Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > SKODA > Zona tehnica Skoda

Zona tehnica Skoda Zona tehnica, secrete, tips&tricks Skoda

Reply
 
Thread Tools
Old 10-09-08, 10:35   #16
Kkk_matey

Stage 2
 
Join Date: May 2007
Posts: 32
Default Re: Ce Octavia sa cumpar ?

Se pare ca am reusit sa ma decid (sa-mi conving si sotia) la un model....1.8FSI.
Mai am insa cateva intrebari (daca poate cineva sa ma ajute): cam cat de costisitoare sunt reviziile si intretinerea masinii?
Am inteles ca va iesi O2 cu face-lift si ca se mai pot da comenzi pana in saptamana 45? A mai auzit cineva de treaba asta si ce se va intampla cu preturi la modelul fara face-lift (va scade avand in vedere ca acum au o reducere de 500E la benzina si 714E la diesel?)?
Oare ar trebui sa mai astept, avand in vedere ca dealerul mi-a sugerat sa duc actele cat mai repede?(sa scada pretul mai mult decat acum si sa vrea sa vanda cat mai mult acum?)
Kkk_matey is offline   Reply With Quote
Old 10-09-08, 11:01   #17
St3ff

Stage 5
 
St3ff's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 350
Member of:
[SKODA]
Default Re: Ce Octavia sa cumpar ?

La octavia 2 face-lift se va vinde de prin octombrie. asa ca mai asteapta nitel.

Revizii 5-7 mil reviziile standard
10-15 mil reviziile principale
St3ff is offline   Reply With Quote
Old 10-09-08, 12:08   #18
Kkk_matey

Stage 2
 
Join Date: May 2007
Posts: 32
Default Re: Ce Octavia sa cumpar ?

Pai nu vreau O2 cu face-lift ca nu ma incadrez ca bani si asta vreau sa stiu, daca pretul la cele fara face-lift va mai scade avand in vedere ce reduceri au acum? Stii ceva?
Kkk_matey is offline   Reply With Quote
Old 10-09-08, 13:22   #19
shpeedy

Stage 4
 
shpeedy's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 231
Default Re: Ce Octavia sa cumpar ?

Pina acum nu am auzit ca lansarile de face-lift sa coincida si cu scaderi de preturi. Cel putin nu la modelele VAG. Pe de alta parte, s-ar putea (si subliniez acest "s-ar putea", intrucat este doar o posibilitate) ca anumite dotari optionale sa fie acum incluse in standard pentru nivelele de echipare.
__________________
Current: 2010 Suzuki SX4 1.6 4WD GS
Ex: 2000 VW Passat Sedan B5 1.9TDI-PD115(AJM)/M5
-----------------------------
Stop nesimtirii !!!
shpeedy is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -