Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Alte discutii Bmw

Reply
 
Thread Tools
Old 12-12-13, 23:04   #1
GFA90

Stage 2
 
GFA90's Avatar
 
Join Date: Dec 2013
Posts: 65
Default sistem audio e36

are cineva pe spate difuzoare 6x9? daca aveti careva sau stiti pe cineva ma intereseaza sa imi spune-ti si mie cum se aude...? doresc sa imi reinoiesc sistemul audio insa nu stiu cum sa fac la difuzoarele spate pt ca din cate am inteles difurile 6x9 ofera bass,insa nu stiu ce sa fac...sa iau 6x9 sau sa las tot alea de 10" si sa iau un woofer pt a oferi si bass si cele de 13 respectiv 10 sa iau ceva mai calitativ?
GFA90 is offline   Reply With Quote
Old 14-12-13, 17:24   #2
Florian328

Stage 5
 
Florian328's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 1,071
Default Re: sistem audio e36

Quote:
Originally Posted by GFA90 View Post
are cineva pe spate difuzoare 6x9? daca aveti careva sau stiti pe cineva ma intereseaza sa imi spune-ti si mie cum se aude...? doresc sa imi reinoiesc sistemul audio insa nu stiu cum sa fac la difuzoarele spate pt ca din cate am inteles difurile 6x9 ofera bass,insa nu stiu ce sa fac...sa iau 6x9 sau sa las tot alea de 10" si sa iau un woofer pt a oferi si bass si cele de 13 respectiv 10 sa iau ceva mai calitativ?
iti poti cumpara adaptoare ptr boxe 6x9 care vin in locul la alea originale fara sa mai tai din polita dupa spate.......
http://www.contactelectric.ro/set-ad...6x9-spate.html
__________________

.....B M W 328I.....
Florian328 is offline   Reply With Quote
Old 14-12-13, 18:29   #3
GFA90

Stage 2
 
GFA90's Avatar
 
Join Date: Dec 2013
Posts: 65
Default Re: sistem audio e36

Quote:
Originally Posted by Florian328 View Post
iti poti cumpara adaptoare ptr boxe 6x9 care vin in locul la alea originale fara sa mai tai din polita dupa spate.......
http://www.contactelectric.ro/set-ad...6x9-spate.html
multumesc florian pt ajutor insa stiam de adaptoarele alea! idee era sa stiu daca imi poate recomanda cineva un sistem audio de boxe aftermarket pt E36 si 2 la mana cum ar fi sa fac mai bine...sa las pe spate difurile de 10 cm si sa iau subwoofer sau sa pun de 6x9 pt ca din cate am inteles acestea ar oferi si un oarecare bass indeajuns de mult pt cei care nu vor ceva foarte puternic
GFA90 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -