Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > SKODA > Zona tehnica Skoda

Zona tehnica Skoda Zona tehnica, secrete, tips&tricks Skoda

Reply
 
Thread Tools
Old 15-08-09, 09:05   #16
84 SLR

Stage 1
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 24
Default Re: Senzori de parcare la o2

sal 18 NIK

ai pus cumva senzorii de care vorbeai? in aceeasi situatie ca tine sunt si eu. Eu am O2 facelift si e luata tot din Pitesti.
Cei de la Autec au zis ca imi pun ei senzorii dar cu 500 RON cu tot cu manopera deci mai scumpi decat ai tai......
Cred ca isi bat joc de noi astia. Pana la urma cred ca o sa imi cumpar singur senzorii si vorbesc cu mecanicul de la Skoda sa mi-i monteze acasa si sa imi puna el stampila pentru a nu pierde garantia.
Daca stii tu alta solutie spune-mi si mie.
84 SLR is offline   Reply With Quote
Old 15-08-09, 09:46   #17
Alex_pitesti

Stage 5
 
Alex_pitesti's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 611
Member of:
[SKODA]
Default Re: Senzori de parcare la o2

la o intrebare iti raspund eu,Nu si-a pus senzori!iar despre restu..parerea mea..astia de la skoda sunt foarte scumpi..adica peste tot e asa la reprezentante!daca poti sa tii pui in alta parte si sa nu ai probleme cu garantia pune-i desi nu stiu daca se poate!..acu o intrebare..d c nu ai luat-o cu senzori direct?!
__________________
I love SKODA
https://forum.4tuning.ro/229-masina-mea-skoda/113417-09-skoda-superb-2-0tdi-dsg.html-new skoda superb

SKODA SUPERB 2.0tdi-170cai
Alex_pitesti is offline   Reply With Quote
Old 15-08-09, 14:21   #18
St3ff

Stage 5
 
St3ff's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 350
Member of:
[SKODA]
Default Re: Senzori de parcare la o2

Si daca ii pui tu sau cineva care se pricepe (nu este o inginerie).
Cand te duci la garantie / revizie o mica atentie si inchid ochii. Am o cunostiinta cand a mers la revizie 3 sticle de vin si nu au vazut aia nici xenonul nici navigatia nici camera nici senzorii de parcare nimic .
Sunt pe piata niste senzori electromagnetici care nu necesita gaurire , este o banda care se lipeste in spatele barii.

Preturile pe care la cer service-urile sunt de domeniul fantasticului.
__________________
"Niciodata sa nu circuli cu o viteza mai mare decat poate ingerul tau pazitor sa zboare"

Last edited by St3ff; 15-08-09 at 14:24.
St3ff is offline   Reply With Quote
Old 17-08-09, 07:29   #19
84 SLR

Stage 1
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 24
Default Re: Senzori de parcare la o2

Alex
nu am luat-o cu senzori de la reprezentanta pentru ca trebuia sa astept 6 saptamani!!!!!! (eu am prins perioada cand fabrica din Cehia nu lucra) si atunci am zis ca ii montez ulterior dar v-am zis preturile la ei sunt foarte mari.....

st3ff
pune si tu te rog un link cu senzorii electromagnetici care nu necesita gaurire.
mersi mult
84 SLR is offline   Reply With Quote
Old 17-08-09, 08:46   #20
Alex_pitesti

Stage 5
 
Alex_pitesti's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 611
Member of:
[SKODA]
Default Re: Senzori de parcare la o2

da asa e..pt unii nu e o problema asteptatu..de ex si eu am stat 2 luni chiar peste 2 luni pana a venit dar nu a fost o problema ..insa pt altii ..care au nevoie de masina este si asta o mare problema cu asteptatu,ai dreptate
Alex_pitesti is offline   Reply With Quote
Old 17-08-09, 09:26   #21
St3ff

Stage 5
 
St3ff's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 350
Member of:
[SKODA]
Default Re: Senzori de parcare la o2

Quote:
Originally Posted by 84 SLR View Post
Alex
st3ff
pune si tu te rog un link cu senzorii electromagnetici care nu necesita gaurire.
mersi mult
http://www.xenonshop.ro/Sistem-elect...u-parcare.html
https://www.youtube.com/watch?v=o5qVH...layer_embedded
http://www.atigroup.ro/senzori-de-pa...h081-p-33.html
St3ff is offline   Reply With Quote
Old 19-08-09, 06:34   #22
eddycdk
Skoda Driver


Stage 5
 
eddycdk's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 2,508
Member of:
[Colectionar Machete]
[SKODA]
[4Tuning International]
Default Re: Senzori de parcare la o2

Quote:
Originally Posted by 84 SLR View Post
sal 18 NIK

ai pus cumva senzorii de care vorbeai? in aceeasi situatie ca tine sunt si eu. Eu am O2 facelift si e luata tot din Pitesti.
Cei de la Autec au zis ca imi pun ei senzorii dar cu 500 RON cu tot cu manopera deci mai scumpi decat ai tai......
Cred ca isi bat joc de noi astia. Pana la urma cred ca o sa imi cumpar singur senzorii si vorbesc cu mecanicul de la Skoda sa mi-i monteze acasa si sa imi puna el stampila pentru a nu pierde garantia.
Daca stii tu alta solutie spune-mi si mie.
niciodata nu o sa ti-i monteze acasa si apoi sa-ti puna stampila
poate daca esti ruda cu el si el sa fie director...
in rest, garantat nu, deci ia-ti gandul
__________________
2013 creamy white i30 / OEM+ style

eddycdk is offline   Reply With Quote
Old 27-08-09, 11:35   #23
ReMM
Skoda Driver

Stage 4
 
ReMM's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 235
Member of:
[SKODA]
Default Re: Senzori de parcare la o2

Quote:
Originally Posted by eddycdk View Post
niciodata nu o sa ti-i monteze acasa si apoi sa-ti puna stampila
poate daca esti ruda cu el si el sa fie director...
in rest, garantat nu, deci ia-ti gandul
nici măcar dacă eşti rudă...toate intrările sunt pe baza unui contract de service...se poate verifica īn orice moment acest lucru...nu ştiu care ar risca să facă aşa ceva...uite aşa se vorbeşte pe net şi lumea trage concluzii greşite...
__________________
1) Esti pe net
2) Esti pe forumul 4tuning.ro
3) Imi citesti semnatura
5) Nu ai observat ca lipseste punctul 4
6) Tocmai ai verificat daca exista punctul 4 sau nu
7) Zambesti, sau chiar razi
ReMM is offline   Reply With Quote
Old 27-08-09, 11:40   #24
ReMM
Skoda Driver

Stage 4
 
ReMM's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 235
Member of:
[SKODA]
Default Re: Senzori de parcare la o2

Quote:
Originally Posted by St3ff View Post
Si daca ii pui tu sau cineva care se pricepe (nu este o inginerie).
Cand te duci la garantie / revizie o mica atentie si inchid ochii. Am o cunostiinta cand a mers la revizie 3 sticle de vin si nu au vazut aia nici xenonul nici navigatia nici camera nici senzorii de parcare nimic .
Sunt pe piata niste senzori electromagnetici care nu necesita gaurire , este o banda care se lipeste in spatele barii.

Preturile pe care la cer service-urile sunt de domeniul fantasticului.
crezi că se ia de tine cineva că ţi-ai montat senzori, alarmă, xenon, navi īn altă parte?? deloc...nu-i interesează...īnsă atunci cānd o să ai probleme care se dovedesc a fi din cauza modificărilor aduse de tine eu īţi zic că īţi iei flit de nu te vezi...
ReMM is offline   Reply With Quote
Old 27-08-09, 11:45   #25
St3ff

Stage 5
 
St3ff's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 350
Member of:
[SKODA]
Default Re: Senzori de parcare la o2

Ceea ce zici tu este normal sa se intampla dar partea nasoala este ca la noi se incearca intimidarea si anularea garantiei chiar daca problema se datoreaza sau nu modificarilor aduse de tine sau de alte service-uri nerecunoscute in reteaua skoda.

Am fost amenintat cu anularea garantiei pentru ca am venit cu uleiul meu la revizie. Cand i-am zguduit mai tare au lasat-o moarta. Cu cine le merge bine cu cine nu nu.

Last edited by St3ff; 27-08-09 at 11:49.
St3ff is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -