Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Zona tehnica Daewoo

Zona tehnica Daewoo Zona tehnica, secrete, tips&tricks Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 17-09-08, 23:23   #1
galen

Stage 3
 
galen's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 85
Default Unde se poate testa serios in Cluj motorul?

In primul rind buna tuturor! , sint nou in parcare proaspat posesor Cielo GLE 97 noneuro. 60 mii reali. Am citit cam toate topicurile si m-am lamurit in legatura cu multe aspecte. la rindul meu detin deja multe informatii legate de diverse probleme pe care le-am rezolvat inainte sa stiu ca existati si am sa va ajut desemenea cind stiu ceva sigur. In primul rind un raport de consum (mi-am instalat GPL la firma din Floresti ) . Benzina afara 7 oras nu se pune problema in Cluj. Problema e cu gazul, afara 9 oras cam 14. E normal? Mai ales afara pentru ca orasul...Masina functioneaza actualmente impecabil si pe gaz si pe benzina, dar are tendinta sa traga la turatii foarte joase (1500-2000). E normal sa umblu asa? Nu o stric? Daca o turez e mai sportiva dar mestec mai mult in schimbator. Care ar fi turatia optima la care sa schimb in sus? Deasemenea am inteles ca desi e cu calculator (apropo unde e montat?) se pot face unele reglaje, gen avans initial si aer. Unde asi putea sa testez serios motorul de catre cineva profesionist care sa faca doar reglaje justificate de indicatiile aparaturii ? Si ce huse de tapiterie imi recomandati sa cumpar si de unde? va multumesc
galen is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -