Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Alte discutii Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 19-05-09, 16:02   #1
Dr. Feng Shui

Stage 4
 
Dr. Feng Shui's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 254
Default Ce tip de volan se potriveste pentru Tico?

Vreau sa schimb volanul la Tico si ma intereseaza unul putin mai gros. Aveti idee care s-ar potrivi?
Dr. Feng Shui is offline   Reply With Quote
Old 19-05-09, 18:56   #2
TheEnZo

Stage 5
 
TheEnZo's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,248
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Ce tip de volan se potriveste pentru Tico?

Nu prea ai ce sa pui in loc decat volan sport (sau asa zis tuning), dar cand e vorba de volan eu prefer unu de calitate, eu am momo la tico, si butucul pt volan care se potriveste pe Tico, este de Suzuki Alto parca se gasesc in targ la bucuresti din cate am inteles.
__________________
E36/5

Date de contact dezmembrari skoda :
0764 616 000 / adybadguy@yahoo.com

Schimb o multitudine de piese ramase in urma dezmembrari a trei skoda octavia 2 1.9tdi cu o masina de cilindrie mica . ( Gen Fiat Seicento, Punto, Opel Corsa B ... etc.)
TheEnZo is offline   Reply With Quote
Old 20-05-09, 07:06   #3
Dr. Feng Shui

Stage 4
 
Dr. Feng Shui's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 254
Default Re: Ce tip de volan se potriveste pentru Tico?

Multam fain.
Dr. Feng Shui is offline   Reply With Quote
Old 03-11-09, 20:09   #4
nchivu

Stage 4
 
nchivu's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 174
Default Re: Ce tip de volan se potriveste pentru Tico?

Eu de cand am cumparat ticolino are un volan sport (noname cred) dar mi se pare mai mic (decat cel de peugeot 307) adica chiar este si mi s-a intamplat sa il scap din mana chiar si dupa 3 saptamani de mers zi de zi!
Sincer iti recomand nu neaaparat unul de firma(nu vad de ce ai face asta decat ca astea "no name" se jupoaie mai repede dar rezolvi repede cu o husa pt volan) dar sa fie pe dimensiunea cu care te-ai obisnuit!
Bafta
nchivu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -