Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Zona tehnica Dacia

Zona tehnica Dacia Zona tehnica, secrete, tips&tricks Dacia

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 04-06-09, 08:23   #1
wi7ardro

Stage 3
 
wi7ardro's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 118
Default Consum SUpernova !

care ar trebui sa fie consumul al supernova in orash ?precizez ca stau in pitesti ! si in ultima vreme ma deranjeaza rau consumu ! zilele trecute i-am bagat de 50 lei benzina ! asta inseamna aproximativ 14 litri ! si am constatat ca am facut doar 160km ! este normal un asemenea consum ? nenea mecanicu zice ca e normal in conditiile in care uneori mergi cu a I si a II prin orash ! accelerarari dezaccelerarii ...etc ...voi ce parere aveti ?
__________________
Deschide ochii... TIMPUL trece ...nu mai VISA frumos ....realitatea este RECE !
wi7ardro is offline  
Old 09-06-09, 11:03   #2
srn_86
Banned

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 692
Default Re: Consum SUpernova !

eu am avut o srn si aveam un consum f mic, calculat cam 8-9 oras, deci nu stiu daca e normal
srn_86 is offline  
Old 09-06-09, 11:25   #3
wi7ardro

Stage 3
 
wi7ardro's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 118
Default Re: Consum SUpernova !

Quote:
Originally Posted by srn_86 View Post
eu am avut o srn si aveam un consum f mic, calculat cam 8-9 oras, deci nu stiu daca e normal
pai ceva de genu am si eu consumul 8-9 , dar nu stiu ! parca mi sa parut mare la un moment dat !
wi7ardro is offline  
Old 12-07-09, 16:41   #4
mettas

Stage 3
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 77
Default Re: Consum SUpernova !

8-9 e un consum normal ! asta depinde de tine cum mergi cu ea ! eu scot si 7 prin oras conteaza mult urcatu in ture ... daca urci ca un tatae ai consum mic si frigider umplut de cei din spate )
mettas is offline  
Old 12-07-09, 20:23   #5
wi7ardro

Stage 3
 
wi7ardro's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 118
Default Re: Consum SUpernova !

Quote:
Originally Posted by mettas View Post
8-9 e un consum normal ! asta depinde de tine cum mergi cu ea ! eu scot si 7 prin oras conteaza mult urcatu in ture ... daca urci ca un tatae ai consum mic si frigider umplut de cei din spate )
=)))numai ca tataie nu mergeam eu ) mai ales ca sunt grabit mereu ! vorba ta ! vorba ta imi umplu aia frigideru ..si asa e nudist
wi7ardro is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -