Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Alte discutii Bmw

Reply
 
Thread Tools
Old 12-12-13, 19:35   #1
ADRIAN GTI

Stage 3
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 77
Default Ceva sfaturi in legatura cu un E46 diesel pt achizitionare

Vreau sami cumpar un e 46 diesel ,an de fabricatie intre 1998 si 2001,acum depinde ce gasesc la vreo 2500 euro,neinmatriculat.Cei care aveti ceva sfaturi,in leg cu acest e46,sfaturi din ce an sa fie,chestii legate de acest model de bmw.Va multumesc.
ADRIAN GTI is offline   Reply With Quote
Old 16-12-13, 20:43   #2
florineluspr

Stage 5
 
florineluspr's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 2,198
Member of:
[Competitor CNCA]
[BMW]
Default Re: Ceva sfaturi in legatura cu un E46 diesel pt achizitionare

Sincer iti spun E46 diessel la banii astia, il gasesti cam coaja.... La banii aia iti iei un benzinar, motor pana in 2.0, care nu consuma fff mult, mult mai fiabil ca un diessel, in stare mai buna, si il poti si imatricula mai usor pe RO decat un D! Spun asta luand in considerare taxa!! Am avut numai experiente neplacute cu motoare D(E46 si E60) BMW si de pe alte masini...
florineluspr is offline   Reply With Quote
Old 16-12-13, 21:08   #3
ADRIAN GTI

Stage 3
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 77
Default Re: Ceva sfaturi in legatura cu un E46 diesel pt achizitionare

Quote:
Originally Posted by florineluspr View Post
Sincer iti spun E46 diessel la banii astia, il gasesti cam coaja.... La banii aia iti iei un benzinar, motor pana in 2.0, care nu consuma fff mult, mult mai fiabil ca un diessel, in stare mai buna, si il poti si imatricula mai usor pe RO decat un D! Spun asta luand in considerare taxa!! Am avut numai experiente neplacute cu motoare D(E46 si E60) BMW si de pe alte masini...
Mersi.
ADRIAN GTI is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -