Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Alte discutii Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 08-01-08, 16:42   #1
florentin84
Dacia Driver

Stage 5
 
florentin84's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 362
Member of:
[DACIA]
Exclamation Logan

Ma adresez posesorilor de Logan deoarece anul acesta intentionez sa-mi cumpar si eu unul. Vreau ca fiecare dintre voi sa spuneti ce probleme ati avut cu masina si ce piese ati schimbat (la ce nr. de km, cat a costat...) si nu in ultimul rand daca sunteti multumiti de alegerea facuta (ca ati ales Logan si nu alta masina)! Va multumesc!
florentin84 is offline   Reply With Quote
Old 13-02-08, 16:21   #2
Thekid

Stage 1
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 11
Member of:
[DACIA]
Default Re: Logan

Sincer si eu am logan si sunt foarte multumit de el in conditiile in care nu vrei sa faci raliu cu un motor de 1.4.In rest este ok si la caroserie si la rezistenta pieselor.Pana acum nu am schimbat nimic la el (mint am schimbat aripa spate si puntea spate pentru ca am lovit-o), da binenteles nu am decat 30.000km si nu prea vad cum ar putea avea probleme.Si tine cont ca nu sunt facuti ca "bosorogu" pentru ca imi place viteza.Acum ramane ca tu sa stabilesti daca iti iei sau daca nu.Eu unu sunt multumit de ea.Bafta!
Thekid is offline   Reply With Quote
Old 15-02-08, 23:12   #3
Sooky

Stage 4
 
Sooky's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 180
Default Re: Logan

salut..eu am 57.000 km cu un logan 1.5 dci 65hp...si nu am schimbat mai nik (in afara de ulei+filtre)..mai am 3.000 si schimb distributia..e bun si vanos
Sooky is offline   Reply With Quote
Old 19-02-08, 13:43   #4
bogdyMND

Stage 4
 
bogdyMND's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 231
Member of:
[RENAULT]
[DACIA]
Default Re: Logan

Quote:
Originally Posted by Sooky View Post
salut..eu am 57.000 km cu un logan 1.5 dci 65hp...si nu am schimbat mai nik (in afara de ulei+filtre)..mai am 3.000 si schimb distributia..e bun si vanos
Vei fi uimit cat de bine va arata cureaua de distributie. Stiu un caz asemanator, si cand a schimbat cureaua a descoperit ca cea veche nu prea avea uzura si ducea mai mult; masina era de taxi.

In zona de pret al loganului nu prea ai de ales, asa ca nu cred ca ii pare rau cuiva. Variante se gasesc doar SH.
bogdyMND is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -