Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > SKODA > Zona tehnica Skoda

Zona tehnica Skoda Zona tehnica, secrete, tips&tricks Skoda

Reply
 
Thread Tools
Old 14-02-08, 18:23   #1
adytza17

Stage 1
 
adytza17's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 24
Default Probleme Skoda Motor

SAlut!!!!Am si eu o problema si sper sa ma puteti ajuta si p mine.Am o skoda Fabia 1.2 Htp si intr`o zii mergand cu ea,in trafic, a inceput motoru sa mearga inganat mi`a aparut martoru de la check engine si nu trecea de 2000 de turatii cu pedala la podea,parca mergea in 2 pistoane,am fost la skoda mi`au zis k e bobina 3 am schimbat bobina si knd am ajuns seara aks cu ea a avut aceleasi simtome,va rog frumos sa ma ajutati k sunt disperat.Sanatate
adytza17 is offline   Reply With Quote
Old 19-02-08, 21:56   #2
sticla_betiva

Stage 3
 
sticla_betiva's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 81
Default Re: Probleme Skoda Motor

injectoarele infundate de la benzina proasta ... !!! service ... daca e inca in garantie da-le o spaga la baietzi sa ti le schimbe !!! asta zic io ... poate cineva e de alta parere !!! Sper ca am fost de ajutor ... SALUT !!!
__________________
Wars come and go, but my warriors stay eternal !!!
sticla_betiva is offline   Reply With Quote
Old 19-02-08, 21:58   #3
mbgd

Stage 4
 
mbgd's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 216
Default Re: Probleme Skoda Motor

poate s-a blocat clapeta de la acceleratie?
mbgd is offline   Reply With Quote
Old 21-02-08, 23:22   #4
FreaK_Bv

Stage 5
 
FreaK_Bv's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 851
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[SKODA]
Default Re: Probleme Skoda Motor

Iti recomand ADITIV(din OMV-este o sticlutza alba cu un steag pe ea de rally- FACE MINUNI) aceleasi simptome lea mai avut si a mea din cauza benzinei de 95(care e 90) si a Carrerei 100(care TESTAT este de 94-95) (
__________________

Apasa pedala de acceleratie cu grija...viteza ucide

Range Rover Sport HSE---> 3.6HSE ---> 272CP+
FreaK_Bv is offline   Reply With Quote
Old 22-02-08, 17:58   #5
Stuey

Stage 5
 
Stuey's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 647
Default Re: Probleme Skoda Motor

Quote:
Originally Posted by FreaK_Bv View Post
Iti recomand ADITIV(din OMV-este o sticlutza alba cu un steag pe ea de rally- FACE MINUNI) aceleasi simptome lea mai avut si a mea din cauza benzinei de 95(care e 90) si a Carrerei 100(care TESTAT este de 94-95) (
what????? benzina de 95 are cifra octanica de 90????? si carera de 95? sau nu am inteles eu bine....
Stuey is offline   Reply With Quote
Old 24-02-08, 15:36   #6
vioami

Stage 5
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 491
Default Re: Probleme Skoda Motor

Legat de alimentare conbustibil am patit-o si eu acum ceva timp (6 ani) cu o masina noua in garantie. Dupa o zi de service si nervi cei de acolo mi-au scos din rezervor, doua galeti de benzina amestecata cu pamant. Se infundasera conductele alimentare. De atunci eu nu mai alimentez decat prin palnie. Am tot timpul dupa mine. O data pe cand alimentam in oras la petrom pun benzina in palnie si se umplea, nu trecea prin sita. O golesc jos si pun din nou. La fel. Vine la mine un angajat si-mi zice ca fac mizerie in statie si pot lua foc. Le spun sa nu-si faca griji ca nu este benzina si asta este apa sau cel mai sigur benzina in apa. Dupa cateva urari de bine am plecat si mi-am vazut de treaba. Deci vedeti ce cumparati...!
vioami is offline   Reply With Quote
Old 17-04-08, 08:56   #7
Nebun4ever

Stage 4
 
Nebun4ever's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 262
Member of:
[DACIA]
[SKODA]
Default Re: Probleme Skoda Motor

Va dau dreptate, combustibilul de la noi e foarte prost si poate provoca multe probleme... Unii cu palnia la peco, eu cu aditivii in motorina!
Numa' bine!
Nebun4ever is offline   Reply With Quote
Old 17-04-08, 13:27   #8
Swat-Cat

Stage 5
 
Swat-Cat's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 2,501
Member of:
[SEAT]
Default Re: Probleme Skoda Motor

sa nu fie o bobina arsa (sau 2) oricum..... trebuie sa bagi testeru sa vedem ce zice
Swat-Cat is offline   Reply With Quote
Old 24-11-12, 17:23   #9
rober788

Stock
 
Join Date: Nov 2012
Posts: 1
Default Re: Probleme Skoda Motor

de la ce a fost pana la urma?
rober788 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -