapid.

Pentru 200 EURO garantat gasesti un artist, care sa ii faca un tablou prietenei tale ,un portret din creion.Cu 50 euro ii pui o rama.Si ai un cadou superb si foarte original.Pentru a iti face cateva idei,uite ce se poate realiza:

http://www.cristianlandero.com/image...er_version.jpg

Parerea mea.
vezi ca ceea ce ai pus tu acolo nu e in creion in veci. este ceva photoshop.
dar nu te costa 200 euro un portret in creion. daca e pictura in ulei acolo da... dar in creion nici cum. care doreste pot sa va fac in creion sau ulei
http://drawing-arena.blogspot.com/20...-drawning.html
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 20-11-10, 21:30   #79
Cozmescu-Alin
REDACTOR 4TUNING

Stage 5
 
Cozmescu-Alin's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 2,467
Member of:
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Rally]
Default Re: CADOURI DE CRACIUN

Quote:
Originally Posted by vacaroz View Post
vezi ca ceea ce ai pus tu acolo nu e in creion in veci. este ceva photoshop.
dar nu te costa 200 euro un portret in creion. daca e pictura in ulei acolo da... dar in creion nici cum. care doreste pot sa va fac in creion sau ulei
http://drawing-arena.blogspot.com/20...-drawning.html
Ce am pus eu este airbrush,care deasemenea este o idee foarte buna,insa eu voiam sa dau o idee,care o va face sa ramana placut impresionata

Daca iti da mana,ii poti spune artistului sa o deseneze cu un anume inel(cumparat dinainte) sau cu un anume colier,si cand ii dai tabloul ii inmanezi si inelul/colierul.

Vai vai cate idei am,pacat ca bugetul meu pentru acest craciun va fi nu de 500 Lire ,ci mai degraba 50 RON.
Cozmescu-Alin is offline   Reply With Quote
Old 20-11-10, 22:22   #80
RoByNeT
AirRide Lover

Stage 5
 
RoByNeT's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 6,023
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[SKODA]
[4Rally]
[Competitor CNCA]
[STREETMANIACS]
[AUDI]
Default Re: CADOURI DE CRACIUN

Mergi si inchiriaza o cabanuta mica cat mai departe de civilizatie. Un craciun in "familie", departe de alte chestii, pe langa semineu, o cana de vin fiert, voi doi, si ca un cadou mic asa, tot ceva "mic" dar personalizat, e mult mai de valoare decat ceva multi mai mare si mai scump. Gandeste`te la ceva, ce foloseste zilnic. Un ceas, un breloc de chei, o poza in portofel nu imi vine nimic in cap exact, dar personalizat.
__________________

RoByNeT is offline   Reply With Quote
Old 20-11-10, 23:47   #81
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: CADOURI DE CRACIUN

Quote:
Originally Posted by Emin3m View Post
Ce am pus eu este airbrush,care deasemenea este o idee foarte buna,insa eu voiam sa dau o idee,care o va face sa ramana placut impresionata

Daca iti da mana,ii poti spune artistului sa o deseneze cu un anume inel(cumparat dinainte) sau cu un anume colier,si cand ii dai tabloul ii inmanezi si inelul/colierul.

Vai vai cate idei am,pacat ca bugetul meu pentru acest craciun va fi nu de 500 Lire ,ci mai degraba 50 RON.
man sigur aia nu e lucratura in aerograf. nu te supara pe mine dar nu cred. detaliile sunt mult prea bune sa fie aerograf. si asa daca ar fi o lucrare ca aia sare sigur de 500 euro
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 20-11-10, 23:57   #82
p3rv3r5ul

Stage 5
 
p3rv3r5ul's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 1,194
Default Re: CADOURI DE CRACIUN

si eu ma gandeam ca sare de 500 dar totusi la calitatea aia merita...ma mai gandeam si la un audi a3 penultimul model care il avea acasa... VERDE...
p3rv3r5ul is offline   Reply With Quote
Old 21-11-10, 01:40   #83
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: CADOURI DE CRACIUN

Quote:
Originally Posted by p3rv3r5ul View Post
si eu ma gandeam ca sare de 500 dar totusi la calitatea aia merita...ma mai gandeam si la un audi a3 penultimul model care il avea acasa... VERDE...
sa fim realisti. ceeace vezi tu acolo ar cam fi un fel de suprarealism, dar si asa detaliile sunt perfecte ceea ce ma face sa cred ca nu este ceva facut cu mana libera.
uite ce inseamna suprarealism facut de salvador dali, tatal suprarealismului si fa o diferenta. si in a 2-a poza este suprarealismul facut pe calculator. cred ca este o diferenta enorma asa ca nu va culcati pe o ureche ca asa ceva e imposibil de realizat cu mana libera si cu atat mai greu cu aerograful care nu poti face linii fine ca firul de par... decat cu pensula
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	salvador_dali.jpg
Views:	76
Size:	111.3 KB
ID:	1748521   Click image for larger version

Name:	Blondhairblueeyedinnocence_50.jpg
Views:	71
Size:	457.7 KB
ID:	1748522  
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 21-11-10, 10:04   #84
ZaNe94

Stage 5
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 725
Default Re: CADOURI DE CRACIUN

Iai un sistem audio auto bestial, ca ce... merge si ea cu masina cu tine

Neah glumesc... o prinzi cu un iphone, un set de bijuterii, briz-brizuri scumpe
ca o excursie in 2 pana eu stiu... austria (de exemplu) nu stiu daca se incadreaza
ZaNe94 is offline   Reply With Quote
Old 21-11-10, 16:18   #85
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: CADOURI DE CRACIUN

Nu , eu cred că o cină romantică cum am zis mai sus ar fi perfect ...undeva la munte că e de sezon şi ceva frumos să poarte când nu eşti lângă ea ar fi perfect ... ca să te " poarte " peste tot Sunt atâtea locuri superbe ...şi poţi alege unul să îi faci nişte zile de basm ...să vă treziţi dimineaţa şi în faţă să aveţi un peisaj frumos şi să vă luaţi în braţe ...etc etc etc gata că îmi fac pofte conversaţiile astea )) dacă e mă mai gândesc şi dacă îmi vine ceva prin minte ...te anunţ

L.E: Îi plac animalele ? I-ai un puppy drăgălaş şi pufos Eu de când vreau dar al meu nu-şi dă seama !!!!
__________________
STEAM - KLawxith
YOUTUBE - ELITE INC.
INSTAGRAM - klawxith666

PHOTOGRAPHY SITE - http://klawxith.wixsite.com/elite-inc

US/RO
DTH is offline   Reply With Quote
Old 21-11-10, 21:24   #86
p3rv3r5ul

Stage 5
 
p3rv3r5ul's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 1,194
Default Re: CADOURI DE CRACIUN

Quote:
Originally Posted by MillionDollarBaby View Post
Nu , eu cred că o cină romantică cum am zis mai sus ar fi perfect ...undeva la munte că e de sezon şi ceva frumos să poarte când nu eşti lângă ea ar fi perfect ... ca să te " poarte " peste tot Sunt atâtea locuri superbe ...şi poţi alege unul să îi faci nişte zile de basm ...să vă treziţi dimineaţa şi în faţă să aveţi un peisaj frumos şi să vă luaţi în braţe ...etc etc etc gata că îmi fac pofte conversaţiile astea )) dacă e mă mai gândesc şi dacă îmi vine ceva prin minte ...te anunţ

L.E: Îi plac animalele ? I-ai un puppy drăgălaş şi pufos Eu de când vreau dar al meu nu-şi dă seama !!!!
nu am cum sa iau animale ca proprietarul apartamentului care il am inchiriat aici nu imi da voie cu asa ceva. nu stiu daca o sa pot merge la munte de craciun pentru ca munca ne obliga sa stam in zona...mai mult de 2 zile libere nu cred sa avem. am fost azi prin centru...pe oxford st. sa vad cam ce tinteste si am vazut ca se tot uita la ceasuri...poate e o idee cu ceasul...sa vedem ma mai gandesc. pana atunci multumesc tuturor care au postat si care o sa posteze in continuare. sunteti cei mai tari
p3rv3r5ul is offline   Reply With Quote
Old 21-11-10, 21:29   #87
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: CADOURI DE CRACIUN

Quote:
Originally Posted by p3rv3r5ul View Post
nu am cum sa iau animale ca proprietarul apartamentului care il am inchiriat aici nu imi da voie cu asa ceva. nu stiu daca o sa pot merge la munte de craciun pentru ca munca ne obliga sa stam in zona...mai mult de 2 zile libere nu cred sa avem. am fost azi prin centru...pe oxford st. sa vad cam ce tinteste si am vazut ca se tot uita la ceasuri...poate e o idee cu ceasul...sa vedem ma mai gandesc. pana atunci multumesc tuturor care au postat si care o sa posteze in continuare. sunteti cei mai tari
Offf , nici animăluţe ...nici timp de romantisme la munte Păi dacă ai văzut că se uita la ceasuri ..i-ai ceva finuţ ceva care şimţi tu că i-ar plăcea sunt atâtea modele de ceasuri foarte frumoase

Dacă nu ...mai poţi lua ţi-am zis tot ceva finuţ şi mic ...un lănţişor , o pereche de cercei , o brăţară ...sunt atâtea lucruri care se pot cumpăra dar trebuie să te gândeşti la ceva ce nu are sau la ceva mai frumos decât ar avea
DTH is offline   Reply With Quote
Old 22-11-10, 12:53   #88
p3rv3r5ul

Stage 5
 
p3rv3r5ul's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 1,194
Default Re: CADOURI DE CRACIUN

Quote:
Originally Posted by MillionDollarBaby View Post
Offf , nici animăluţe ...nici timp de romantisme la munte Păi dacă ai văzut că se uita la ceasuri ..i-ai ceva finuţ ceva care şimţi tu că i-ar plăcea sunt atâtea modele de ceasuri foarte frumoase

Dacă nu ...mai poţi lua ţi-am zis tot ceva finuţ şi mic ...un lănţişor , o pereche de cercei , o brăţară ...sunt atâtea lucruri care se pot cumpăra dar trebuie să te gândeşti la ceva ce nu are sau la ceva mai frumos decât ar avea
cred ca am facut alegerea...cel mai probabil o sa fie un ceas frumos. Dar opiniile si comentariile pot sa curga in continuare pentru ca mai este o gramada de timp pana la craciun si nu se stie niciodata ce idei pot sa mai apara.
p3rv3r5ul is offline   Reply With Quote
Old 23-11-10, 08:45   #89
Japo

Stage 5
 
Japo's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,846
Member of:
[RENAULT]
Default Re: CADOURI DE CRACIUN

Quote:
Originally Posted by p3rv3r5ul View Post
cred ca am facut alegerea...cel mai probabil o sa fie un ceas frumos. Dar opiniile si comentariile pot sa curga in continuare pentru ca mai este o gramada de timp pana la craciun si nu se stie niciodata ce idei pot sa mai apara.
Salut.
Avand in vedere ca ex. o anumita distanta intre voi, o rama foto cu voi doi ar fi foarte ok, zic eu...
Japo is offline   Reply With Quote
Old 23-11-10, 09:50   #90
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Re: CADOURI DE CRACIUN

Quote:
Originally Posted by Japo View Post
Salut.
Avand in vedere ca ex. o anumita distanta intre voi, o rama foto cu voi doi ar fi foarte ok, zic eu...
ri stau impreuna din ce am inteles...
right?

Dar si asa, eu am facut un cadou de genul acesta e super sweet
Sasha is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -