Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FIAT > Alte discutii Fiat

Reply
 
Thread Tools
Old 21-07-08, 20:11   #1
mh85mrf

Stock
 
mh85mrf's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 9
Question Sfat achizitie auto !

As avea o intrebare pentru toti proprietarii marcii fiat, in special pentru cei care detin FIAT COUPE. In prezent conduc un fiat brava 1.9 JTD modificat. Sunt multumit de el dar as vrea sa trec la urmatorul nivel. Caut sa cumpar un fiat coupe varianta de 190 CP Turbo benzina. As vrea sa stiu ce probleme tehnice apar frecvent la aceasta masina, raportul de putere/consum (am incercat o calibra de 150 cp 2.0 sfi si nu mi se pare ceva interesant la motorizarea pe care o are la asta ma refer), si daca motorul suporta modificari si pana la ce stadiu (exclus filtru sport, evacuare astea merg la aproape orice masina). multumesc
mh85mrf is offline   Reply With Quote
Old 03-08-09, 21:44   #2
chiper

Stage 5
 
chiper's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 495
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
[Honda]
Default Re: sfat achizitie auto!!!!!!

motorul turbo de 2 litri duce pana la 600+ cp cu modificarile de rigoare ....cauta pe youtube marea weekend turbo...are acelasi motor de pe coupe turbo
chiper is offline   Reply With Quote
Old 04-08-09, 00:38   #3
Eddie C.
Alfa Romeo Driver

Stage 4
 
Eddie C.'s Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 264
Member of:
[ALFA ROMEO]
Default Re: sfat achizitie auto!!!!!!

E un motor excelent si iti recomand sa il iei.Ca si modificari suporta destul de mult(doar e motorul de pe Delta ).Eu un 16 VT cu ceva modificari si pot spune ca masina este este exact ce recomanda doctorul.Mari probleme nu iti prea face...eu un singur lucru am avut de remediat,faptul ca imi prajea bujiile.Consumul la mine e in jur de 15 in mod normal si pe la 20 si un pic in modul sport
__________________
Eddie C. is offline   Reply With Quote
Old 04-08-09, 06:25   #4
dangrig
Dacia Driver

Stage 4
 
dangrig's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 254
Member of:
[Fiat]
[DACIA]
[VW]
Default Re: sfat achizitie auto!!!!!!

Bine ca redeschideti topicuri vechi de mai mult de 1 an .

Probabil omu a schimbat deja 3 masini ) =))
dangrig is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -