Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Zona tehnica Dacia

Zona tehnica Dacia Zona tehnica, secrete, tips&tricks Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 31-03-11, 12:35   #1
B-01-JPX

Stage 4
 
B-01-JPX's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 251
Default cutie viteze dacia papuc

am un prieten care are un papuc disel tractiune fata si ia crapat cutia de viteze.sia cumparat alta cutie de berlina dar nu stie daca se potriveste pe papuc disel,la priza la capac.astept informatii daca se potriveste cutia de pe berlina pe papuc disel cu tractiune fata
__________________
Dacia jpx stoc
B-01-JPX is offline   Reply With Quote
Old 31-03-11, 22:10   #2
b08ygs
Dacia Driver

Stage 5
 
b08ygs's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 5,180
Member of:
[DACIA]
[Old School Cars]
Default Re: cutie viteze dacia papuc

Desface cutia de berlina ii schimba priza de putere de pe cutia de diesel si pe cutia de berlina pune capacu de pe diesel si asa ai cutie de berlina pe papuc diesel

Daca nu a mai facut asta pana acum nici sa nu se oboseasca, duo la un atelier care cu asa ceva se ocupa
__________________

Pasionat de fiarele vechi care merg mai spectaculos ca plasticele de ultima generatie....
O batrana din '76
b08ygs is offline   Reply With Quote
Old 01-04-11, 16:56   #3
B-01-JPX

Stage 4
 
B-01-JPX's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 251
Default Re: cutie viteze dacia papuc

Problema rezolvata,am luat capacu si priza de la cutia disel si am montat pe cea de berlina,am numarat dinti la ambele cutii si la cea disel are 33 si si cea de berlina are 34,care este diferenta??app multumesc b08ygs de ajutor
B-01-JPX is offline   Reply With Quote
Old 02-04-11, 00:21   #4
cheluakame

Stage 5
 
cheluakame's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 370
Default Re: cutie viteze dacia papuc

Quote:
Originally Posted by B-01-JPX View Post
Problema rezolvata,am luat capacu si priza de la cutia disel si am montat pe cea de berlina,am numarat dinti la ambele cutii si la cea disel are 33 si si cea de berlina are 34,care este diferenta??app multumesc b08ygs de ajutor
O sa ai treptele putin mai lungi.
cheluakame is offline   Reply With Quote
Old 02-04-11, 15:25   #5
IULY-CLA

Stage 5
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 943
Default Re: cutie viteze dacia papuc

Ar fi bine sa cauti o cutie de papuc pe benzina ca are grup de 8x33 ce iti trebuia tie ,cu 9x34 papucu o sa fuga mai tare ca avantaj ,dejavantaj e ca incarcat motorul si ambreajul sunt mult mai solicitate
IULY-CLA is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -